N.Pareigytė – apie blogiausią staigmeną mamai, „69 danguje“ narių patarimus ir šeimos pagausėjimą

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su dukra / Vyginto Skaraičio ir Eglės Liepos nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su dukra / Vyginto Skaraičio ir Eglės Liepos nuotr.
Justė Juškevičiūtė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2022-05-22 09:05
AA

Dainininkės, renginių vedėjos Nijolės Pareigytės-Rukaitienės ryšys su devynmete dukra Patricija – ypatingas. Grupės „69 danguje“ narė su savo mergaite mėgaujasi ne viena bendra veikla – jos kartu ir piešia, ir sportuoja, o ir į bažnyčią drauge keliauja. Nijolė neslepia – tikėjimas itin svarbus jos šeimai, tad džiaugiasi dukrai be daugybės kitų vertybių perdavusi ir šią dovaną. Juk būtent tikėjimą stebuklu pačiai Nijolei įkvėpė jos mama. „Kaip gera, kai visa tai keliauja iš kartos į kartą“, – sako ji.

Portalui Žmonės.lt atlikėja pasakoja apie savo vaikystę, mamiškus „69 danguje“ pokalbius, dukros talentus ir mintis apie šeimos pagausėjimą.

Vos paskambinus pasikalbėti apie motinystę, N.Pareigytės-Rukaitienės pasisveikinimą palydi šypsena – pokalbis privers padaryti pertrauką tarp sodo darbų. „Labai gerai. Jau reikia trumpos pertraukos, nes prisipirkau Lenkijoje augaliukų, tai dabar sodinu ir sodinu. Matot, aš didelė sodininkė“, – sulaukusi Žmonės.lt skambučio su šypsena žodžius išberia ji.

Sodininkystę N.Pareigytė-Rukaitienė pamini ne veltui – meilę gamtai ir augalams jai perdavė būtent mama. Nijolė pasakoja, kad dar tuomet, kai ji buvo paauglė, jos šeima netoli Klaipėdos turėjo sodelį, kuriame augo viskas – nuo rožių iki pomidorų ir agurkų. Atlikėja juokiasi, kad tuomet knaisiotis darže mažiausiai norėjosi – juk širdis verždavosi laiką leisti su bendraamžiais. Bet, rodos, sodo darbai galiausiai rado kelią ne tik į Nijolės mamos, bet ir į jos pačios širdį. 

„Nors tą sodą pardavėme, bet tėvai vis vien turi šiek tiek žemės, tai toliau augina ir gėles, ir daržoves. Aš vis nuvažiuoju pagelbėti mamai prie ūkio darbų, o ir pati aplink savo namus vis noriu ką nors pasodinti. Matyt, genai kalti – persidavė ir man. Kaip sakoma, jeigu esi obuolys, tai nebūsi kriaušė“, – geros nuotaikos nestokoja dainininkė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Asmeninio albumo nuotr.

Prakalbusi apie neseniai praėjusią Motinos dieną, N.Pareigytė-Rukaitienė prisimena, kad vaikystėje pirmąjį gegužės sekmadienį savo mamai dovanodavo gėlių puokštę. Nijolė juokiasi, kad nors kieme visuomet augdavo nuostabių gėlių, kaimynų darželyje jos vis tiek būdavo „gražesnės“. „Būdavo kartais nuskini vieną žiedą ir, žiūrėk, jau gauni kibirą vandens ant galvos“, – juokiasi pašnekovė.

Vis dėlto Nijolė atskleidžia jau keletą metų mamai puokščių nedovanojusi. Anot pašnekovės, nors jos mama dievina augalus, pyksta sulaukusi vienos staigmenos – jei dukra į namus atkeliauja su skintomis gėlėmis. 

„Jei atvykstu su puokšte, tai mamai yra blogiausia staigmena. Mama tik pyktelėjusi sako: „Kodėl leidi pinigus? Gi pati turiu gėlių“. Aišku, būdavo, kad vis tiek dar kurį laiką bandydavau nustebinti gėlėmis, bet viskas užsibaigdavo taip pat. Galiausiai nutariau, kad gana dovanoti puokštes“, – su portalu Žmonės.lt šypsodamasi dalijasi atlikėja, ir šiemet mamai nusprendusi nedovanoti gėlių.

