Naujausio žurnalo „Laimė“ herojė Monika Kazakevičiūtė-Kriščiūnienė: „Dukra ištirpdė mano širdį“
Mados namų „Más 924“ įkūrėjai Monikai Kazakevičiūtei-Kriščiūnienei dukros gimimas ne tik padovanojo gilesnį meilės suvokimą, bet ir išmokė geriau planuoti kasdienybę. Net draugai stebisi, kaip lengvai ji atsisakė pašėlusios praeities ir laiką sau mielai dalijasi su Uma.
„Susilaukusi Umos, į studiją grįžau po mėnesio. Pirmos savaitės tikrai nebuvo pačios lengviausios: bemiegės naktys atimdavo daug energijos – kūrybiniai sprendimai ateidavo kur kas lėčiau, – interviu prisimena gegužės mėnesio žurnalo „Laimė“ viršelio herojė. – Vaikas sparčiai auga, todėl pirmi mėnesiai praskriejo kaip koks sapnas. Dukrai dabar pusantrų ir mes per šiuos metus padarėme išties daug: Užupyje įsirengėme naujas patalpas mados namams, kurių interjeru rūpinausi pati, persikraustėme ir į naujus savo namus netoliese.“
Monika tikina, kad pastarieji metai jų šeimai geri ir tuo, kad karantinas privertė sustoti. „Anksčiau visko norėjome: ir keliauti, ir be atokvėpio dirbti, visur skubėjome, lėkėme, o kai staiga užsidarėme namuose, apsiraminome ir susikoncentravome tik į kelis svarbiausius dalykus.“
Darbo dienomis aš dirbu, o poilsio minutes ir savaitgalius skiriu šeimai
Kaip, augindama dukrą, Monika motinystę suderina su darbais? „Eidama su bičiulėmis pasivaikščioti ar pas kurią nors į svečius, dukrą pasiimu drauge. Ir atostogų visada skrendu tik su mažyle – niekada nesu jos ilgam palikusi. Darbo dienomis aš dirbu, o poilsio minutes ir savaitgalius skiriu šeimai. Mano kasdienybė sustyguota, mėgstu turėti rutiną. Jeigu noriu kelių savaičių atostogų, iš anksto jas susiplanuoju, komandai palikdama aiškų planą laikotarpiui, kai manęs nebus.“
Interviu žurnalui „Laimė“ M.Kazakevičiūtė-Kriščiūnienė atvirai pasakoja, kaip dukros gimimas paveikė jos kasdienybę ir santykius su vyru.
Gegužės numerio tema – ką paliksime savo vaikams? Ja sutiko pasikalbėti žinomos mamos – žurnalistė, TV laidų vedėja Rasa Tapinienė, aktorė Brigita Arsobaitė-Dalgėdė ir dizainerė Eglė Žiemytė.
„Šiame skubančiame pasaulyje (koks buvo iki pandemijos) labiau už akademinius pasiekimus man buvo svarbu sudaryti vaikams visas sąlygas, kad jie susiformuotų kaip asmenybės: atrastų savo stiprybes ir susitaikytų su tuo, jog visi žmonės turi silpnybių; suprastų, kas yra jų burės, o kas – inkaras, ir kartu nepamirštų, kad mes visi gyvenam bendruomenėje, kurioje didesnis visada pasirūpina mažesniu“, – savo patirtimi dalijasi R.Tapinienė.
Augindama dukrelę Gloriją, aktorė B.Arsobaitė-Dalgėdė stengiasi remtis savo mamos pavyzdžiu, o kitų „gerus patarimus“ praleidžia pro ausis. „Kartais mamai nieko nereikėdavo sakyti – savo pavyzdžiu parodydavo, kas yra tikrosios vertybės. Nuo mažens ji man įteigė, kad reikia dažniau žmonėms dėkoti ir nelikti niekam skolingai. Dar neaišku, kokia bus mano Glorija, bet charakteris jau matosi... Auga tikra savo kartos atstovė“, – juokiasi Brigita.
Prekių ženklo „D.Efect“ kūrėja, dizainerė Eglė Žiemytė augina dvi dukreles – aštuonerių Sofiją ir šešerių Kotryną. Viena – chaotiškas uraganas, kita – pedantiška tvarkinguolė. „Dukros mane išmokė kantrybės ir atvėrė nežinomus charakterio trūkumus“, – atvirai sako E. Žiemytė.
„Turbūt kaip kiekviena mama noriu, kad mano vaikai būtų atsakingi, geri žmonės, noriu, kad gerai mokytųsi, ko nors siektų, bet nenorėčiau, kad gyvenimą koncentruotų vien į tikslo siekimą, nes dabar mada ugdyti lyderius nuo lopšio... O juk ne visad būtina visur būti pirmam ir skverbtis į aukštumas alkūnėmis. Man regis, svarbiau aukšta savivertė ir siekis daryti tai, ko trokšta širdis“, – svarsto dizainerė.
Ir nors vaikai daro pasaulį gražesnį, numeris skirtas ne vien mamoms. Kalbame ir apie moteris, netapusias mamomis – kad ir kokios priežastys lėmė tokį apsisprendimą. Ir jau tikrai visiems aktuali tema – kaip efektingai tvarkyti namus. Savo patirtimi dalijasi efektyvaus namų tvarkymo konsultantė, knygos „Tvarkos maniakės išpažintis“ autorė Giedrė Bagdonienė.
Sukūrusi šeimą G.Bagdonienė net neabejojo, kad bus tobula namų šeimininkė. Ji mėgo būti namuose ir tvarkytis. Todėl įsivaizdavo, kad ir augindama vaikus galės rodyti kitoms pavyzdį, kaip galima ir gražiai atrodyti, ir išblizginti kambarius, ir kepti pyragus, ir su šypsena pasitikti svečius. Tačiau kai gimė pirmasis vaikelis, po dvejų metų – antras, pastebėjo, kad vis blogiau ir blogiau sekasi įgyvendinti savo viziją. Sujauktuose namuose ji jautėsi sutrikusi ir pasimetusi. Tačiau ne veltui sakoma, kad krizė kartu yra ir galimybė...
Naujausias numeris – jau prekyboje. „Laimės“ anonsą galite pavartyti ČIA.