„Nacionalinė ekspedicija“ iškilmingai išlydėta į trečiąją kelionę – šįkart užkariaus Lenkijos upes

„Nacionalinė ekspedicija“ iškilmingai išlydėta į trečiąją kelionę / Andriaus Lygnugario nuotr.
„Nacionalinė ekspedicija“ iškilmingai išlydėta į trečiąją kelionę / Andriaus Lygnugario nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-06-22 16:39
AA

Šiandien Marijampolėje jau į trečiąją kelionę buvo išlydėta įspūdingo dokumentinio LRT TELEVIZIJOS projekto „Nacionalinė ekspedicija“ įgula. 45-ių žmonių komanda beveik tris savaites plauks Lenkijos upėmis, ieškodamA Lietuvos istorijos, kultūrinių bei etnografinių atradimų kaimyninėje šalyje.

Marijampolės J. Basansavičiaus aikštėje įgulos išlydėti susirinko per du šimtus ištikimiausių laidos žiūrovų, kurie, išvydę į aikštę įvažiuojančią ekspedicijos koloną ir atvežamus laivus „Vytautas Didysis“ bei „Vytis“, pratrūko plojimais ir palaikymo šūksniais. Sveikinimo žodį tarė ir laikinoji miesto merė Irena Lunskienė, išlydėjusi įgulą su didžiule pintine gardžių gėrybių.

„Nacionalinė ekspedicija“ iškilmingai išlydėta į trečiąją kelionę / Andriaus Lygnugario nuotr.

„Yra labai gera akis į akį susitikti su savo žiūrovais. Pagaliau žiūri ne į kažkokias reitingų lenteles, kurios pasako, kaip tau sekasi, o į tuos žmones, dėl kurių ir kuriame šį projektą“, – kalbėdamas publikai neslėpė džiaugsmo projekto prodiuseris, žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Susirinkusiems žmonėms paklausus, kaip būtų galima patekti į „Nacionalinės ekspedicijos“ komandą, E. Jakilaitis atskleidė patį geriausią būdą.

„Geriausia yra žiūrėti visas mūsų sukuriamas laidas – tokiu būdu į ekspediciją pateksite be uodų, be nudegimų saulėje, bet tikrai su visais tais pačiais atradimais“, – nusijuokė E. Jakilaitis. Planuojama, kad trečiasis „Nacionalinės ekspedicijos“ sezonas LRT TELEVIZIJOS eteryje startuos jau šį rudenį.

„Nacionalinė ekspedicija“ iškilmingai išlydėta į trečiąją kelionę / Andriaus Lygnugario nuotr.

Šįmet išaugus ir komandai, ir kelionės trukmei, ypatingų sprendimų reikėjo ir renkantis tokį išbandymą galintį atlaikyti laivą. „Tai – naujasis istorinio Lietuvos laivyno pasididžiavimas. „Vytautas Didysis“ yra atstatytas XVIII amžiaus Merkinės laivas-vytinė, kuris kartu su praėjusių metų laivu „Vytis“ kels stiebą Lenkijos vandenyse“, – kalbėjo E. Jakilaitis.

„Vytautas Didysis“ – tai net 13-os metrų ilgio, seniausio Lietuvoje rasto medinio laivo atitikmuo, kurio statybomis užsiėmė rusniškis laivadirbys Simas Knapkis. Naujasis „Nacionalinės ekspedicijos“ laivas startuos netoli Lomžos, o finišuos Vysla pasiekęs Baltijos jūrą prie Gdansko.

Kartu su E. Jakilaičiu į įspūdingą istorijos, etnografijos ir kultūros pažinimo kelionę tradiciškai leidžiasi ir profesorius Alfredas Bumblauskas, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, grupės „G&G Sindikatas” lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras su sūnumi Mykolu, lenktynininkas Benediktas Vanagas bei grupė istorikų. Be to, šįmet prie įgulos prisijungė ir restoranų vadovas bei someljė Arminas Darasevičius ir žurnalistė, laidų vedėja Edita Mildažytė.