Vietoje gėlių Nijolei teko paieškoti kitų dovanų idėjų, tačiau minčių N.Pareigytei-Rukaitienei tikrai nestinga. Atlikėja puikiai žino, kokios dovanos mamą pradžiugina. „Visuomet vežu vitaminus, gerą kosmetiką, šampūnus, ampules... Stengiuosi dovanoti tokias dovanas, kurių mama pati neišrinktų – aš juk išbandžiusi daug kosmetikos priemonių, tad stengiuos surasti tai, kas jai tiktų geriausiai. O ir mama pati kartais užsimena, ko norėtų“, – pasakoja dainininkė. 

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Adam Aleksejėvič nuotr.

Nijolės dukra – „tiksliukė“

Nors N.Pareigytės-Rukaitienės mama puokščių pirmąjį gegužės sekmadienį gauti nepageidauja, dainininkė nusijuokia – ją pačią gėlės tikrai pradžiugina. O ir devynerių dukra Patricija mėgsta mamą džiuginti be jokios progos ir gėlėmis, ir savo piešiniais. 

„Kartais grįžta namo su staigmenomis be jokios progos. Labai miela, – apie mamišką kasdienybę šypsodamasi pasakoja ji. – Bet aš nesusikoncentruoju į jokias staigmenas. Man užtenka, kad Patricija mane apkabina, pabučiuoja, kad gerai mokosi, kad nebijo papasakoti to, kas jai svarbu.“

N.Pareigytė-Rukaitienė džiaugiasi, kad jos ryšys su devynmete Patricija – labai artimas. O ir nieko keisto – Nijolę su dukra vienija ne viena bendra veikla. Anot dainininkės, jos kartu ir piešia, ir sportuoja...

„Su Patricija einame ir į bažnyčią. Man svarbu, kad ji suprastų, jog stebuklas egzistuoja, kad žinotų tikėjimo reikšmę ir kad jį jaukintųsi nuo pat mažens. Žinoma, būna kartais, kai Patricija patingi eiti į bažnyčią, sako, mama, o gal pailsėkime, bet mes pasikalbame ir nutariame, kad reikia. Aišku, tai nėra ją labiausiai džiuginantis užsiėmimas, bet ne viskas gyvenime yra tik tai, kas mums patinka. Tai viena iš svarbių pamokų“, – pasakoja devynmetės Patricijos mama.

„Mane tėvai lygiai taip pat pratino eiti į bažnyčią, tad man tai tapo svarbu. Pasaulyje daug dalykų, už kuriuos reikia pasimelsti, todėl ir pratinu Patriciją išlaikyti tą tikėjimą. Ji lanko ir Kauno sakralinės muzikos mokyklą, neseniai priėmė Pirmąją Komuniją“, – priduria pašnekovė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su dukra / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, ne vieną bendrą veiklą su dukra suradusi dainininkė pastebi, kad Patriciją domina kiek kiti dalykai, nei ją pačią domino vaikystėje. Pasak pašnekovės, devynmetė Patricija – tiksliukė, o N.Pareigytė-Rukaitienė nuo mažens norėjo būti scenoje.

„Nemanau, kad Patricija seks mano pėdomis. O aš jos ir neskatinu – jai patinka visai kiti dalykai. Aš, kai buvau vaikas, labai norėdavau muzikuoti o ir tai daryti pradėjau būdama vos trejų. Visada žinojau, kad mano gyvenimas bus susijęs su muzika, tai ir grojau, ir dainavau, ir šokau... O Patriciją ši veikla ne tiek džiugina, bet už tai jai labiau patinka matematika, ji turi puikų loginį mąstymą. Galbūt ji bus architektė, nes mėgsta žaidimus, kur reikia kurti namus, interjerą… Nežinau, laikas parodys, kuo ji norės būti“, – mintimis dalijasi grupės „69 danguje“ narė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su dukra Patricija / LRT nuotr.

