Naujas Emilio Vėlyvio filmas – apie grupę „Bix“: veiksmas vyks Berlyne

Emilis Vėlyvis ir grupė „BIX“ / Asmeninio archyvo ir Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Emilis Vėlyvis ir grupė „BIX“ / Asmeninio archyvo ir Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-15 12:44
AA

„Spalio 30 d. ateikite į legendinį „Bix“ koncertą Berlyne, kurio metu vyks mano naujausio projekto filmavimas ir tapkite šios kultinės istorijos dalimi bei masinių scenų dalyviais“, – sako kino režisierius E.Vėlyvis, po savo detektyvo „Piktųjų karta“ premjeros jau pasinėręs į naują projektą.

Kartu su legendiniais rokeriais „Bix“ E.Vėlyvis po poros savaičių vyks į Berlyną. Ten atgaivins ir užfiksuos istoriją, kuri net 33 metus buvo laikoma dingusia.

„Neslėpsiu, tai buvo vienas didžiausių mano gyvenimo siurprizų. Iš Vokietijos paštu netikėtai sulaukiau mūsų koncerto įrašo, kurį tiek daug metų laikėme prarastu. Tuomet pamanėme, kad būtų nuostabu atkurti ir įamžinti šią roko istoriją ir sugrįžti į tą pačią vietą pagroti dar kartą“, – apie šio filmo idėjos pradžią pasakoja grupės „Bix“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Grupė „BIX“ 1989 metais / Asmeninio archyvo nuotr.

E.Vėlyvis yra minėtos grupės fanas, todėl išgirdęs apie šiuos planus iš Samo ir tokiu būdu netikėtai pasileidusią laiko mašiną, nusprendė, kad tai – puiki proga įamžinti ir „Bix“, ir visos tuometinės laisvės troškimu alsavusios kartos istoriją.

„BIX“ karjeroje būta visko – ir milžiniškų pakilimų, dešimčių tūkstančių gerbėjų, turų po Europą ir Ameriką ir... tragiškų nuopolių. „Lygiai 33 metai. Pats Jėzus Kristus atvažiuos į „bix‘ų“ koncertą, o vėliau, neabejoju, ateis pažiūrėti ir sukurto filmo. Visi spalio 30 dieną Berlyne turėsime unikalią progą pamatyti, nufilmuoti, įsiamžinti „Bix“ koncerte“, – sako E.Vėlyvis.

Tiesa, šių dviejų legendinių Lietuvos kūrėjų bendradarbiavimas prasidėjo gerokai anksčiau. „Atsimenu, kai Emilis man paskambino ir paprašė „bix‘ų“ muzikos savo kuriamam filmui „Zero“. Nuėjęs į filmo premjerą, iškart supratau, kad čia yra kažkas naujo ir ypatingo Lietuvos kino istorijoje. „Bix‘ai“ taip pat yra kažkas unikalaus ir išskirtinio šalies muzikinėje istorijoje. Įsivaizduokite, kas bus kai sumaišysime „Bix“ ir Emilį Vėlyvį. Išeis sprogstamasis kokteilis. Kažkas naujo ir unikalaus Lietuvos dokumentikos istorijoje “, – sako Saulius Urbonavičius-Samas.

1988 m. „Roko maršas“, grupė „BIX“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Jau spalio 30 dieną Berlyne vyksiantis „Bix“ koncertas grįš į tą pačią vietą – legendinį, vis dar gyvuojantį muzikos klubą „Quasimodo“, kuriame lygiai prieš 33 metus, likus vos 10 dienų iki Berlyno sienos griūties, ir buvo surengtas istorinis grupės koncertas.

„Bix“ – viena iš pirmųjų Lietuvos grupių, prieš daugiau nei tris dešimtmečius išvykusių koncertuoti į Vakarų Europą. Tai, pasak Samo, buvo unikali patirtis, nes ore tuo metu tvyroje itin stiprus laisvės ir būsimų politinių pokyčių ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje jausmas. Naujausiame E.Vėlyvio filme atsispindės ne tik tuo metu neregėto grupės populiarumo ir jos istorijos momentai, bet ir to laiko laisvės troškimas ir muzika, Europos istorinių-kultūrinių lūžių kontekstas bei atgimstančios Lietuvos vieta jame.

Jau spalio 30 dieną Berlyno „Quasimodo“ klube vyksiantis pasirodymas bus vienas ypatingiausių „Bix“ koncertų per visą karjerą ir vainikuos unikalią, šiemet 35-erių metų sukaktį mininčios grupės istoriją. Laukiami visi Vokietijoje ir ypač Berlyne gyvenantys lietuviai, norintys tapti šios unikalios istorijos dalimi.

Bilietus į legendinį „Bix“ koncertą galima įsigyti svetainėje reservix.de.