Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai D. Banionis ir S. Sondeckis buvo KGB agentai

Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis
Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-01-06 13:35
AA

Du ryškūs Lietuvos kultūros veikėjai – kino ir teatro aktorius Donatas Banionis ir dirigentas Saulius Sondeckis – buvo KGB agentai, skelbia kgbveikla.lt.

D.Banionis, pasislėpęs po Broniaus slapyvardžiu, teikė KGB žinias apie Amerikos lietuvius. „KGB dokumentuose esama informacijos, kad agentas „Bronius“ užverbuotas 1970 m. spalio mėn., dėl jo dalykinių ir asmeninių savybių kontaktuojant su užsienio lietuviais“, – rašoma kgbveikla.lt pažymoje.

Joje taip pat minima, kad D.Banionis užmezgė ryšius su lietuvių išeiviais, kurie domino KGB, teikė žinias apie juos, palengvinantį KGB operatyvinį darbą jų vizitų Lietuvoje metu.

Donatas Banionis (2010 m.) / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Tuo tarpu dirigentas S.Sondeckis esą buvo užverbuotas 1962-aisiais ir dirbo KGB du dešimtmečius. Jo slapyvardis buvo – Saliutas. Pasak kgbveikla.lt, KGB domino į JAV emigravęs dirigento tėvas Jackus Sondeckis, leidęs „Keleivį“.

Saulius Sondeckis / „Šiaulių naujienos“/Vadimo Simutkino nuotr.

D.Banionis mirė 2014-aisiais, sulaukęs 90 metų, o S.Sondeckio gyvybė užgeso 2016-aisiais, kai jam buvo 87-eri. Jie abu – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai.