Natalija Bunkė pataria, kaip prižiūrėti dirbtines gėles

Natalija Bunkė / Asmeninio albumo nuotr.
Natalija Bunkė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-24 15:00
AA

Natalija Bunkė, kurianti gėlių kompozicijas iš dirbtinių orchidėjų ir kitų gėlių, sako, kad tai yra puikus pasirinkimas, jei neturite laiko prižiūrėti ir jei namuose gėlės tiesiog neauga. Be to, pažeria patarimų, kur jos labiausiai dera ir kaip išlaikyti gražias kuo ilgiau.

Natalija pasakoja, kad įvairias gyvų gėlių kompozicijas kurdavo nuo mažens, pati sodindavo. Tad visai nestebina, kad šis pomėgis virto verslu. Visą likusį laisvą laiką dainininkė skiria širdžiai mielai veiklai, kurią vadina dar vienu savo projektu. Taip pat priduria, kad orchidėjas ir kitas gėles dėžutėse, vazonuose dabar kuria tik iš dirbtinių dekoratyvinių gėlių.

Dainininkė aiškina, kad iš gyvų gėlių jau daug kas kuria, be to, dirbtinės yra funkcionalesnės – jas galima panaudoti kur kas daugiau vietų nei gyvas

Tinka ten, kur nėra saulės šviesos

Paklausta, kodėl renkasi dirbtines gėlės, dainininkė aiškina, kad iš gyvų gėlių jau daug kas kuria, be to, dirbtinės yra funkcionalesnės – jas galima panaudoti kur kas daugiau vietų nei gyvas.

„Seniai pastebėjau, kad mano namuose kažkodėl gėlės neauga, todėl pradėjau ieškoti alternatyvų, kūriau kompozicijas iš dirbtinių gėlių. Praėjus šiek tiek laiko draugė paprašė jai taip pat sukurti kompoziciją. Nuo to viskas ir prasidėjo“, – prisimena Natalija.

Be to, kiekvienuose namuose yra vietų, kuriose nėra saulės šviesos, langų, erdvės neapšviestos: koridorius, vonios kambarys, tualetas, laiptų erdvė ir kt. O kartais būna, kad net apšviestoje patalpoje gėlės neauga. Tad dirbtinės gėlės, kurias dabar labai sunku atskirti nuo tikrų, išties yra puikus pasirinkimas.

Skirtos laikyti kambaryje, o ne lauke

Natalija sako, kad dirbtinių gėlių ypatingai prižiūrėti nereikia, tačiau būtina žinoti keletą dalykų, kad gėlės ilgiau džiugintų. „Dirbtinės orchidėjos nereikalauja jokios priežiūros, aš tiesiog su dulkėms skirta šluotele švelniai nuvalau lapus ir žiedus. Patys žiedai ne silikoniniai, o šilkiniai. Silikoninės gėlės dulkes pritraukia, o šilkinės ne, tad jas valyti galima ne taip dažnai.“

Visgi jei sumanėte dirbtines gėles statyti vonios kambaryje, Natalija duoda vieną patarimą: „Nedėkite į dabar madingas popierines dėžutes. Jomis puoškite kitus kambarius, kur nėra tiek drėgmės, kiek vonioje.“ Nors pačiai gėlei, žiedams nieko nenutiks, tačiau dėžutė gali būti paveikta drėgmės (sudrėkti, išsikreipti jos forma ir pan.), todėl verčiau rinktis vazonėlį.

Aišku, jei dirbtines gėles statysite lauke, pavyzdžiui, balkone ar terasoje, kur daug saulės, vėjo, jos bluks. Juk nuo tiesioginių saulės spindulių blunka ir rūbai, užuolaidos, tai natūralu. „Turiu terasoje dirbtinį kaktusą. Jo žalia spalva blunka. Dirbtines gėles veikia lietus, vėjas, jos apsineša purvu. Be to, reikia turėti omenyje, kad šios gėlės ne plastikinės, o medžiaginės. Tad tos, kurias aš kuriu, yra skirtos laikyti kambaryje. Jei norite jas laikyti lauke, bent lyjant lietui, sningant įneškite į kambarį“, – patarimų negaili dainininkė.

