Naujausi „Kino pavasario“ filmai „ŽMONĖS Cinema“: privers juoktis, verkti ir iš naujo pamilti gyvenimą

Kadras iš filmo „Parazitas“.
Kadras iš filmo „Parazitas“.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-19 13:16
AA

25-asis festivalis „Kino pavasaris“ keliasi į jūsų namus. Kovo 19 – balandžio 2 dienomis festivalio filmus kviečiame žiūrėti patogiai įsitaisius savo namuose. Žadame, jog mūsų atrinkti kino darbai praskaidrins jūsų kasdienybę, į ją įnešdami naujų spalvų bei potyrių. Pristatome 10-tuką filmų, kuriuos galite pamatyti „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje.

  1. „Parazitas“

„Auksine palmės šakele“ ir net 4-iais „Oskarais“ apdovanotas režisieriaus Bong Joon Ho filmas pasakoja apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą. Tvirta kaip kumštis šeima gyvena nepakeliamame skurde. Kitame miesto gale verslininko Parko šeima gyvena prabangioje viloje. Nesustabdoma įvykių grandinė dviejų šeima likimus supins negrįžtamai.

Filmo anonsas:

 

  1. „Kristaus kūnas“

Tai – vienas ryškiausių „Kino pavasario“ filmų, nominuotas „Oskarui“. Atėjus laikui palikti pataisos namus, 20-metis Danielis patiria dvasinę transformaciją ir svajoja tapti kunigu. Pakeliui į naują darbo vietą jis persirengia kunigu ir dėl komiško atsitiktinumo perima nuošalaus miestelio parapiją. Danielio praeitis netrunka pasivyti.

Filmo anonsas:

  1. „Liepsnojančios moters portretas“

„Auksiniam gaubliui“ nominuota romantinė drama žiūrovą nukelia ne tik į magišką laiką, XVIII a. vidurį, bet ir unikalią erdvę – nuošalią salą Bretanėje. Čia gyvenanti jauna tapytoja Marijana (Noémie Merlant) slapta tapo neseniai iš vienuolyno išėjusios Eloisos (Adele Haenel) vestuvinį portretą. Užsimezgusi moterų draugystė netikėtai perauga į romantišką ryšį, nors giliausi jų išgyvenimai ir lieka uždrausti.

Filmo anonsas:

  1. Proksima“

„Kino pavasario“ atidarymo filmo epicentre – į misiją Marse išvykstanti astrofizikė Sara (Eva Green). Jai teks atsisveikinti ne tik su savo įprasta kasdienybe, bet ir mylimiausiu žmogumi Žemėje – septynmete dukra Stela. Filmo autentiškumą režisierė Alice Winocour išlaiko, kai kurias scenas filmuodama realiose astronautų ir kosmoso tyrinėtojų darbo vietose.

Filmo anonsas:

  1. „Viltis“

Gali būti, kad Anjai liko gyventi trys mėnesiai. 43-ejų Anja ir 59-erių Tomas privalo pamilti iš naujo, kad vienas kitame atrastų stiprybės. Ir vilties, kuria prie kalėdinio stalo reikės pasidalyti su didžiule šeima. Šią istoriją filmo autorė Maria Sødahl išgyveno su savo vyru, kino režisieriumi Hansu Petteriu Molandu, jai susirgus onkologine liga.

Filmo anonsas:

  1. „Visa tiesa apie divą“

Naujajame „Vagiliautojų“ režisieriaus filme Catherine Deneuve vaidina Prancūzijos kino divą Fabijaną. Ši, įkopusi į aštuntąjį dešimtmetį, tęsia aktyvią karjerą. Fabijanai išleidus memuarus, iš Niujorko su šeima grįžta ilgai nematyta dukra Lumira (Juliette Binoche). Senas žaizdas atveriantis motinos ir dukros susitikimas bus kupinas lengvo humoro ir meilės žmogaus netobulumui.

Filmo anonsas:

  1. „Gražiausi gyvenimo metai“

1966 metais Prancūzijoje pasirodžiusi drama „Vyras ir moteris“ – vienas garsiausių filmų apie meilę kino istorijoje. Po daugiau nei pusės šimtmečio daugelio pamilti herojai – Ana (Anouk Aimée) ir Žanas Luji (Jean-Louis Trintignant) sugrįžta filmo tęsinyje „Gražiausi gyvenimo metai“. Susitikę sustingusiame dabarties laike jie leidžiasi į nostalgiškus prisiminimus, kuriuos netrūksta nei ilgesingos meilės, nei pastelinio liūdesio.

Filmo anonsas:

  1. „Meilės trilogija“: „Mano akys“, „Atgimimas“, „Nuogumas“

Pripažintas Izraelio kino kūrėjas Yaronas Shani teigia, jog kurdamas savo naujausią projektą „Meilės trilogija“ jis prisiėmė didelę riziką. Naujausioje trilogijoje Y. Shani tyrinėja meilę, troškimus ir seksualumą bei įvairias, o kartu ir dažnai sudėtingas jų formas. Nors kiekvienas iš trijų filmų („Mano akys“, „Atgimimas“, „Nuogumas“) gali būti žiūrimas atskirai, bet kokia eilės tvarka, visgi, juose žiūrovas gali atrasti pasikartojančių siužetinių linijų bei simbolių, kuriančių holistinį Y. Shani kuriamo kino-pasaulio vaizdinį.

Filmo anonsas:

  1. „Zomša“

Juodojoje prancūzų kino chuligano ir muzikanto Quentino Dupieuxo komedijoje „Zomša“ išvysime visko – ir absurdo, ir siaubo elementų.  Tai filmas apie Žoržą (Jean Dujardin), kuris turi fetišą zomšai. Tiesą sakant, vyro manija šiai medžiagai tokia stipri, jog po skyrybų jis visas santaupas išleidžia vintažiniam zomšiniam švarkui. Vieną vakarą pakelės užeigoje vyras sutinka barmenę Denisę (Adèle Haenel) ir, apsimetęs režisieriumi, įkalbina remti neegzistuojantį kino projektą. Viskas tik tam, kad gautų dar daugiau odinių drabužių.

Filmo anonsas:

  1. „Disko“

19-metė Miriam – disko šokių pasaulio čempionė ir savo moderniosios evangelikų bažnyčios pasididžiavimas. Vis dėlto pervargęs jos kūnas ir dvasia šaukiasi pagalbos. Kai siekdama apginti savo titulą suklumpa scenoje, ją šeima įtikina, kad tai dėl tikėjimo stokos, ir skatina dar intensyviau susitelkti į religinę praktiką. Ieškodama atsakymų ir gyvenimo kelio, Miriam atsigręžia į dar radikalesnį, dar konservatyvesnį krikščionybės kultą.

Filmo anonsas: