Naują prekinį ženklą pristatęs dizaineris Kęstutis Lekeckas pabrėžė – etiketas su mada retai susijęs

Renginio akimirka / Teodoro Biliūno nuotr.
Renginio akimirka / Teodoro Biliūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Dizaineris Kęstutis Lekeckas, kauniečiams pristatydamas naują prekinį ženklą „Harmman“, trečiadienio vakarą šmaikščiai ir įdomiai papasakojo vyriško kostiumo istoriją, ryškiausiems jo kūrybos raidos momentams pateikdamas po konkretų pavyzdį.

Sagų skaičius, marškinių apykaklės forma, rankovių ilgis, švarkų kirpimo niuansai, audinio sudėtis ir daugybė kitų elementų – visa tai, pasak kūrėjo, renkantis vyrišką kostiumą yra labai svarbu.

Jis pabrėžė – mada ir etiketas drabužių srityje yra itin retai susiję dalykai. „Pavyzdžiui, pagal etiketą, renkantis aprangą, nuo viršaus į apačią spalvos turi tamsėti. Jei marškiniai balti, švarkas turi būti tamsesnės, kelnės dar sodresnio atspalvio, kojinės dar juodesnės už kelnes, o batai... Na, bet madoje viskas gali būti atvirkščiai“, – su šypsena pasakojo K. Lekeckas.

„Harmman“ kūrybos vadovas prisipažino – naująją jo kolekciją įkvėpė daugybė dalykų. Noras pristatyti savitas kostiumų interpretacijas, pažvelgti į ateities madą, prisiminti ryškiausius etiketo pavyzdžius, atkurti svarbiausius istorijos momentus.

Visi audiniai, iš kurių kuria K. Lekeckas, yra natūralūs.

„Vasaros sezonui siūlome neįprastą derinį – vilną, šilką ir liną. Tai – naujas audinys, kuris suteikia kurti ir madingus, ir patogius, ir elegantiškus, ir daugybę kitų kriterijų atitinkančius vyriškus kostiumus“, – patikino autorius.

Vakaro akimirka
Vakaro akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Aktualiausia jo kūrybos tendencija – aprangos kapsulė, po pasaulį pasklidusi 1970-aisiais. Jos esmė – galimybė derinti tarpusavyje itin skirtingus drabužius bei aksesuarus. Jai svarbus ir daikto gebėjimas būti naudingam skirtingais sezonais.

„Lėtosios mados tikslas – nuspėti tendencijas, kurios bus aktualios bent penkis artimiausius sezonus. Todėl tampa svarbi daikto kokybė bei galimybė jį transformuoti“, – sakė K. Lekeckas.

Jo teigimu, šiuolaikiškas kostiumas nėra nuobodus. Skirtingi kirpimai, audiniai, detalės, spalvos, galimybės juos derinti prie laisvalaikio marškinėlių ar kelnes pakeisti džinsais suteikia galimybę turint kelis kokybiškus autorinius darbus nuolat stebinti aplinkinius.

Susipažinti su K. Lekecko kūryba trečiadienio vakarą nusprendė ir būrelis žinomų kauniečių – grupės „16 Hz“ nariai, dainininkas Andrius Grybauskas, audinių žinovas Gintautas Strolys, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas ir kiti.