N.Šiaudikytė su tėvais susitiko Meksikoje: didelį įspūdį paliko ne tik paplūdimiai, bet ir istorinės vietos

Neringos Šiaudikytės atostogos Meksikoje / Asmeninio archyvo nuotr.
Neringos Šiaudikytės atostogos Meksikoje / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-26 19:13
AA

Šiuo metu JAV gyvenimą kurianti dainininkė Neringa Šiaudikytė Žmonės.lt pasakoja, kad kelionė į Meksiką įvyko todėl, jog dėl uždarytų sienų ji negalėjo sugrįžti į Lietuvą. „Su šeima nesimatėme nuo kovo mėnesio, visi saugojomės, aš tuo tarpu, koronavirusu prasirgau. Ilgainiui pavargome nuo karantino, sėdėjimo namie, tad mamai juokais užsiminus apie kelionę, pamanėme, o kodėl gi ne?“

Dėl JAV ir kitose šalyse įvesto griežto karantino N.Šiaudikytė net ir prasirgusi koronavirusu atvykti į Lietuvą negalėjo.

„Planavau artimuosius pamatyti po Naujųjų metų, bet kelios savaitės iki jų buvo sugriežtintas karantinas. Tada bekalbant telefonu mama pašmaikštavo, sako: o gal reikėtų mums skristi kažkur atostogų? Tėvai nekeliavo niekur turbūt pusantrų metų. Pasiūliau Meksiką, nes man ši šalis netoliese ir ten  karantino kaip ir nėra. Taip per dieną nusipirkome bilietus į Kankuną“, – Žmonės.lt pasakojo N.Šiaudikytė.

Kelionę dainininkė planavo pati ir jokiais organizatorių „perliukais“ nesidomėjo. Neringa parinko viešbučius, lankytinas vietas, dėliojo visą viešnagės planą.

Neringos Šiaudikytės atostogos Meksikoje / Asmeninio archyvo nuotr.

„Tiek man, tiek tėvams tai buvo pirmasis kartas Kankune. Mama su tėčiu ir sese Meksikoje anksčiau nesilankė, o aš esu buvusi ne kartą, tačiau būtent pietryčių dalyje – neteko. Pirmąsias penkias dienas ilsėjomės Kankune, tiesiog mėgavomės maistu, geru oru. Beveik neišėjome iš viešbučio ribų. Vėliau vykome keletui dienų į Valadolido miestelį, aplankėme Čičen Ica, majų miestą, kuris priskiriamas vienam iš 7 pasaulio stebuklų, vykome maudytis į senotą ir paskui apsistojome Tulume“, – pasakojo Neringa.

 

Neringos Šiaudikytės atostogos Meksikoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Neringai didelį įspūdį paliko ne tik istorinės vietos, bet ir paplūdimiai.

„Milijoną kartų esu buvusi gražiausiose vietose, viešbučiuose, bet smagiausia matyti tikrą kultūrą, žmonių kasdienybę, istoriją ir tai, kas nėra sukurta tenkinti pasiturinčius turistus. O štai, pavyzdžiui, Kankune man be galo patiko paplūdimiai. Tikrai teko viešėti įvairiuose resortuose, bet Mesika gali pasiūlyti savo Maldyvus. Vanduo ir smėlis ten – pasaka.“

Maistą rekomenduoja užgerti tekila

Nors Meksikoje maistas Neringai ir jos šeimai išties patiko, moteris juokiasi, kad kaži, kaip tie paskanavimai pasibaigtų be šalimais patiekiamos tekilos.

„Patiekalai ten – be galo gardūs, takos, daug tortilijų, net meksikietišką kiaušinienę jie patiekia su čipsais. Kabo regione maistas man buvo pats kaniausiais, bet labai atsakingai rinkausi restoranus.

Kankuno maistui būdinga tokia bakterija, dėl kurios atostogos gali baigtis liūdnai. Prie maisto visuomet turėdavome tekilos šotą, kad nesusigadintume atostogų. Tikrai rekomenduoju tai daryti dėl sveikatos sumetimų“, – kalbėjo Neringa.

Keletą kartų ir ji jautė lyg kažkas bus, kažkas ne taip, bet išgėrusi tekilos pasijuto geriau. „Ne veltui sakoma, kad tokiuose kraštuose reikia gerti tos šalies gėrimus“, – teigė pašnekovė.
 
Neringos Šiaudikytės atostogos Meksikoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Koronaviruso kai kur – lyg nebūta

Kas liečia COVID-19, anot Neringos, situacija Meksikoje sunkiai nupasakojama. Kankune ir kituose mažuose miesteliuose kaukės žmonių buvo labai griežtai dėvimos, tačiau Tulume visi buvo kur kas labiau atsipalaidavę.
„Kai kur atrodė it virusas visai neegzistuotų. Vietiniai Meksikoje pasirodė labai draugiški. Tėvai buvo nustebę. Paklausė moters kelio gatvėje, tai ji puolė juos lydėti. Jei kažkas pamato, kad tu pasimetęs gatvėje, prieis paklausti, ar nereikia pagalbos, žmonės tikrai nesilaiko socialinės distancijos“, – pasakojo Neringa.
 
Neringos Šiaudikytės atostogos Meksikoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Svarbu kruopščiai susidėlioti kelionės planą

 
Tiems, kas nori aplankyti Meksiką, Neringa rekomenduoja planuojant kelionę kreipti dėmesį į smulkiausią detalę.
 
„Kruopščiai tikrinkite vietas, kur apsistosite. Aš pati  per tris savaites pakeičiau aštuonis viešbučius. Kelionė ir turėjo būti labai aktyvi, bet pasitaikė tikrai keletas stiprių nusivylimų. Kartą net reikalavau grąžinti pinigus ir kėliausi į kitą viešbutį. Paskutinėje vietoje, kur apsistojau, man taip nepatiko, jog  jaučiausi be galo laiminga, važiuodama namo.
 
Besiruošiantiems į Meksiką primenu, jog tai – ne Europa. Reikia gerbti šalies įstatymus, negalvoti, kad jums viskas galima, nesėsti į gatvės taksi ir vengti važinejimo automobiliais“, – kalbėjo N.Šiaudikytė.
 
Iš viso moteris Meksikoje praleido tris savaites. Skrydžiai, anot pašnekovės, nebuvo alinantys. Tėvai skrido per Vokietiją, viskas lengvai ir sklandžiai praėjo. Pačios Neringos kelionė iš Los Andželo į priekį tetruko keturias valandas, o ir grįžimas atgal neprailgo.
Neringos Šiaudikytės atostogos Meksikoje (13 nuotr.)
+7