Naujųjų metų sutikimas: kaip išvengti alkoholio pasekmių sveikatai?
Besiruošdamas Naujųjų metų sutikimui, dažnas net nesusimąsto, kokia savijauta jo laukia kitą rytą.
Jei norite išvengti stipraus galvos skausmo ir kitų dėl padauginto alkoholio kiekio kylančių sveikatos negalavimų kitą rytą, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus. Jei jų tinkamai laikysitės, pagirios bus kur kas lengvesnės ir taip stipriai nepaveiks sveikatos.
Taigi, ką daryti, kad sausio 1-ąją nekamuotų bloga savijauta? Gydytojas Sebastianas Winckleris pateikia keletą naudingų patarimų.
Sočiai pavalgykite. Šį patarimą girdėjote tikriausiai jau ne kartą, tačiau dažnas apie jį neretai pamiršta. Prieš pradedant vartoti bet kokius alkoholinius gėrimus organizmą būtina aprūpinti daug naudingųjų medžiagų turinčiu maistu.
Taip pat skaitykite: Kitokia bananų nauda – gydo pagirias, lengvina PMS simptomus ir padeda įkandus uodui
„Maistas gerokai sulėtina alkoholio pasisavinimą“, – tikina S. Winckleris ir pataria, kad prieš išgertuves derėtų valgyti kuo daugiau angliavandenių ir krakmolo turinčių produktų, pavyzdžiui, makaronų ar bananų.
Taip pat vertėtų organizmą aprūpinti B vitaminais, kalciu ir magniu, mat šių naudingųjų medžiagų stoka dažniausiai ir būna atsakinga už blogą savijautą kitą rytą. Taigi prieš išgertuves patartina valgyti kuo daugiau mėsos, kepenėlių, sūrio, riešutų ir įvairių pieno produktų.
Anot Sebastiano Wincklerio, prieš išgertuves jokiu būdu negalima prisivalgyti aštraus maisto, mat kitą rytą gali tekti kęsti skrandžio skausmus.
Gerkite daug vandens. Jei vakare planuojate vartoti alkoholį, vandenį gerti pradėkite nuo pat ryto ir nenustokite net ir vakare. Gydytojas S. Winckleris tikina, kad vandenį būtina gerti net ir vartojant alkoholį, kitaip organizmą ištiks dehidratacija, mat su alkoholiu vanduo iš organizmo pasišalina itin greitai.
„Jei tarp kiekvieno alkoholinio gėrimo išgersite bent po stiklinę vandens, kitą rytą kęsti galvos skausmų tikrai neteks, taip yra dėl to, kad vanduo organizme išskaido alkoholį ir neleidžia jam pridaryti didelės žalos“, – tikina gydytojas ir pataria vandens išgerti tiek pat, kiek ir alkoholio, jei norite visai išvengti pagirių. Didžiulę stiklinę vandens rekomenduojama išgerti ir prieš pat einant miegoti.
Taip pat skaitykite: Kaip išvengti sunkių ir varginančių pagirių?
Išgerkite vitaminų. Skaidydamas alkoholį, organizmas išnaudoja itin daug naudingųjų medžiagų ir vitaminų, ypač vitamino B atsargas, todėl patartina prieš išgertuves suvartoti keletą tablečių B vitamino papildų. Kad pagirios būtų kiek lengvesnės, prieš linksmybes patariama išgerti B6 ar B12 vitaminų.
Gerkite protingai ir venkite tamsiųjų gėrimų. Ar žinojote, kad tamsūs gėrimai pagirias tik dar labiau pablogina? Raudonas vynas, tamsus alus, brendis ar viskis – tai gėrimai, dėl kurių kitą rytą galite jaustis kur kas blogiau nei įprasta.
Raudonas vynas, tamsus alus, brendis ar viskis – tai gėrimai, dėl kurių kitą rytą galite jaustis kur kas blogiau nei įprasta.
Anot S. Wincklerio, taip yra dėl to, kad įvairiuose tamsiuose gėrimuose yra didesnė spalvą ir skonį suteikiančių chemikalų koncentracija, o šie chemikalai yra ganėtinai toksiški organizmui.
Gydytojas taip pat nepataria maišyti įvairių alkoholio rūšių, o jei tai neišvengiama, verčiau pradėti gerti nuo silpnesnio ir užbaigti stipresniais alkoholiniais gėrimais.
S. Winckleris atkreipia dėmesį, kad su alumi nederėtų maišyti išvis jokių gėrimų, mat jame esančios medžiagos padeda organizmui kur kas greičiau įsisavinti alkoholį, todėl pradėję nuo alaus ir užbaigę stipresniais gėrimais apgirsite gerokai greičiau, o dėl to kitą rytą ir pagirios bus daug sunkesnės.
Kaip ryte atgauti jėgas?
- Jei pagirios iš ryto vis tik kamuoja, svarbiausia tinkamai pailsėti ir nesgriebti svarbių darbų. Visų pirma, anot gydytojo, derėtų tinkamai išsimiegoti. Alkoholis organizmui neleidžia pakankamai pailsėti, taigi jeigu prabudote anksti ryte ir jaučiatės be galo prastai, grįžkite atgal į lovą. Miegas šiuo metu jums tikrai yra būtinas, po kelių miego valandų tikrai pasijusite žymiai geriau.
- Kitas patarimas – kavą keiskite arbata. Žinoma, svarbu, kad ir arbatoje nebūtų kofeino, mat ši medžiaga tik dar labiau didina organizmo dehidrataciją. S. Winckleris pataria ryte verčiau išgerti imbierinės arbatos. Ji efektyviai mažina svaigulį ar pykinimą. Tiesiog patarkuokite imbiero šaknies į nedidelį puodelį vandens ir užvirkite.
- Organizmą prikelsite ir jausitės daug geriau išsimaudę po kontrastiniu dušu. Tai puikus būdas ne tik švariai nusiprausti, bet ir pasijusti bent kiek žvaliau, kai negalite gerti kavos. Maudytis galite ir po visiškai šaltu dušu, tačiau jei tokiems ekstremalumams esate nepasiruošę, išbandykite kontrastinį dušą, vis perjunginėdami karšto ir šalto vandens srovę.