Naujus vaidmenis išbandanti Rūta Ščiogolevaitė: „Gyvenime esu už paprastą ir tiesų atvirumą“

Rūta Ščiogolevaitė / Domanto Umbraso/LRT nuotr.
Rūta Ščiogolevaitė / Domanto Umbraso/LRT nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-11-04 11:59
AA

„Ne taip seniai pradėjau mąstyti, kad miuziklai – tokia sritis, kurioje neturėjau progos savęs išbandyti. Praėjo gal mėnuo – ir gaunu galimybę dalyvauti projekte, kuriame reikės dainuoti miuziklų arijas“, – apie naująjį projektą pasakoja atlikėja Rūta Ščiogolevaitė.

„Savo srityje daug ką turiu padaryti pati – dirbti, stengtis, statyti save į ne visai patogias situacijas“, – sako dainininkė Rūta Ščiogolevaitė šou „Miuziklo garsai“.

Šią patirtį ji taip pat vadina dideliu iššūkiu: „Esu tik arba dainavusi, arba kūrusi vaidmenį, atlikti abu vienu metu – neturiu tiek daug praktikos. Man pačiai dar reikės atsakyti į daug klausimų.“

Tiek profesinėje srityje, tiek gyvenime įveikiant iššūkius jai talkina pačios atviras būdas ir artistiškumas: „Labai mėgstu tiesiai dalytis nuomone. Man labai didelis diskomfortas, jeigu žinau, kad kitas žmogus jaučiasi nepatogiai. Visada esu už paprastą ir tiesų atvirumą.“

Rūta Ščiogolevaitė / Domanto Umbraso/LRT nuotr.

Tiesa, R.Ščiogolevaitė pripažįsta, kad scenoje kuria vaidmenis, ne iki galo atskleidžiančius jos vidų, kuris yra ir labai jautrus, ir emocingas. „Bet tai nėra melas. Tai tam tikra forma truputėlį savęs ieškoti giliau, nes atrodo, kad kitaip būtų tiesiog nesaugu“, – sako dainininkė.

Anot atlikėjos, nors jos gyvenimo ir darbo vaidmenys skirtingi, tarpusavyje jie – glaudžiai susiję: „Labai daug kas priklauso nuo to, kaip jautiesi, ir to, kas vyksta tavo gyvenime. Tau gali skaudėti galvą ir tai daro įtaką tavo atlikimo kokybei.“

Paklausta, kaip jaučiasi dainuodama scenoje, atlikėja juokiasi: „Iki šiol stebiuosi, kad dėviu aukštakulnius batus ir turiu valandos koncertą, kur reikia daug judėti, tada nulipu nuo scenos ir nustembu, kad nepaeinu – ir nejaučiu kojų, ir skauda.“

Antrojoje LRT muzikinio šou „Miuziklo garsai“ laidoje R.Ščiogolevaitė pasirodė du kartus: vakarą kūriniu „All That Jazz“ iš miuziklo „Čikaga“ pradės viena, o užbaigė – kartu su Egidijumi Bavikinu ir kūriniu „I will be There“ iš miuziklo „Grafas Montekristas“. Žiūrovai išvydo ir daugiau solo pasirodymų bei duetų – dalyviai scenoje dainavo kartu.

Antrieji pasirodė Dainotas Varnas su Ieva Zasimauskaite, atlikę kūrinį iš miuziklo „Brangusis Evanai Hansenai“, o po jų į sceną žengė Ieva Juozapaitytė su daina iš pastatymo „Dikčiaus karjera“.

Vakarą tęsė ir miuziklo „Vestsaido istorija“ dainą atliko Oneda Kunsunga, po jos Tadas Juodsnukis su Ieva Juozapaityte nusikėlė į miuziklą „Rent“, o Ieva Zasimauskaitė priminė kino ekranų hitą – miuziklą „Mamma Mia“. Rokas Laureckis kūrinį iš miuziklo „Meilė ir mirtis Veronoje“ atliko kartu su Oneida Kunsunga, o Monika Marija dainavo ariją iš miuziklo „Katės“.

Gražiausių muzikinio teatro ir kino kūrinių kupiną šou „Miuziklo garsai“ stebėkite kiekvieną šeštadienį 21 val. per LRT.