Naują instaliaciją J. Vaitkutei padėjo kurti 14 žmonių komanda: „Išeidavome vėlai vakare ir sugrįždavome pietų metu“

Jolita Vaitkutė sukūrė instaliaciją Martyno Mažvydo bibliotekoje/ Emilijos Vinžanovaitės nuotr.
Jolita Vaitkutė sukūrė instaliaciją Martyno Mažvydo bibliotekoje/ Emilijos Vinžanovaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-06-22 16:17
AA

Birželio 20-ąją menininkės Jolitos Vitkutės instaliacija papuošė Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. „Su mega savanorių komanda mes dirbome nuo sekmadienio iki ketvirtadienio. Išeidavome vėlai vakare ir sugrįždavome pietų metu“, – pasakoja talentingoji menininkė.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdvėje lankytojus iki 25 šio mėnesio dienos pasitiks beveik 74 m2 ploto instaliacija. Jai įgyvendinti šviesių ir juodų fonų erdvėje Jolita Vaitkutė, padedama 14 žmonių, sukūrė dviejų taškų kompoziciją ir ryškių spalvų žaismą. Visą dėmesį ji pabandė atkreipti į erdvės pokytį, inovaciją.

Kaip visada išradinga J. Vaitkutė projekto įgyvendinimui šį kartą panaudojo nestandartines medžiagas – išskirtinių spalvų grindų dangas. Visi, apsilankiusieji Martyno Mažvydo bibliotekoje, gali žengti per instaliaciją, apžiūrėti ją ir mėgautis, nebijodami kažko sugadinti.

Jolita Vaitkutė sukūrė instaliaciją Martyno Mažvydo bibliotekoje/ Emilijos Vinžanovaitės nuotr.

„Kadangi grindų dangų nepavyko pritvirtinti laikinai, bet tvirtai, lankytojai mano darbą gali išvysti iki 25 dienos“, – neslepia Jolita.

Ji dėkoja ir džiaugiasi, jog į pagalbą atskubėjo išties nuoširdžiai padėti nusiteikusi komanda:

„Paskutinės dvi merginos ir išėjo kartu su mumis ryte prieš pat pristatymą. Visi prisidėjusieji sakė, kad jiems buvo smagu ir įdomu, dėl to man išties džiugu.“

Kadangi pavadinimas „Ateities miestas“ skamba išties architektūriškai, Jolita, pasiteiravus jos, ar dėl savo sprendimų konsultavosi su šios srities profesionalais, atsako: „Ne, tiesiog turėjau idėją žaidimui su erdve, o pats piešinys gimė susijungiant mano žvilgsniui su architektūra.“

J. Vaitkutė instaliaciją kūrė žurnalo „Structum“ projektui „Išmanusis miestas V“.

Jolita Vaitkutė sukūrė instaliaciją Martyno Mažvydo bibliotekoje (16 nuotr.)
+10