Su „69 danguje“ narėmis keičiasi motiniškais patarimais

N.Pareigytė-Rukaitienė atskleidžia, kad patarimų, kaip auklėti savo dukrą, dažniausiai ieško knygose. Visgi grupės „69 danguje“ narė neslepia, kad su kolegėmis – Karina Krysko, Goda Alijeva ir Ingrida Martinkėnaite – nevengia apsikeisti motiniškais patarimais. O ir nieko keisto – moterų draugystė trunka kone dvidešimt metų!

„Dabar viską aptariame – nuo mitybos, auklėjimo iki to, kaip kalbėti su vaikais tam tikrais klausimais. Tuo labiau, kad Ingrida turi vyresnę dukrą Mariją, tai labai praverčia jos patarimai. Tų mamiškų kalbų tikrai būna ir jų reikia“, – pasakoja pašnekovė.

Tiesa, juokiasi Nijolė, dar prieš 15 metų, kai Ingrida susilaukė pirmagimės Marijos, motiniški reikalai kitoms grupės narėms nelabai rūpėjo. N.Pareigytė-Rukaitienė šypsosi – prireikė laiko subręsti.

„Prisimenu, anksčiau Ingrida bandė pasakoti apie tas savo patirtis, o mes norime kalbėtis apie diskotekas, apie jaunatvišką gyvenimą, kur ir į kokį pasimatymą nueiti. Dabar, kai jau pačios turime vaikų, tai visai kitomis akimis žiūrime į gyvenimą. Jau dabar visos pliurpiame, dalijamės, – juokiasi ji. – Iš tiesų, faina, kad visos esame mamos ir galime pasitarti, kaip užauginti savo vaikus gerais žmonėmis.“

„69 danguje“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Nors dažnas įsivaizduoja, kad noras užauginti vaikus gerais ir atsakingais žmonėmis yra neatsiejamas nuo griežtumo, Nijolė savęs reiklia mama nelaiko. „Aš esu atlaidi, bet tik iki tam tikros ribos. Iš tiesų, man pasisekė, kad Patricija nėra tas vaikas, kuris išveda iš kantrybės. Ji labai disciplinuota, žino savo pareigas, tad barti jos tikrai nereikia. Aišku, visko būna, kartais kažką pamiršta, nesusižiūri, tai tenka griežtesniu tonu pasikalbėti, bet tai yra normalu. Stengiamės gražiai viską aiškintis“, –  motinystės patirtimis dalijasi dainininkė.

Vis dėlto devynerių dukrą auginanti Nijolė neslepia – artėjančios Patricijos paauglystės laukia su nerimu. „Nežinia, ko tikėtis, tai neramu, – šypteli. – O dar tie vaikai šiais laikais labai anksti bręsta. Bus įdomu, per ką čia teks praeiti, tai kol kas, kol dukra noriai leidžia laiką su tėvais, norisi atsidžiaugti tuo etapu. O vėliau, jei kas, teks kreiptis į koleges patarimų“, – juokiasi ji.

O ar N.Pareigytė-Rukaitienė pasvajoja apie šeimos pagausėjimą? Dainininkė neslepia – tokios kalbos jos ir vyro Rimvydo namuose tikrai aidi. Pati su vyresniu broliu augusi atlikėja sako dėkojanti tėveliams, kad yra ne vienturtė. Tiesa, jos pačios dukra Patricija apie brolį ar sesę nesvajoja.

„Patricija, kiekvieną kartą išgirdusi kalbas apie brolį ar sesę, susiraukia. Ją pykdo visa tai. Bet aš manau, kad vienam augti labai sudėtinga – tas vaikas labai popinasi, nes viskas dėl jo, viskas tik jam, o ir šeima su vienu vaiku yra labai nešeimyniška… Jei tik Dievas duos, bus ir antras, o gal ir trečias vaikas, nes man tikra šeima yra iš trijų vaikų. O dar ir sako, kad ta trečia atžala pati užauga. Nereikia auginti“, – juokaudama pokalbį užbaigia N.Pareigytė-Rukaitienė.

Fotogalerija:

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė (22 nuotr.)
+16