Nauja Agnės Zacharevičienės aistra – klestinti sodininkystė ir daržininkystė

Agnė Zacharevičienė / Asmeninio albumo nuotr.
Agnė Zacharevičienė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-08-09 12:14
AA

Naujoji „Labas vakaras, Lietuva“ vedėja Agnė Zacharevičienė, drauge su kitais LNK laidų vedėjais besiruošdama naujajam LNK sezonui „Aistra nugalėti“ prisipažįsta atradusi aistrą sodininkystei ir pelnytai jaučiasi pergalingai – prieš metus nusprendė kultivuoti žemės sklypą šalia savo sodybos ir visas gėrybes augintis pati.

„Iki tol daržovės į mūsų namus atkeliaudavo iš mano ar vyro tėvų, blogiausiu atveju – pirkdavome jas turguje, kol kartą nusprendžiau – gana, – šypsosi  Agnė.  – Žemės plotas tam buvo, todėl ėmėmės veiksmų“.

„Petražoles ant palangės augindavau ir iki tol, tačiau dabar turiu dvi tikras dideles lysves“, – sako A.Zacharevičienė. TV laidų vedėjos paklausus, ko galima rasti jos darželyje, ji vardija: bazilikai, salotos, gražgarstė, petražolės, mėtos, juodieji serbentai, šilauogių, aštuoni krūmai braškių. Ir tai, ko gero, dar ne viskas.

„Be viso to, pradėjau rinkti vaistažoles. Vyras iš manęs jau juokiasi, sako, senstu, – pasakoja Agnė. – Prieš trejus metus nebūčiau net pagalvojusi, kad tuo užsiimsiu, o dabar taip džiaugiuosi, nes visa tai – taip paprasta“. Daug savo užaugintų gėrybių Agnė ir marinuoja, ir konservuoja.  „Tik uogienių neverdu, – priduria ji, – mane gąsdina cukraus kiekis, kurio reikia verdant uogienę, mieliau jau surinktas uogas su cukrumi užšaldau“.

Klestinčiu darželiu A.Zacharevičienė daugiausiai rūpinasi pati – prižiūri, laisto, ravi. „Vyras pasakė, kad čia bus mano gėdos stulpas, todėl stengiuosi, kad mano darželis būtų pavyzdingas, – juokiasi ji, – vyras su sūnumi prie darbų taip pat prisideda, pavyzdžiui, kai paprašau persodinti gėlynus“.

Agnės sodą prižiūri iš prieglaudos paimtas šuniukas, vasarą visa šeima daugiausiai laiko praleidžia sodyboje. Nors Agnei Zacharevičienei puikiai sekasi suktis, ji prisipažįsta, jog dar nėra labai patyrusi: „Dabar vyšnias užpuolė amarai, skambinau mamai, klausiau, ką daryti. Sakė, reikia nupurkšti, bet kažin, ar aš jas purkšiu...“, – juokiasi.