Šaltuoju sezonu ne visiems pavyksta išvengti gripo ir peršalimo sukeltų padarinių – temperatūra, skaudanti galva, užgulusi nosis, kosulys... Tai simptomai, kurie gali ilgam paguldyti į lovą. Kokie natūralūs liaudies medicinos būdai gali padėti?
Bulvės nuo temperatūros
Nuskuskite ir nuplaukite 2 bulves. Sutrinkite jas trintuve iki vientisos masės, sumaišykite su 1 valg. š. obuolių acto ir sudėkite ant keliais sluoksniais sulankstytos marlės. Dėkite tokį kompresą ant kaktos ir palikite kelioms valandoms, o praėjus nurodytam laikui galite jį pakeisti nauju.
Imuninės sistemos stiprinimas
Jeigu dažnai sergate, kamuoja peršalimo ligos, tuomet išmėginkite dirvinių asiūklių arbatą. 1 valg. š. dirvinių asiūklių užpilkite 1 stikline karšto vandens ir leiskite arbatai nusistovėti. Gerkite mažais gurkšneliais visą dieną. Tokia arbata puikiai stiprina visą organizmą, nusilpusį imunitetą, tonizuoja, taip pat pašalina iš kūno šlakus ir toksinus. Jeigu jos skonis ne prie širdies, tuomet arbatą virkite iš erškėtrožių vaisių, kuriuose itin daug vitamino C.
Taip pat skaitykite: Žolininkės Dominikos Balčiūnės patarimai imunitetui stiprinti. Liaudiški receptai, atbaidantys virusus
Pirmieji peršalimo simptomai
Pirmiausia pašildykite kojas karštame vandenyje su sauja jūros druskos. Tinka sutarkuoti kivį, sumaišyti jį su 1 valg. š. medaus ir suvalgyti – šiame mišinyje itin daug veiksmingų, organizmą stiprinančių medžiagų ir mineralų bei vitamino C. Prieš miegą išgerkite liepų ar aviečių arbatos.
Arbata nuo peršalimo
Užplikykite juodąją arbatą, įberkite į ją juodųjų pipirų (ant peilio galiuko), pagardinkite medumi ir citrinos griežinėliu. Tokia arbata sušildo visą organizmą, valo kvėpavimo takus, pasižymi skysčius varančiu poveikiu.
Klasikinis medaus ir citrinos duetas
Citriną su visa žievele sutrinkite iki vientisos masės, pagardinkite keliais šaukštais medaus ir valgykite tokią gydomąją masę bent kelis kartus per dieną.
Gydomoji arbata
Lygiomis dalimis sumaišykite: erškėtrožių, šermukšnių vaisius, liepžiedžius, džiovintas aviečių uogas, jonažoles, čiobrelius, raudonėlius. 1 valg. š. žolelių užpilkite 0,5 l vandens, užvirinkite ir palikite 15 minučių. Gerkite arbatą visą dieną – šis gėrimas pašalins iš organizmo kenksmingas medžiagas.
Taip pat skaitykite: 9 priežastys, dėl kurių verta pamėgti citrinas
Obuoliai ir svogūnai padeda numušti temperatūrą
Paimkite po vieną obuolį ir svogūną (geriausia rinktis savo augintus), sutrinkite ir išspauskite sultis. Pagardinkite gautas sultis 1 valg. š. medaus ir gerai išmaišykite. Išgerkite šį mišinį per tris kartus.
Avietės ir gervuogės nuo peršalimo
Lygiomis dalimis sumaišykite džiovintus gervuogių lapus, džiovintas aviečių uogas ir lapus. 1 valg. š. masės užpilkite 2 stiklinėmis vandens ir užvirinkite. Virkite ant silpnos ugnies 10–15 minučių. Gerkite po 0,5 stiklinės 3–4 kartus per dieną prieš valgį.
Temperatūrą numuša granatų sultys
Sakoma, kad kai kamuoja aukšta temperatūra, puikiai padės granatų sultys. Jos ne tik malšina troškulį, bet ir padeda atsikratyti karščio. Švieži granatai tinka valgyti tada, kai kamuoja kosulys.
Sulčių terapija nuo karščiavimo
Sumaišykite 1/3 stiklinės obuolių sulčių, 1/3 stiklinės šviežiai spaustų citrinų sulčių su 1/10 stiklinės burokėlių sulčių. Leiskite sulčių mišiniui pastovėti 2 valandas. Išgerkite šią porciją per dieną, padalinę į tris dalis.
Taip pat skaitykite: Ką verta žinoti apie gripą
Mėtos su česnakais stabdo peršalimą
1 valg. š. mėtų užpilkite 1 stikline karšto vandens, pavirinkite 5 minutes, perkoškite. Arbatą paskaninkite 1 arbat. š. medaus. Kitame puodelyje sutrinkite česnaką, sumaišykite su ¼ citrinos sulčių ir sumaišykite su mėtų arbata.