Natalija Bunke ir Goda Alijeva prisistatantys aferistai iš fotografų kaulija nuotraukų

Natalija Bunkė ir Goda Alijeva / Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Garsūs žmonės visuomet buvo lengvas pasipelnyti norinčių aferistų grobis. O pastaruoju metu šie atrado naują būdą – susikūrę elektroninį paštą su garsių moterų vardais prašinėja iš fotografų nuotraukų.

„Sveikas, nuo šiol mano nuotraukas siųsk šiuo el.paštu ([email protected] – aut.past.), nes anas senas ir perpildytas nuo laiškų. Pagarbiai, Natalija Bunkė“, – tokį elektroninį laišką, prisistatydami grupės  „Pop Ladies“ lydere Natalija, fotografams įsigudrino siųsti apsimetėliai.  Portalui Žmonės.lt susisiekus su Natalija ir pasiteiravus, ar ji žino, kad aferistai naudojasi jos vardu, dainininkė, patikino apie tai sužinojusi tik prieš dieną.

„Iš tiesų, aš tik sekmadienį iš fotografo sužinojau, kad vyksta toks dalykas. Jis sakė, kad jam atsiuntė mano vardu laišką,  bet kadangi fotografas žino mano tikrąjį elektroninio pašto adresą, suprato, kad čia ne aš prašau tų nuotraukų. Mano akimis, tai – visiškas absurdas. Aš turiu vienintelį veikiantį elektroninį paštą ir fotografai bei žurnalistai jį žino“, – sakė žinoma dainininkė.

Natalija Bunkė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Natalija patikino, kad jokių priemonių prieš aferistus ji imtis neturi nei noro, nei jėgų, nes kažką daryti – beprasmiška. Juk interneto amžiuje kovoti su nematomu žmogumi, kuris prisidengia tavo pavarde yra veik neįmanoma.

„Tai tarsi kova su vėjo malūnais. Tas pats vyksta ir feisbuke, nes ten jau 27-ios Natalijos ir jų vis daugėja. Na, ką dabar čia kovosi su jais visais? Jeigu žmogui norisi apsimesti kitu žmogumi, jeigu jis neturi ką veikti – ką gi dabar padarysi?“, – retoriškai klausė Natalija.

Dainininkei nekyla abejonių, kad tokiu būdu aferistai siekia vienintelio tikslo – pasipelnyti pasinaudodami žinomo žmogaus veidu ir vardu. „Gal kuriasi koks naujas portalas ar žurnalas, kuris vėliau tas nuotraukas naudos? Neįsivaizduoju. Tiesiog, manau, kad nuotraukų prašo žmonės, turintys tikslą pasipelnyti. Kam pačiam fotografuoti, jei galima, pavyzdžiui, prisidengus žinomo žmogaus vardu tiesiog jų paprašyti iš fotografų“, – svarstė dainininkė.

Fotografas Vigantas Ovadnevas patvirtino, kad prašymų elektroniniu paštu atsiųsti nuotraukų jis sulaukė ne iš vienos garsios moters, o tiksliau ja prisistačiusio apgaviko ar apgavikų. Jo nuotraukų prašė ne tik „Natalija Bunkė“, bet ir „Goda Alijeva“ bei „Nijolė Pareigytė“. Tačiau gerai pramogų pasaulio atstoves pažįstantis Vigantas iš karto nujautė klastą.

Natalija Bunkė / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Nijole Pareigyte prisistatęs žmogus, prašydama nuotraukų man parašė į „Facebook“, o Nijolė iš viso jame nėra užsiregistravusi. Be to, ji mane gerai pažįsta, o rašęs žmogus kreipėsi į mane „Jūs“. Tai iš karto sukėlė įtarimą“, – pasakojo fotografas.

Fotografas Vigantas Ovadnevas patikino, kad Natalija Bunkė iš fotografų niekuomet neprašo nuotraukų. Todėl  gavęs laišką su tekstu, kad pasikeitė dainininkės elektroninis paštas ir nuotraukas jis galįs atsiųsti šiuo adresu, Vigantas nė neketino atrašyti. Kone identišką laišką jis gavo ir iš Goda Alijeva apsimetusio rašeivos. Apie tai išgirdusi Goda paprašė fotografo niekam nesiųsti jos nuotraukų.

Vigantas ne vienintelis fotografas iš „žinomų moterų“ gavęs laišką su prašymu atsiųsti nuotraukų. Fotografas Lukas Balandis gavo Liepa Mondeikaite prisistačiusio asmens prašymą, o „Natalija Bunkė“ dėl nuotraukų kreipėsi į fotografus Julių Kalinską ir Irmantą Gelūną. Pastarasis, nepasimetė ir mėgino išprovokuoti apsimetėlį.

Ištrauka iš susirašinėjimo:

Natalija Bunke ([email protected]): Sveikas, Irmantai, norėčiau, kad atsiųstum mano nuotraukas, ačiū:)

Irmantas Gelūnas: Labas, bet juk aš tau atidaviau tos erotinės fotosesijos nuotraukas. Pametei CD? (Irmantas jokios erotinės fotosesijos nefotografavo – red. past.)

Natalija Bunke ([email protected]): Pamečiau, jei dar nesi ištrynęs tų nuotraukų iš kompo, atsiųsk.

Irmantas Gelūnas: Kaip jau ir sakiau jos labai didelio formato, pasprings pašto dėžutė. 

Vėliau fotografas pasiūlė adresatui susitikti, kad jis galėtų perduoti neva turimas fotosesijos, kuri iš tiesų niekuomet neįvyko, nuotraukas. 

Natalija Bunke ([email protected]): Šiuo metu turim daug koncertų, tai nežinau kada galėsiu. Per „Skype“ gali atsiųsti Natalija_Bunke, būtinai kada susitiksime sumokėsiu už fotosesiją. 

Irmantas Gelūnas: Puikiai suprantu, kad tu užsiėmusi, bet po tos fotosesijos praėjo jau daug laiko, o pinigėlių vis dar negavau. Gal ir gerai, kad pametei CD. Dabar bent jau galima bus apsikeisti.

Į šią fotografo repliką „Natalija Bunkė“ nieko nebeatsakė.

Skaitykite daugiau