Naują knygą mugėje pristatęs Algimantas Čekuolis pasakojo apie keliones ir seksualumą
„Yra trys svarbiausios metų šventės: Kalėdos, Velykos ir susitikimas su Algimantu Čekuoliu Knygų mugėje“, – penktadienio popietę juokavo žurnalisto, rašytojo Algimanto Čekuolio knygą „Iš ko šaiposi pasaulis“ sostinės parodų centre „Litexpo“ pristatęs Vytaras Radzevičius.
Kone kasmet po knygą išleidžiantis A.Čekuolis Vilniaus knygų mugėje visuomet buvo vienas laukiamiausių svečių ir autorių. Šis kartas nebuvo išimtis – į diskusiją su autoriumi atvyko pilna salė jo kūrybos gerbėjų.
„Man patinka kasmet išleisti po knygą. Kai aš žinau, kad kitais metais turėsiu parašyti naują – įsijungia labai svarbus organizmo dalykas, čia kaip instinktas. Panašiai, kaip pasimylėjus: apima euforija ir nori tai pakartoti dar kartą“, – penktadienį šmaikščiai kalbėjo A.Čekuolis.
„Iš ko juokiasi pasaulis“ – gyvenimiškų istorijų ir įdomių faktų kupinas prozos rinkinys. Būtent taip savo naująją knygą apibūdina A.Čekuolis. Rašydamas ją autorius į viską stengėsi žvelgti su humoru. „Mokėk iš savęs pasišaipyti ir būsi sveikas“, – kalbėjo jis.
Energijos ir jaunatviškumo jam galima tik pavydėti. Būdamas 83 metų A.Čekuolis nevengia nei aštresnio sąmojo, nei šmaikštaus juokelio, o pasakodamas apie rimtus dalykus tuo pat metu gali atviromis kortomis imti kalbėti apie moterų ir vyrų seksualumą.
Penktadienį vykusioje diskusijoje jis kalbėjo įvairiomis temomis. Kone visą pasaulį išmaišęs A.Čekuolis dalijosi ir vienoje iš knygos dalių aprašytais autentiškais kelionių prisiminimais. „Kelionėje visi nusivelka viską, tampa nuogi. Ne tai, apie ką pagalvojote. Nors gal būna ir taip“, – juokėsi jis.
Knygos autorius prisiminė jos gimimo istoriją, kuomet prieš penkerius metus su keliais bičiuliais suvalkiečiais viešėjo Kenijoje. Tuomet egzotišką šalį aplankęs rašytojas susitiko ir su ten gyvenančiais gentainiais – tik mėsą valgančiais ir tik kraują bei pieną geriančiais sukilėliais masajais.
Svečiuojantis pas juos vietiniai lietuviams pasiūlė dalyvauti įvairiose varžybose: ieties mėtymo, šuolio į viršų. Tačiau suvalkiečiai irgi nesnaudė ir pasiūlė masajams išbandyti pilvų mūšio žaidimą, kuomet reikia pašokti į viršų ir pašokus susidaužti pilvais.
„Tai juk buvo pirmos lietuvių su negrais kautynės. Sakysite, kodėl negrais? Aš nebijau šito žodžio. Įdomiausia, kad po metų sužinojau, kad masajai ten dainas dainuoja apie lietuvių mūšį pilvais. Negaliu nepasidalinti tokiomis istorijomis. Juk jei jų neužrašysiu, paskui nieks ir nesužinos“, – mintimis dalinosi A.Čekuolis.
Mugėje vykusiame susitikime knygos autorius sulaukė ir šmaikščių klausimų iš publikos. Vieni teiravosi apie šiaurės šalių gyventojų čiukčių ir pietiečių požiūrio į gyvenimą skirtumus. Teigė, neva tiek šiauriečiai, tiek pietiečiai per daug nesuka galvos dėl įvairių smulkmenų. Kiti klausė A.Čekuolio, ar dar yra pasaulyje vietų, kur jis nebuvęs ir kur artimiausiu metu norėtų apsilankyti?
„Žmogaus sielos gelmės, nesvarbu, jis baltas, geltonas, ar negras, man tapo daug įdomesnės negu Gizos piramidė arba kokie nors kabantys sodai. Nebetraukia. Dar ne visas pasaulis išmaišytas. Nebuvau Islandijoje, bet ir nenoriu – ten reiks valgyti supuvusio ryklio mėsą“, – juokavo jis.
Diskusiją vedęs V.Radzevičius pasiteiravo A.Čekuolio apie jo pasirinkimą nuolat dėvėti kaklaskarę. Kodėl šis po kaklu dažniausiai rišasi ne kaklaraištį ar peteliškę? Pasak rašytojo, vyrai turi mažiau galimybių atrodyti puošniai, gebėti išsiskirti iš minios. Priešingai nei moterys, kurios nevengia pabrėžti savo seksualumo.
„Moterys nešioja liemenukus, suspaudžia juo savo grožybes ir palieka tą gundantį tarpą tarp jų. Tačiau, įdomiausia, kad jos vis tiek užsitempia ką nors ant viršaus. Tai kam ten tada spausti? Kita vertus, galima ir demonstruoti. Būtinai kokį pakabuką pasikabina, kad tik žvilgsnį atkreiptų. O mes, vyrai, gal norim į akis žiūrėti?“ – juokėsi jis.
Daugiau naujienų iš Vilniaus knygų mugės ieškokite ČIA.
Pasak A.Čekuolio, kaklaraištis, peteliškė – tai vyriškumo demonstravimas. Šie aksesuarai yra vyriškų organų atspindys madoje. „Ką dar gali vyrai padaryti? Na, švarko antpečius prikimšti vata galima. Bet kaklaraištis – penio simbolis. Sakysite, ir moterys juos nešioja? Taip, bet pažiūrėkite, kaip juos pasiriša, žaismingai, ant šono, jos koketuoja. Kaklaskarę ryšiu seniai, tačiau dabar jau penktadalis Lietuvos politikų pradėjo ją ryšėti. Nesakysiu gi, kad čia mano idėją nugvelbė. Bet ką jiems pasikabinti? Morkos juk nekabins“, – linksmai kalbėjo A.Čekuolis.