Naujausios vestuvių tendencijos pagal Aurimą Cibulską ir Viktoriją Šaulytę: ką verta žinoti planuojant šventę

Aurimas Cibulskas ir Viktorija Šaulytė / Joe Black Photography ir A. Cibulsko nuotr.
Aurimas Cibulskas ir Viktorija Šaulytė / Joe Black Photography ir A. Cibulsko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Vestuvių sezonas įgyja pagreitį, o jaunųjų poros su dideliu nekantrumu laukia šventės ir derina paskutines detales. Renginių vedėjas Aurimas Cibulskas bei stilistė Viktorija Šaulytė sutiko pasidalyti vestuvinių planavimo naujovėmis bei tendencijomis, kurios vyrauja šią vasarą.

Kokie yra pagrindiniai uždaviniai, kuriuos vedėjas turi atlikti prieš poros vestuves?

Aurimas: Vestuvinių renginių vedėjas turi susitikti su jaunaisiais, išsiaiškinti jų poreikius. Vestuves planuojanti pora turėtų pasakyti savo viziją ir tai, ko nenorėtų matyti savo vestuvių šventėje, o renginio vedėjas turėtų užtikrinti, kad jaunavedžiai jaustųsi patenkinti savo pasirinkimu.

Kaip įprastai atrodo vestuvinis renginys?

Aurimas: Vestuvių dieną dažniausiai vyksta jaunųjų fotosesija bei svarbiausias akcentas – ceremonija. Jei jaunavedžiai pageidauja, renginių vedėjas gali dalyvauti ceremonijoje. Jis pasitinka svečius, susipažįsta su publika. Kartais laikomasi įvairių tradicijų. Vakarinėje dalyje pasirūpinama torto pjaustymu, pirmuoju šokiu ir 12 val. akcentu. Vakaro metu svarbiausias vedėjo uždavinys – įtraukti visus svečius ir sukurti įsimintiną šventę ne tik jauniesiems. Tai gali būti šokis, klausimai apie jaunuosius ar net kulinarinis pasirodymas!

Viktorija Šaulytė
Viktorija Šaulytė / VG Wedding & Glamour nuotr.

Su kokiais netikėtumais susiduria vedėjai vesdami vestuvinius renginius ir kaip juos sprendžia?

Aurimas: Bažnyčiose labai griežtai sudėlioti grafikai, kada turi pasirodyti jaunieji ir kiek laiko truks jų ceremonija. Kartą jaunoji vėlavo į vestuves 40 min. ir niekas negalėjo su ja susisiekti. Po kurio laiko pastebėjau, kaip lengvu žingsniu atbėga balta suknele pasipuošusi jaunoji. Pasirodo, kad šalia vykusiose statybose kelią buvo užstojęs eskalatorius, o ją vežusi mašina negalėjo atvažiuoti iki bažnyčios. Susidūrus su tokiais netikėtumais renginių vedėjas turi greitai rasti išeitį iš sudėtingos situacijos ir pasirūpinti, kad šventė įvyktų.

Kartais nutinka taip, kad šventės metu dingsta elektra. Tuomet vedėjai yra pasiruošę tokiems siurprizams, pavyzdžiui, atsiveža savo kolonėles, mikrofonus. Vienos šventės metu jaunosios brolis atsipjovė torto tada, kai jo dar nebuvo galima valgyti. Tokioje situacijoje pasirūpinome, kad jis vis dar atrodytų estetiškai.

Vestuvių dekoracijos
Vestuvių dekoracijos / A. Cibulsko nuotr.

Kokios šiemet rengiamų vestuvių tendencijos?

Aurimas: Šiais metais jaunieji labiau linkę atsisakyti tradicijų, laisvai žiūri į renginio programą. Tačiau pagrindinis akcentas, kuris vis dar išlieka – jaunųjų pasitikimas su duona ir druska. Vis dėlto jaunieji dažnai siekia inovatyvumo. 12 val. fejerverkus ir į dangų leidžiamus balionus bei žibintus pakeičia ledo skulptūrų šou ar šampanas, tekantis į svečių taures iš ledo fontano. Ypač įspūdingai atrodo desertų šou, fakyrų ar šokėjų pasirodymai, į ugnį metamos gintaro dulkės. Šiuo metu vestuvių muzikantus keičia gyvo garso dainas atliekantys dainininkai ar grupės. Priklausomai nuo biudžeto, jaunavedžiai pirmiausia turėtų kreiptis į vestuvių organizatorę arba vedėją ir su jais derinti šventės akcentus. Šie specialistai pasiūlo, ką reikėtų pirkti, ko atsisakyti bei pataria, kokius tiekėjus ar net fotografus pasirinkti.

Ką siūlytumėte daryti porai, kuri nenori išlaidauti, bet trokšta įsimintinos šventės?

