Naudinga žinoti: kaip prižiūrėti megztus drabužius?

Mergina / Fotolia nuotr.
Šaltinis: „Edita“
AA

Šaltą žiemą labai jauku įsisupti į didžiulį purų megztą šaliką ar apsigobti šiltu megztiniu. Tik gaila, kad tie jaukūs mezginiai turi polinkį gana greitai prarasti prekinę išvaizdą. Taip nenutiks, jei juos tinkamai prižiūrėsite.

♦ Išskalbto megzto daikto negalima gręžti – reikia tik nuspausti rankomis.

♦ Džiovinti geriausia ištiestą ant lygaus pagrindo, apdengto nedažančiu audiniu. Taip galima į vietą sugrąžinti nutįsusią siūlę, patempti per trumpą rankovę, visą mezginį pratampyti.

♦ Išskalbto megzto drabužio nekabinkite ant virvės ar radiatoriaus – gali išsitempti, įgauti nepageidaujamą formą.

♦ Jei megztinis visgi patįsta ir jo sudėtyje yra vilnos, galima pabandyti įmerkti į kiek karštesnį vandenį. Vilna traukiasi, todėl megztinis gali atgauti formą. Jei gryna vilna skalbiama karštame vandenyje, susitraukia nepataisomai. Vilnonius megztinius galima skalbti ne šiltesniame nei 30 °C temperatūros vandenyje.

♦ Dažytus megztinius rekomenduojama skalbti vandenyje su keliais šaukšteliais druskos ir šaukšteliu acto. Jei išsitampo sintetinis megztinis, galima mėginti išskalbtą ir nuspaustą padėti džiūti ant lygaus paviršiaus, bet jei išsitampo jau po pirmojo skalbimo – nieko gera iš jo, deja, nesitikėkite...

♦ Kai perkate megztą gaminį, turėtumėte atidžiai apžiūrėti jo priežiūros etiketę. Skalbti rankomis reikalauja daug laiko, tad vertėtų atkreipti dėmesį, ar megztinį galima skalbti skalbykle.

Skaitykite daugiau