„Clean eating“ keičia „clean breathing“. Verčiant pažodžiui, tai reikštų švarų kvėpavimą. Iš esmės – taip ir yra. Oro užterštumas miestuose didėja, todėl ieškoma naujų būdų, kaip sustiprinti sveikatą ir pagerinti oro, kuriuo kvėpuojame, kokybę. Namie (ir savo darbovietės aplinkoje) tą padaryti tikrai galite.
Yra nemažai kambarinių augalų, kurie išvalo orą. Visi augalai turi gebėjimą iš anglies dioksido ir vandens sintetinti organines medžiagas, o kaip šalutinis produktas išsiskiria deguonis. To mums ir reikia, taigi augalai yra tarsi Žemės planetos plaučiai. Tačiau dalis augalų gali išvalyti orą ir nuo įvairių kenksmingų substancijų: formaldehido, acetono, amoniako, pelėsio ir kt.
Jeigu rūkote, naudojate daug buitinės chemijos produktų, kaip ir naudojatės įvairiais prietaisais, viso šio „gėrio“ namie apstu.
Taigi, tiek ant savo darbo stalo, tiek namuose patartina laikyti daugiau kambarinių augalų. Kuo arčiau potencialiai kenksmingo šaltinio jie bus, tuo daugiau jo skleidžiamų medžiagų sugers.
Kokie augalai tinka? Lelijos, paparčiai, gebenės (ne nuodingosios), orchidėjos, dracenos, trijuostės sasenvjeros (jos dar vadinamos „anytos liežuviu“), fikusai, filodendrai, vėzdūnės, bambliuotosios palmikės, chrizantemos ir pan. Šios kambarinės gėlės patvirtintos NASA kaip veiksmingai valančios orą.
Nauda triguba: namai bus gražesni, oras švaresnis, o nuotaika – geresnė. Mokslininkų nustatyta, kad augalai bei žalia spalva suteikia vidinės ramybės, tačiau ne slopina mus, o suteikia energijos.