Nauja grožio tendencija – veido plaukelių epiliacija

Moteris. / Fotolia nuotr.
Moteris. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Šiandien, kai vis daugiau moterų išdrįsta fotografuotis be makiažo ar puoselėja natūralaus grožio įvaizdį, ne viena susiduria su nepageidaujamų veido plaukelių problema.

Kaip rodo „Braun Face“ užsakymu atliktas tyrimas, dėl veido plaukelių diskomfortą jaučia net 60 proc. moterų visame pasaulyje. Nors veido plaukeliai yra daugelio moterų problema, mūsų visuomenėje ji – vis dar tabu. Tuo tarpu Holivudo grožio pramonės užkulisiuose žvaigždės ryžtasi nuo veido šalinti absoliučiai visus veido plaukelius, palikdamos tik antakius ir blakstienas.

„Moterys įprato plaukelius šalinti nuo kojų, rankų, pažastų ar bikinio srities. Tačiau kartais net nematomi veido plaukeliai trukdo atsiskleisti natūraliam moterų grožiui. Dėl dažnai tik pūkelius primenančių plaukelių ant veido moterims rečiau pavyksta tolygiai padengti kosmetikos priemones, pastaroji problematiškesnėse zonose – virš viršutinės lūpos, smakro ar lūpų kampučių – atrodo tamsesnė“, – sako medicininės-estetinės kosmetologijos specialistė Laura Sereičikienė.

Apklausoje dalyvavusios vyresnės nei 18 metų moterys atskleidė, kad nepageidaujamų plaukelių turi įvairiose veido srityse: tarp akių (27 proc.), skruostų (20 proc.), kaktos (4 proc.), smakro (50 proc.), lūpų kampučiuose (46 proc.), virš viršutinės lūpos (62 proc.) bei antakių linijos (68 proc.).

„Be fizinių rūpesčių, veido plaukeliai ne vienai kelia emocinį susirūpinimą – moterys jaučiasi praradusios moteriškumą, pasitikėjimą savimi. Todėl su šia problema susidūrusios moterys paprastai ieško greito ir ilgai išliekančio rezultato. Šiandieninėms technologijoms žengiant koja kojon su mokslu, praktiškai neliko priežasčių atrodyti ne taip, kaip svajoji”, – kalba L. Sereičikienė.

Medicininės-estetinės kosmetologijos specialistė tęsia, kad yra daugybė skirtingų būdų šalinti veido plaukelius. „Šiandien viena populiariausių – depiliacija vašku. Tačiau nereikėtų atmesti ir specialių veido epiliatorių – tokios procedūros metu plaukeliai pašalinami su šaknimis ir neatauga beveik mėnesį. Epiliatoriai sugriebia 4 kartus trumpesnius plaukelius nei vaškas”, – sako L. Sereičikienė.

Nepageidaujamus veido plaukelius dažniau tenka šalinti tamsesnio gymio moterims. Su šia problema susiduria 72 proc. Turkijos, 55 proc. Italijos, 58 proc. Vokietijos, 60 proc. Kinijos moterų. Jungtinėje Karalystėje plaukelius nuo veido bent kartą per metus šalino 21 proc., Prancūzijoje 35 proc., o Rusijoje 34 proc. moterų.

„Nors tamsesnio gymio moterys dažniau išreiškia susirūpinimą dėl nepageidaujamų veido plaukelių, joms nerekomenduočiau plaukelių šalinimui rinktis peiliukų ar vaško. Po pirmosios plaukeliai atauga jau per 2–3 dienas, oda tampa šiurkštesnė. Tuo tarpu vaškas pasitarnaus epizodiškai: kad procedūra būtų efektyviai atlikta, plaukeliai turi pasiekti bent 2 mm ilgį“, – tikina medicininės-estetinės kosmetologijos specialistė.

„Braun Face“ tyrimo rezultatai.
„Braun Face“ tyrimo rezultatai.

 

Temos: