Naujoji interjero kryptis, kurioje nėra vietos moterims

Antikvariniai daiktai / Fotolia nuotr.
Antikvariniai daiktai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Nors interjeru dažniausiai domisi moterys, interjero pasaulį drebina nauja mada, kurią anglakalbiai vadina „mantiques“.

Kaip iššifruoti šį žodį? Ogi labai paprastai: man (lietuvių k. „vyras“) + antique (lietuvių k. „senovinis, antikvarinis“) = mantique. Taigi šis žodis daugialypis ir jame telpa tik vyrams skirtos senovinės, antikvarinės ar kolekcinės interjero detalės, pavyzdžiui, vintažinės kriketo lazdos, rašomosios mašinėlės ar kelionių lagaminai...  Į sąrašą papuola ir tokie dalykai kaip gaubliai, kurių viduje yra baras, ar iškasenos, savyje slepiančios visą istoriją... Galime lažintis, kad tokie išskirtinai vyriški daikčiukai tikrai nėra moterų svajonė.

 

„Ši interjero kryptis turi įdomią istoriją, – sako architektas dizaineris, parduotuvės savininkas ir antikvarinės kartografijos kolekcininkas Benas Pentreathas. – Vyrų kabinetuose visuomet galime išvysti neįtikėtinai įdomių dalykų ar metų metus renkamų kolekcijų. Jie niekada nenustojo kolekcionavę, tik dabar mes matome modernesnę šio veiksmo atmainą.“

 

Kolekcininkas Jamesas Perkinsas taip pat neabejingas mantiques stiliui, todėl nieko keista, kad savo namus vyras papuošė jam būdingais akcentais: įvairiais gaubliais, klasikinėmis skulptūrėlėmis ar istorinėmis kosminių kelionių detalėmis. „Mano namuose viskas susiję su kelionėmis ir nuotykiais, – teigia J. Perkinsas, neseniai namams dekoruoti įsigijęs... du didžiulius krokodilus, kurių vienas laiko sidabrinį padėklą. – Jaučiuosi kaip ekscentriška Indianos Džounso versija!“

 

Tačiau mantiques interjeras – tai daugiau negu manote. J. Perkinso nuomone, namai turi būti dekoratyvūs, teatrališki ir ekscentriški. Pavyzdžiui, Seanas Clarkas domisi būtent XVIII–XIX a. baldais, skirtais britų kareiviams ir keleiviams. „Matau vaikus, kurie užsuka į mūsų antikvarinę krautuvėlę. Užtenka jiems daugiau papasakoti apie karą ir karius, parodyti išskirtinius baldus, ir vaikų akys kaipmat užsidega“, – teigia S. Clarkas.

 

Kas dar gali būti kolekcionuojama? Patys keisčiausi ir netikėčiausi dalykai, pavyzdžiui, dvisparnių lėktuvų propeleriai, aliumininiai Antrojo pasaulinio karo žiūronai... Todėl nėra ko stebėtis, kai vyrai sako, kad ne visuomet moterys geba įžvelgti šių kolekcionuojamų daiktų žavesio.

 

Padidėjusi „vyriškų antikvarinių žaisliukų“ pasiūla – tikra aukso gysla verslininkams, kurie ruošiasi atidaryti kuo daugiau tam skirtų prekybos vietų. Didžiausio populiarumo sulaukia Louis Vuitton drabužių lagaminai, kokteilių rinkiniai, rašymo įrankiai...

 

Martinas Walleris, turintis savo mantiques krautuvėlę, teigia, kad „praėjusio amžiaus 9-ajame dešimtmetyje moteriškas interjero dizainas buvo užvaldęs daugybę sričių. Dabar namus galima dekoruoti ir vyriškai, pavyzdžiui, iš variklio dalies padaryti puikų kavos staliuką“.

Mantiques – tai ne tik nostalgija, bet ir puiki investicija“, – mano M. Walleris.