Naujos kartos mokykloje – kūrybingumo pamokos moksleiviams

Kristupas Sabolius (kairėje) ir Tomas Ramanauskas / Vikos Paškelytės nuotr.
Kristupas Sabolius (kairėje) ir Tomas Ramanauskas / Vikos Paškelytės nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Ketvirtadienį parodoje „Studijos“ pristatyta naujos kartos mokymosi platforma – internete duris atveria vyresniųjų klasių moksleiviams skirta „Kūrybingumo mokykla“.

Tai naujas kūrybingumą tyrinėjančių, jį dėstančių, bendrą knygą išleidusių Tomo Ramanausko ir Kristupo Saboliaus projektas, kurio esmė – šiuolaikiniu interneto dialektu pristatyti didžiausius kūrybingumo mitus ir juos paneigti, pasitelkus įkvepiančius ir kūrybinį mąstymą skatinančius mokslo, meno, pramogų pasaulio pavyzdžius. „Kūrybingumo mokykla“ pirmiausiai skirta vyresniųjų klasių moksleiviams, tačiau ji atvira visiems.

„Kūrybingumas yra tarsi burtažodis, kuris skamba įvairiose konferencijose, ieškant inovacijų ar steigiant startuolių platformas. Jo pasigendama, kai paaiškėja, kad vis dėlto stokojame įdomių idėjų ir būdų jas įgyvendinti. Todėl verta atsigręžti į pradžią – švietimo sistemoje tam vis dar stinga reikiamo dėmesio. Šia tema retai dirbama sistemingai, nors įvairūs tyrimai teigia, kad tik kūrybingos asmenybės gali būti pasiruošusios ateities specialybėms“, – pasakoja Vilniaus universiteto docentas, projekto bendraautoris Sabolius.

Kristupas Sabolius
Kristupas Sabolius / Vikos Paškelytės nuotr.

Nuo vasario 12 dienos iki birželio kiekvieną pirmadienį dienos šviesą išvys vis nauja, dinamiška, iki dešimties minučių trunkanti videopamoka. „Pirmiausia siekėme susikalbėti su jaunais ir smalsiais, todėl pamokas kūrėme išlaikydami didelį tempą, intensyvumą, guvumą. Pamokos bus žiūrimos internete, kuriame daug dėmesio blaškytojų, tad nesitikėjome, kad moksleiviai susikaups dviejų dėstytojų valandiniams, filmuotiems pašnekesiams prie lentos. Atvejus taip pat rinkome remdamiesi aktualiomis ir spalvingomis personalijomis. Todėl tikime, kad jos negali būti nuobodžios“, – apie kūrybinius iššūkius kalbėjo vienas „Kūrybingumo mokyklos“ sumanytojų, kūrybinėse industrijose aktyviai dalyvaujantis Ramanauskas.

Saboliaus ir Ramanausko kūrybinis tandemas mano, kad ryškūs ir naujoviški projekto videosiužetai galėtų tapti puikiu įrankiu ir mokytojams, siekiantiems paįvairinti savo pamokas, bei tėvams, norintiems auginti kūrybingai mąstančias ir išmaniai problemas sprendžiančias asmenybes. Juolab kad „Kūrybingumo mokykloje“ nagrinėjamos temos yra gerai pažįstamos ne tik jaunajai kartai. Projekto autoriai įsitikinę, jog daugeliui kurti trukdančios nuostatos yra iš piršto laužtos. Kiekviena iš dvidešimties interaktyvios mokyklos pamokų paneigiamas vis kitas mitas apie kūrybingumą, kartu atskleidžiant, kad pajėgūs kurti yra ne tik menininkai, bet visi, kad didelėms idėjoms nebūtina daug pinigų ar nepakartojamas talentas, o kūrybingumo netgi įmanoma išmokti.

Tomas Ramanauskas
Tomas Ramanauskas / Vikos Paškelytės nuotr.

Projektas tapo nemokamas, kai paaiškėjo, kad jį entuziastingai palaikys „Swedbank“, daugybę metų investuojantis į jaunos auditorijos edukaciją. Kūrybingumą palaikančio „Swedbank“ Pardavimų valdymo ir rinkodaros departamento vadovas Lietuvoje Ąžuolas Zubkonis sako, jog „Kūrybingumo mokyklos“ autorių siekiai puikiai sutampa su „Swedbank“ jaunimo programos idėjomis: „Mūsų Jaunimo programa, kaip ir mokyklos sumanytojai, siekia jaunus žmones įtikinti ir įkvėpti, jog kasdien jie gali daugiau – augti, tobulėti, mokytis. Tikime, jog kūrybingumas ateityje taps viena svarbiausių kompetencijų, todėl džiaugiamės prisidėdami prie jos ugdymo“.

„Kūrybingumo mokykla“ – ne tik pamokos, bet ir konkursas. Kiekvienos pamokos pabaigoje moksleiviai bus pakviesti atlikti smagius namų darbus. Nuo įprastų namų darbų „Kūrybingumo mokyklos“ užduotys skirsis savo apimtimi, žaismingumu ir dažnai pasitelkiamomis socialinėmis medijomis. Pačių išradingiausių „Kūrybingumo mokyklos“ draugai nepamirš apdovanoti. Geriausias mokyklos draugas „Swedbank“ kūrybingiausiems moksleiviams projekto pabaigoje įteiks dešimt išmanių prizų, tarp kurių – Apple MacBook, iPadPro ir kiti stebuklai jaunuolių rankoms ir galvoms. O sumaniausių dvyliktokų dešimtukui projekto Studijų draugas Vilniaus universitetas įsiteigė 4000 eurų prizinį fondą.

Dvidešimties „Kūrybingumo mokyklos“ pamokų maratonas startuoja jau vasario 12-ąją. Pirmosios pamokos, paneigiančios mitą, jog kūryba tėra genijų reikalas, ieškokite projekto interneto svetainėje www.kumokykla.lt.