Aurimas: Jaunavedžiai turėtų atkreipti dėmesį į mažesnius, bet kokybiškesnius dalykus. Pavyzdžiui, jei 12 val. pasirenkate į dangų leisti balionus, atsisakykite fejerverkų. Pasirūpinkite renginio vedėju, kuris kartu atsivežtų savo aparatūrą, tokią renginio vieta, kurioje svečiai galėtų ne tik praleisti vakarą, bet pageidaujant ir nakvoti. Šventė yra skirta jaunavedžiams ir jie neturi dirbti ar rūpintis dėl šventės detalių. Svarbu pasirinkti žmones, kuriais pora pasitikėtų ir galėtų savo šventę atiduoti į jų rankas. Nebijokite kalbėtis, siūlyti idėjas, nes organizatoriai ir vedėjai visada atsižvelgia į jaunųjų norus bei pageidavimus.

Viktorija Šaulytė
Viktorija Šaulytė / Daivos Marozovos nuotr.

Viktorija, kokią suknelę ar kitą alternatyvą patartumėte rinktis jaunajai, o kokį kostiumą turėtų įsigyti jaunikis?

Viktorija: Pirmiausiai siūlyčiau atkreipti dėmesį ne į tendencijas, audinių pasikeitimus ar spalvas, o į jaunųjų patogumą. Jeigu jaunoji nemėgsta ilgų suknelių ir ją rinktųsi tik dėl to, kad vestuvės, iškart šventė tampa apsunkinta. Jei norite trumpos suknelės, nebijokite eksperimentuoti. Nevenkite ir kostiumėlių ar kombinezono tipo drabužių. Daug tiulio sluoksnių ar blizgučių nepavers nuotakos princese. Svarbiausia geras jausmas ir šypsena akyse. Reikia pasirinkti tokį drabužį, su kuriuo negalvotumėte, kad greičiau ateitų vakaras ir galėtumėte persirengti!

Nuotakos renkasi ne tik visiškai baltą spalvą, bet ir įvairius jos atspalvius bei dramblio kaulo ar švelnius rožinius tonus. Šiemet ypatingai populiari violetinė ir visi jos atspalviai, tačiau tokios spalvos pasirenkamos kaip akcentai. Jaunikis taip pat gali rinktis ne tik juodą kostiumą. Labai populiarūs tamsiai mėlyni, šviesios ar sodrios rudos spalvos. Taip pat vis populiaresni tampa langeliai ir minimalūs dryžuoti raštai, ne tik vienspalviai kostiumai.

Ką patartumėte jauniesiems dėvėti vakarinės dalies metu?

Viktorija: Tai taip pat labai individualus pasirinkimas, svarbiausia, kad jaunieji jaustųsi gerai ir būtų savimi. Kaip alternatyva vietoje trumpos suknelės gali būti kostiumėlis ar kombinezonas. Jaunikis galėtų vietoje švarko likti su liemene ar tik su marškiniais. O gal jaunieji labai „crazy“ ir vakarinę aprangą nori pakeisti į visiškai ne vestuvinę – tik pirmyn! Visi esame unikaliai nuostabūs, o drabužiai ar akcentai tai padeda parodyti!

Viktorija Šaulytė
Viktorija Šaulytė / VG Wedding & Glamour nuotr.

Kokius aksesuarus patartumėte rinktis ir kaip tinkamai juos derinti?

Viktorija: Svarbiausia yra balansas. Jeigu suknelė labai puošni ir dekoruota, siūlyčiau rinktis minimalistinius aksesuarus. Jei aprangos variantas klasikinis, be didelių dekorų – galima pažaisti su akcentais, papuošimais į plaukus ar masyvesniais papuošalais. Taip pat nepamirškime, kad akcentu gali tapti ir vainikėlis ar tautiškas motyvas!

Viktorija Šaulytė
Viktorija Šaulytė / Iljos Sivakoff nuotr.

Ką siūlytumėte porai, kuri šventės metu nori jaustis ne tik gražiai, bet ir patogiai?

Viktorija: Patogumas yra labai įvairiapusis dalykas. Man patogumas asocijuojasi su lengvu, krintančiu audiniu, o kitam patogi gali pasirodyti pūsta medžiaga. Jei jaunoji nemėgsta ar nenešioja aukštakulnių, vestuvių dieną gali rinktis batelius ar sportinio tipo batus, svarbu, kad gerai atrodytų prie pasirinkto įvaizdžio. Na, o jei vestuvės miške ar prie jūros, kodėl nebūti basai? Kojas galima papuošti ir aksesuarais!

Kokią aprangą turėtų rinktis vestuvių svečiai?

Viktorija: Vis dažniau pagalvoju apie tą stereotipą, kad svečiai, o ypatingai moterys, aprangoje negali rinktis baltos spalvos ir labai jos bijo. Noriu patikinti, kad jei pasirinktame įvaizdyje yra baltos spalvos, tai tikrai nėra nieko bloga!