Naujas iššūkis Erikos Vitulskienės gyvenime: tapo aukštosios mokyklos dėstytoja
„EV mados namų“ įkūrėjai Erikai Vitulskienei šis ruduo ypatingas – žinoma moteris tapo aukšosios mokyklos dėstytoja. Socialinių mokslų kolegijoje (SMK) Kūrybos ir pramogų industrijų studijas pasirinkusiems II kurso studentams žinoma moteris dėsto talentų vadybą.
Talentų vadyba E. Vitulskienei gerai žinoma sritis – jau beveik dešimt metų ji yra atsakinga už savo vyro, žinomo Lietuvos operos solisto Merūno Vitulskio koncertų planavimą ir organizavimą.
Veiklos žinomai moteriai šiuo metu tikrai netrūksta – ji augina du mažamečius sūnus, rūpinasi neseniai įkurtais mados namais, kuria naują moteriškų drabužių kolekciją, kurią netruks pristatys visuomenei, yra atsakinga už M. Vitulskio koncertų organizavimą bei planavimą, tačiau darbo su studentais ji ėmėsi su didžiuliu noru ir entuziazmu.
„Man tai – didžiulis iššūkis, kuriuo labai džiaugiuosi. Tai visiškai naujas etapas. Jaučiu didžiulį norą būti jiems jei ne pavyzdžiu, tai bent tuo žmogumi, kuriam jie bet kada galėtų užduoti bet kokį klausimą ir, svarbiausia, tai darytų drąsiai. Džiaugiuosi, kad vidinis jaudulys mane skatina pasitempti, o mano smegenis atgaminti visas žinias, kurias pati kažkada įgijau Kauno technologijos universitete, taip pat prisiminti visą savo gerąją patirtį, kurią sukaupiau dirbdama. Į paskaitas einu su didžiuliu jauduliu, lūkesčiais bei tikslais. Tikiuosi kuo aiškiau ir suprantamiau išdėstyti teorinę medžiagą, duoti įdomių praktinių uždavinių. Noriu jiems atskleisti vadybos subtilybes ir parodyti, kad teorija dažnai skiriasi nuo praktikos. Stengiuosi, kad mano paskaitos būtų įdomios, netradicinės, įtraukiančios, priverčiančios „išeiti iš komforto zonos“ ir skatinančios į tuos pačius dalykus pažvelgti kitaip“, – apie naują savo gyvenimo etapą pasakojo E. Vitulskienė.
Žinoma moteris sako, kad su studentais dalijasi tik tomis žiniomis, kurios tikrai jiems bus naudingos ir reikalingos, o informaciją stengiasi perteikti taip, kad ji lengvai įsimintų.
„Dėstytojos darbas man pačiai yra puiki proga susisteminti savo žinias ir jas atnaujinti. Man smagu drauge su studentais leistis į naują žinių ir patirčių kelionę. Noriu kartu su jais mąstyti, kurti, ieškoti sprendimų, idėjų, naujų žinių. Man labai svarbu, kad gaučiau iš jų grįžtamąjį ryšį ir ne tik juos mokyčiau, bet ir pati galėčiau iš jų mokytis. Būtent tai mane įkvepia ir motyvuoja. Noriu naujienų, žinių. Noriu jausti jų emocijas ir energiją. Tiesiog noriu būti su jais. Man nuoširdžiai įdomu, kuo šiandien gyvena ir kvėpuoja jauni žmonės. Tikiu, kad sujungus mano patirtį ir jų idėjas bei energiją, gali gimti daug įdomių projektų“, – spindinčiomis akimis ir su didžiuliu entuziazmu apie naują veiklą kalbėjo E. Vitulskienė.
Žinomos moters paklausus, koks turėtų būti idealus dėstytojas, ji iškart prisiminė savo studijų laikus ir mylimiausią dėstytoją:
„Iki šiol prisimenu ir labai vertinu marketingą dėsčiusį dėstytoją. Jis buvo dėstytojas- praktikas, kuris visas paskaitas iliustruodavo konkrečiais praktiniais pavyzdžiai, kurie iki šiol įsiminė. Jis buvo charizmatiškas ir nuoširdus, o jo paskaitos – tokios įdomios, įsimintinos ir naudingos, jog egzamino metu nė vienam grupiokui nekilo noras nusirašyti, niekam nereikėjo jokių „paruoštukių“, nes mes viską išmokome paskaitose. Tiesą sakant, aš niekada nenusirašinėjau ir tikiu, kad mano studentai net nebandys to daryti. Mano požiūris į nusirašinėjimą labai paprastas: karas, laimėtas sukčiaujant – nelaimėtas karas. Reikia būti sąžiningam ne tik prieš kitus, bet ir prieš save.“
Pasak E. Vitulskienės, svarbiausia, kad jauni žmones kuo anksčiau pažintų save ir išsiaiškintų, kokie mokslai – tikslieji ar humanitariniai – labiau jiems tinka, mėgautųsi pasirinktomis studijomis ir žinotų, ko siekia studijuodami.
„Svarbiausia orientuotis ir savo laiką bei dėmesį skirti tiems dalykams, kurie yra prie širdies, o gyventi taip, kad širdis džiaugtųsi. Ir, svarbiausia, jokiu būdu negalima mokytis dėl kitų ar diplomo, nes šiais laikais gyvenimas pernelyg įdomus ir spalvingas, kad gaištume laiką dalykams, kurie neįdomūs ir nereikalingi. O jei kas nors nesiseka ar ne iš karto pavyksta, jokiu būdu nereikia nuleisti rankų, nes ne visi dalykai iškart pasidaro. Kartais tiesiog reikia įdėti šiek tiek daugiau laiko ir pastangų“, – sakė žinoma moteris.
Pasak E. Vitulskienės, studijos – pats tinkamiausias metas išbandyti savo jėgas, galimybes ir įgyti įvairiausios patirties. Todėl labai svarbu šiuo metu pasinaudoti studento statusu ir išnaudoti dėstytojus ne tik ieškant atsakymų į įvairius klausimus, bet ir mezgant naujus kontaktus, ieškant praktikos.
„Jei šiandien būčiau studentė ir turėčiau galimybę bendrauti su dėstytojais, kurie turi daug praktinės patirties, aš tikrai juos iškvosčiau ir gaučiau visas naujausias žinias. Kitas, nemažiau svarbus dalykas, kurį nuoširdžiai patariu visiems studentams, tai – mėgautis studentišku gyvenimu, nes jis amžinai nesitęs. Todėl tiesiog privalu dalyvauti visose „cementofkėse“, „betonofkėse“ ir kituose kurso vakarėliuose“, – šypteli savo studijų metus prisiminusi Erika.