„Naktinės personos“ Vilniuje prikėlė „Depeche Mode“ hitus: pristatė netikėtą interpretaciją

„Depeshow“ koncerto Vilniuje akimirka   / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
„Depeshow“ koncerto Vilniuje akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-12-26 21:15
AA

Antrą Kalėdų dieną sostinės „Siemens“ arenoje susivienijo grupių „Naktinės personos“ ir „Depeche Mode“ gerbėjai. Pirmadienio vakarą čia naujai suskambo legendiniai britų žvaigždžių hitai – Alano Chošnau ir Aro Vėberio duetas drauge su „Electronic I“ kompozitoriumi Vitu Vaičiuliu pristatė ilgai brandintą „DePe Show“ projektą.

Tamsi, aštri, o tuo pačiu – ir romantiška, sintezatorių skambesio prisotinta muzika populiarumo nepraranda jau daugiau nei tris dešimtmečius. Pasiklausyti naujai suskambusių „Depeche Mode“ dainų Vilniuje susirinko apie 3 tūkst. muzikos mylėtojų.

Kurių čia daugiau – „Naktinių personų“ ar vis tik – „Depeche Mode“ gerbėjų, galima tik spėlioti, nors lietuvių duetas yra sakęs, kad šių grupių veikiausiai klausosi panaši publika. Pradžioje vangiai besirinkusi minia galiausiai beveik užpildė iš pusiau atitvertą areną.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Naktinių personų“ koncerto nepraleido ir besilaukianti Aro Vėberio mylimoji Martyna Kerbedytė

„DePe Show“ koncerto Vilniuje akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Muzikantai į sceną žengė be jokio apšildymo, apie 20.30 val. čia kurį laiką skambėjusius „GusGus“ kūrinius pakeitė gyvi elektroninės muzikos garsai.

Į publiką nusidriekusi „T“ formos scena, didžiuliai projektoriai, drauge koncertuojanti muzikantų grupė – „Naktinės personos“ projektui „DePe Show“ ruošėsi daugiau nei pusmetį. Kaip patys sakė, šį projektą ir dedikavo savo pačių mėgstamai „depešų“ muzikai, tačiau ieškojo savų interpretacijų.

„Norėjome įkūnyti ir atskleisti savitą „depešų“ viziją. Neturime jokių pretenzijų atkartoti tai, ko atkartoti neįmanoma. Tiesiog eksperimentavome, siekdami suteikti savo mėgstamoms dainoms kiek kitokią formą“, – dar anksčiau užsiminė „Naktinių personų“ nariai.

O atkartoti tikrai vargu ar įmanoma. Nors šiuolaikiška „DePe Show“ interpretacija suskambo originaliai: kaip sako – daug garso, daug šviesų, dar daugiau sintezatorių skambesio, o ir jis gerokai aštresnis ir ritmingesnis nei daugelio kūrinių originalios versijos. Toks papiktintas ir suklubintas variantas, kuriame turbūt užtektų tikrai įdomiai ir užtikrintai suskambėjusios muzikos ir stilingai suprojektuotos vizualios dalies. Be vokalo.

Dainų tekstai čia, rodos, liko antrame plane – Alanas didesnį dėmesį skyrė šokių judesiams ir bendravimui su publikai. Nuo pat pirmos koncerto minutės jis bandė įsijausti į „depešų“ lyderio Dave‘o Gahano vaidmenį – atkartodamas jo judesius stengėsi užvesti publiką, ne kartą prabilo ir angliškai, ragino ploti, įsijausti ir pasilinksminti drauge.

„DePe Show“ koncerto Vilniuje akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
„DePe Show“ koncerto Vilniuje akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dar koncerto pradžioje „Naktinė personos“ uždavė aštrų toną: už muzikantų įsižiebė viso pasirodymo metu į tris dalis padalintuose ekranuose rodytos futuristinės vaido projekcijos, netrukus suskambo pirmieji dainos „Never Let Me Down Again“ akordai.

Netrukus po to areną nušvietė prožektoriai, raudonai sužibusiuose ekranuose ėmė sukiotis metalinių moterų karkasų figūros – čia suskambo „It's No Good“.

„Malonu jus čia matyti, o dar maloniau – pristatyti šią programą, prie kurios dirbome septynis mėnesius. O dabar... Let me show you the world in my eyes“, – pristatęs tokiu pat pavadinimu dainą į susirinkusius kreipėsi Alanas.

„DePe Show“ koncerto Vilniuje akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

O netrukus vienas po kito suskambo „Depeche Mode“ gerbėjams mintinai žinomi hitai. Tarp jų – „People Are People“, „Behind The Wheel“, „Try Walking In My Shoes“, „I Feel You“, „Personal Jesus“, „Precious“ ir daugelis kitų.

Koncerte skambėjo ir pačių „Naktinių personų“ dainos. Esą be jų žengti į sceną grupė tiesiog negali – to neatleistų jų gerbėjai. Todėl dainos „Saulės kraujas“, „Kaltas ruduo“ buvo pasitiktos garsiomis ovacijomis, priedainius traukė visi drauge.

Čia nebuvo pamirštas ir Kalėdų naktį Anapilin iškeliavęs muzikantas George‘as Michaelas. „Naktinės personos“ pagerbė legendinį muzikantą dedikuodami jam dainą „Pasaulis toks yra“.

„DePe Show“ koncerto Vilniuje akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
„DePe Show“ koncerto Vilniuje akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kiek šiame moderniame šou tikrosios „depešų“ muzikos – klausimas, tačiau akivaizdu, kad ši interpretacija gerokai skiriasi nuo tos programos, kurią scenoje pristato britų žvaigždės. Dalis atvykusių į koncertą liko nesupratę ir pasirodymo pabaigos neišlaukė – ėmė skirstytis nesulaukę paskutinių kūrinių.

„DePe Show“ programą užbaigė „Just Can't Get Enough“.

Po poros dienų „Naktinės personos“ tą pačią programą pristatys ir pajūryje, gruodžio 28 dienų jų laukia koncertas Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Vilniuje – kalėdinis „Naktinių personų“ koncertas „DePe Show“ (28 nuotr.)
+22