Naują video pristatantis grupės „Akli“ siela Kristijonas Valančius: „Ši daina – iš visų atviriausia“

Grupė „Akli“ / Pauliaus Butkaus nuotr.
Grupė „Akli“ / Pauliaus Butkaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-08 13:48
AA

„Sapiens Music“ projekte šį ketvirtadienį gerbėjai kviečiami išgirsti jaunos, oficialiai mažiau nei prieš metus debiutavusios grupės „Akli“ kūrinį. Apie premjerą bei muziką Žmonės.lt kalbina atlikėja Kristijoną Valančių.

„Kaip grupė „Akli“ oficialiai debiutavome 2020 metų rugpjūtį, bet kartu grojame jau kelerius metus. Grupėje esame trise – aš, kuris rašo ir prodiusuoja dainas, Benas Kalinauskas, grojantis gitara, ir Jokūbas Andriulis, mušantis būgnus“, – pasakoja trijulės „Akli“ balsas Kristijonas Valančius.

Šiandien vaikinų pristatoma daina gimė gana vėlyvu jų pirmojo albumo kūrimo etapu.

„Parašiau ją gal per pusvalandį, grodamas akustine gitara ir ieškodamas gražių akordų. Tuo metu viskas kažkaip  susidėliojo į savo vietas ir gimė gana jautri daina. Tikriausiai – atviriausia ir labiausiai išsiskirianti iš viso albumo konteksto. Būtent todėl ir norėjome ją pristatyti „Sapiens Music“ projekte“, – pasakoja Kristijonas.

Kristijonas Valančius / Pauliaus Butkaus nuotr.

Kūrinį visiems, kurie ieško taikos, dedikuojantys vaikinai teigia, kad video gale paliekama žinutė gerbėjams – apie  jų emocinę būseną kūrimo etapu.

„Panašiai jaučiausi tuo metu, kai rašiau šią dainą ir mūsų debiutinį albumą. Tai – eilutė iš legendinės grupės „Tool“ dainos, o šie muzikantai, ir ypač jų senesni albumai, padarė didelę įtaką mano kūrybai“, – kalba Kristijonas.

 

Grupės „Akli“ žinutė / Pauliaus Butkaus nuotr.

Kadangi „Akli“ nekeitė dainos aranžuotės ar instrumentalo, tai pasiruošimas „Sapiens Music“ projektui neužtruko ilgai. Teko tik prisiminti dainą, po ilgo nekoncertavimo laikotarpio. 

„Dalyvavimas „Sapiens Music“ leido į muzikos atlikimą pažvelgti iš labai intymios perspektyvos. Filmavimo metu nebėra už ko slėptis, lieki vienas su savo kūryba ir būtent šis neužtikrintumo bei nuogumo jausmas iš atlikėjo ištraukia kažką autentiško. Manau, kad neužtikrintumo emocija svarbi visai kūrybai, ji neleidžia užsisėdėti sau patogiuose rėmuose“, – sako K.Valančius.

„Akli“ – „Taika“:

Grupė „Akli“ „Sapiens Music“ projekte (11 nuotr.)
+5