Nauja plastinių operacijų tendencija – bambos pagražinimas

Moters pilvas / Vida Press nuotr.
Moters pilvas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Šiame nuolat besikeičiančiame pasaulyje, rodos, niekas nebeturėtų stebinti, tačiau vis tik nustebina. Štai kad ir nauja pasaulinė plastinių operacijų tendencija – bambos pagražinimas. Nežinia, ar tai skatina šiltasis sezonas (bikiniai, trumpos palaidinės ir pan.), ar didesnės galimybės plastinės chirurgijos srityje, tačiau gražesnės bambos nori vis daugiau žmonių.

Kaip skelbia RealSelf.com, šiais metais, palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, bambos plastinių operacijų paklausa Amerikoje išaugo net 33 proc. Kaip portalui Womenshealth.com teigė plastikos chirurgas iš Niujorko Matthew Schulmanas, labai padaugėjo norinčiųjų išsišokusią bambą padaryti įdubusią.

Per metus bambos plastinių operacijų paklausa Amerikoje išaugo net 33 proc.

Bambos forma susiformuoja nuo gimimo, tačiau kartais gimdžiusioms moterims, daug sportuojantiems arba nutukusiems asmenims bambos forma pasikeičia.

Jeigu žmogus turi išsišokusią (šiek tiek išlindusią iš pilvo) bambą, chirurgas gali pašalinti odos perteklių, kad bamba būtų įdubusi. Tokią procedūrą, trunkančią nuo 15 iki 60 minučių, atlikti gali kone bet kuris plastikos chirurgas. Operacijos trukmė priklauso nuo to, kiek odos reikia pašalinti, ir panašių dalykų.

Taip pat priklausomai nuo esamos bambos formos ir pageidaujamo rezultato, gali būti chirurgiškai suformuota nauja bamba pašalinus senąją. Randai paprastai būna nematomi arba pasislepia už bambos odos (nors retais atvejais gali nutikti, kad randai bus matomi ir visiškai nesugis), o siūlai ištraukiami po 7–10 dienų.

Skausmas nėra didelis – tarsi žmogus būtų padaręs per daug atsilenkimų ir maustų pilvą. M.Schulmanas teigė, kad diskomfortas po operacijos nedidelis ir žmonės dažniausiai išsiverčia su įprastais vaistais nuo skausmo. Į darbą žmonės grįžta per kelias dienas.

Siekiant, kad vidinės siūlės tinkamai sugytų, po operacijos tris savaites nerekomenduojama atlikti pilvo preso pratimų, kaip ir siūloma vengti pilvo ar viso korpuso tempimo (pilateso, kalanetikos ar jogos treniruotėse). Taip pat kelias dienas negalima šlapinti tos vietos, kur buvo atlikti pjūviai.

Dažniausiai tokią operaciją žmonės darosi estetiniais sumetimais, tačiau tam tikrais atvejais ją pacientams gali pasiūlyti net ir medikai – dėl medicininių priežasčių. Pavyzdžiui, jei bamba moterims iššoko nėštumo metu dėl išvaržos. Bambos išvarža – tai susiformavęs pilvo sienos defektas, pro kurį kartu su pilvaplėve išsiveržia vidaus organai. Neoperuojant bambos išvaržos, ši gali įstrigti ir sukelti komplikacijų.

Moters pilvas
Moters pilvas / Vida Press nuotr.

Minusai? Tai labai brangi procedūra – JAV ji kainuoja apie 3500 dolerių, o pokyčiai negrįžtami. T. y., jei paaiškėtų, kad jums naujoji bamba „neprilimpa“ ir pasiilgote saviškės formos, taip paprastai to padarytų jau nepavyktų, nes audiniai pašalinti.

Lietuvoje šios operacijos daug pigesnės. Pavyzdžiui, bambos išvaržos plastika kainuoja nuo 865 eurų, o bambos formos korekcija – daugiau nei perpus pigesnė. Žinoma, kaina priklauso nuo pageidaujamų pokyčių.

Vis tik tokius dalykus reikėtų atlikti, jei bamba kelia fizinį ar psichologinį diskomfortą. O kitais atvejais yra ir svarbesnių dalykų gyvenime.

Smalsumui patenkinti – tokių bambos plastinių operacijų pavyzdžiai.