Neblunkančios spalvos – dar vienas privalumas

Natalija tikina, kad ilgai išliekančios sodrios ir nekintančios spalvos – dar vienas dirbtinių gėlių privalumas. „Turiu orchidėją, kuri dvejus metus stovi ir jos spalva nė kiek nepakito. Bet, aišku, yra įvairiausios kokybės gėlių, todėl aš stengiuosi rinkti tikrai tokias, kokiomis pati puoščiau savo namus. Pati važiuoju į sandėlius, renku kiekvieną gėlę. Jos atvežtos į Lietuvą, bet gamintos Kinijoje. Perku Lietuvoje, nes kiekvieną gėlę noriu apžiūrėti, paliesti, įsitikinti jos kokybe. Kol kas dar nedrįstu užsisakyti kelių palečių, nes nežinau, kokios jos atkeliaus. Galbūt brangiau sumoku, bet esu įsitikinusi, kad nereikės jų išmesti“, – aiškina Natalija.

Natalija sutinka, kad dirbtinės gėlės šiuo metu tarsi išgyvena atgimimą, nes jei seniau jos atrodė kaip dirbtinės, dabar sunku atskirti nuo tikrų.

Natalija sutinka, kad dirbtinės gėlės šiuo metu tarsi išgyvena atgimimą, nes jei seniau jos atrodė kaip dirbtinės, dabar sunku atskirti nuo tikrų.

„Žiūriu į šias gėles ir matau, kad jos yra kaip tikros, sunku atskirti. Aš labai džiaugiuosi, kad prisidėjau prie viso šio populiarumo. Beje, internete matau labai daug kopijų. Net draugės skambina ir sako: „Natalija, žiūrėk, visai kaip tavo.“ Tačiau nepykstu, smagu, kad žmonės kažką daro, o ne dejuoja.“

Idėjos gimsta dirbant

Specialiai idėjų kompozicijoms Natalija neieško, paprasčiausiai ima ir kuria: „Turiu prisipirkusi daug žaliavos, tad įkvėpimas ateina tada, kai prisėdu dirbti. Aš jas karpau, dėlioju taip, kaip man atrodo gražiausiai. Įkomponuoju įvairių žolelių. Esu prisipirkusių visko, ko reikia gėlių kompozicijai sukurti.“

Beje, dainininkė sako, kad orchidėjų kompozicijas kuria tik iš dviejų spalvų, nes visos kitos jai atrodo dirbtinės. „Matau, kurios gėlės prastos, pigios, o kurios atrodys išties gerai. Nesu sulaukusi blogo atsiliepimo dėl gėlių kokybės. Visada kuriu labai atsakingai, pati renku gėles. Pavyzdžiui, dabar gaminu gėlių kompozicijas vienam viešbučiui: ir erdvei, ir stalams papuošti. Dažnai ir žmonės man siunčia nuotraukas savo namų, kuriuose norėtų, kad būtų gėlių, tada aš priderinu spalvas, pasiūlau savo idėjų“, – darbo specifiką apibūdina N. Bunkė.

Prakalbus apie jos kuriamų gėlių kompozicijų kainą, dainininkė sako, kad ji gali būti labai įvairi, bet dažnai priklauso nuo puokštės dydžio. „Negaminu pačių pigiausių gėlių, tačiau tikrai nenusipirksite katės maiše. Kai padarau puokštę, visada iš visų pusių nufotografuoju ir nusiunčiu klientui pasižiūrėti. Gaila, kad paprastai nuotraukos neatspindi viso grožio, klientai jį pamato tik gavę gėlių kompoziciją. Tačiau kai pamatau žmogaus nuostabą ir šypseną, tai atperka ir visą darbą, ir priverčia toliau stengtis. Tada labai gera, ramu pasidaro. Jei nepateisina lūkesčių, galima grąžinti, tačiau tokio įvykio dar nebuvo.“

Pagrindiniai dirbtinių gėlių privalumai

Puikiai tinka ten, kur gėlės tiesiog neauga;

Tinka tamsiose erdvėse, kur nėra langų: vonios kambariuose, tualetuose, koridoriuose, ant laiptų;

Tinka tiek drėgnose, tiek sausose erdvėse;

Atrodo tarsi tikros, tiek žiedai, tiek lapai (išduoda tik žiedų gausa);

Nereikalauja daug priežiūros, užtenka vengti tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės bei žiedus ir lapus lengvai perbraukti dulkėms valyti skirta šluotele;

Ilgai išliekančios spalvos;

Džiugina ištisus metus.

Natalijos Bunkės dirbtinių gėlių puokštės (11 nuotr.)
+5