Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje – svarbūs pokyčiai: laimėtojas bus išrinktas kitu būdu

Monika Linkytė „Eurovizijos“ finale / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Monika Linkytė „Eurovizijos“ finale / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-10-18 10:18
AA

Pretendentai atstovauti Lietuvai 2024 metų „Eurovizijos“ dainų konkurse jau gali teikti paraiškas dalyvauti nacionalinėje atrankoje. Dainų autoriai ar atlikėjai paraiškas visuomeniniam transliuotojui pateikti gali iki 2023 m. gruodžio 11 dienos.

Nacionalinei atrankai, kuri šiemet kviečia atsinaujinusi su šūkiu „EUROVIZIJA.LT“, pateikiamas kūrinys turi būti niekur neskambėjęs iki 2023 m. rugsėjo 1 d. ir ne ilgesnis nei 3 minučių trukmės. Visas taisykles ir paraiškos formą puslapyje eurovizija.lt.

Monika Linkytė / E.Blaževič nuotr.

Šių metų atrankoje, kaip ir ankstesnėse, balsavimas bus vykdomas pagal komisijos ir žiūrovų balsus, tačiau laukia naujovė – galutinis sprendimas, kuris atlikėjas išvyks į Švediją atstovauti Lietuvai, bus priimtas žiūrovų. Tai – dar ne visi pokyčiai, laukiantys šių metų atrankoje.

„Šių metų nacionalinė atranka atsinaujino ne tik vizualiai, bet ir pristato taisyklių pokyčius – jos buvo peržiūrėtos, kad į didįjį konkursą išvyktų labiausiai to vertas atlikėjas ar autorius. Todėl buvo priimtas taisyklių pakeitimas, pagal kurį galutinį sprendimą dėl laimėtojo priims nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos žiūrovai.

Pagal naujas taisykles, finale trys daugiausiai žiūrovų ir komisijos balų surinkę dalyviai pasirodys dar kartą – iš jų nacionalinės atrankos laimėtojas bus nulemtas tik publikos balsų. Tikimės, jog šis pokytis bus įvertintas gausaus nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos gerbėjų būrio, kasmet susirenkančio prie LRT ekranų, ypač šiemet – minint 30-metį Lietuvos dalyvavimo šiame dainų konkurse“, – teigia LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas.

Audrius Giržadas / J.Stacevičiaus/LRT nuotr.

2024 metų atrankoje laukia ne daugiau nei penki pusfinaliai ir finalas – jų dalyvių skaičius priklausys nuo sulauktų paraiškų kiekio. Pirmasis pusfinalis numatomas 2024 m. sausio 13 dieną, nacionalinės atrankos finalas bus transliuojamas tiesiogiai.

Žiūrovų balsavimas pradedamas nuo pirmos programos, publikos balsavimo rezultatai skelbiami tik programos pabaigoje. Visą atrankos balsavimo eigą prižiūri audito įmonė.

Visos lėšos, surinktos iš žiūrovų balsavimo, bus skirta nacionalinės atrankos nugalėtojo pasiruošimui atstovauti Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse, vyksiančiame 2024 m. gegužės mėnesį Švedijoje.