N. Kidman nustebino gerbėjus: suvaidino gaivališką pankų karalienę

Nicole Kidman / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Vienas iš keisčiausių Nicole Kidman vaidmenų, kuriame ji primena pankų krikštamote vadinamą britų dizainerę Vivienne Westwood“, – apie aktorės pasirodymą filme „Kaip pakabinti nežemišką paną“ („How to Talk to Girls at Parties“) su nuostaba rašo kino kritikai.

Jiems pritaria ir filmo režisierius Johnas Cameronas Mitchellas: „Niekada nemačiau, kad ji atliktų tokį purviną vaidmenį – šiame filme Nicole pirštai niekada nebuvo švarūs“. Kanų kino festivalyje pristatytas filmas Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti nuo rugpjūčio 10 dienos.

Filmo režisierius, debiutavęs dabar jau kultiniu tapusiu filmu „Hedviga ir įtūžęs colis“ ir išgarsėjęs po filmo „Triušio urvas“, naujausią kūrinį „Kaip pakabinti nežemišką paną“ apibūdina trumpai: „Tai lyg Romeo ir Džiuljetos meilės istorija, bet vietoje Montekių ir Kapulečių yra ateiviai ir pankai. Ir veiksmas vyksta ne prieš daugelį amžių, o 1977-ųjų Londone, kuriame madas diktuoja punk judėjimas.“

Nicole Kidman / Organizatorių nuotr.

Komiška muzikine fantasmagorija įvardintame filme gausu 80-ųjų pankroko skambesio, nežemiškų vakarėlių, šmaikščių dialogų, o N. Kidman vaidmuo visiškai kitoks nei esame įpratę matyti. Ekstravagantiškais drabužiais ir futuristine, peroksidine šukuosena dėmesį prikaustanti „Oskaro“ laureatė įkūnija pankų karalienę Bodicėją. Ji „peša“ vieną cigaretę po kitos, siaučia nudriskusiuose vakarėliuose ir įsakmiu tonu jaunimui perteikia maišto idėjas.

Bodicėja kartu su pagrindiniu herojumi, simpatišku maištininku Enu ruošiasi „susprogdinti“ ateivių vakarėlį ir sukelti nedidelę tarpgalaktinę revoliuciją. Ir visa tai dėl to, kad Enas įsimylėjo gražuolę ateivę, kuri netrukus visiems laikams turi palikti ne tik Londoną, bet ir visą Saulės sistemą.

Kadras iš filmo Kaip pakabinti nežemišką paną / Organizatorių nuotr.

Nežemiško grožio merginą iš kitos planetos įkūnija viena talentingiausių jaunosios kartos aktorių Elle Fanning. Ji jau įsiminė po vaidmenų kontroversiškame trileryje „Neoninis demonas“ (rež. Nicolas Winding Refn) ir kostiuminėje dramoje „Apžavėtas“ (rež. Sofia Coppola). Pastarajame filme kartu su E. Fanning vaidino ir N. Kidman.

Į maištingą 8-ojo dešimtmečio Londoną sugrąžinantis filmas sukurtas pagal fantastikos meistro Neilo Gaimano („Amerikos dievai“, „Koralaina“) apsakymą. Šis britų rašytojas vadinamas šių laikų J. R. R. Tolkienu ir yra laimėjęs ne vieną fantastinės literatūros prizą. Ne išimtis ir filmą įkvėpusi apysaka „Kaip pakabinti nežemišką paną“ – ji pelnė geriausios trumpos istorijos „Locus“ žurnalo prizą.

Kadras iš filmo „Kaip pakabinti nežemišką paną“ / Organizatorių nuotr.

Interneto portalas „Independent“ J. C. Mitchello režisuotą kūrinį pavadino vienu iš originaliausių šiemet ekranuose pasirodžiusių britų filmų. Premjera Lietuvos kino teatruose – nuo rugpjūčio 10 dienos.

Filmo „Kaip pakabinti nežemišką paną“ anonsas:

Skaitykite daugiau