NBA legenda Michaelas Jordanas vaikų labdaros fondui paaukojo rekordinę sumą

Michaelas Jordanas / „Scanpix“ nuotr.
Michaelas Jordanas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-02-16 21:17
AA

Krepšinio žvaigždė Michaelas Jordanas savo 60-ojo gimtadienio proga šią savaitę paaukos rekordinę 10 mln. dolerių (9,36 mln. eurų) sumą fondui „Make-A-Wish“, sakoma trečiadienį paskelbtame pranešime.

M.Jordano auka organizacijai „Make-A-Wish“, kurios tikslas – išpildyti 2–18 metų amžiaus vaikų, sergančių mirtinomis ligomis, norus, yra didžiausia per visą Arizonoje įsikūrusios ne pelno siekiančios organizacijos 43 metų istoriją.

Šešiskart NBA nugalėtojas jau seniai bendradarbiauja su ne pelno siekiančia organizacija – pirmą kartą su ja dirbo 1989 metais.

„Make-a-Wish“ pareiškime teigiama, kad 59 metų milijardierius tikėjosi, jog jo gestas įkvėps ir kitus paaukoti fondui.

„Pastaruosius 34 metus man buvo garbė bendradarbiauti su organizacija „Make-A-Wish“ ir padėti suteikti šypseną ir laimę daugeliui vaikų, – pranešime spaudai sakė M.Jordanas. – Matyti jų stiprybę ir atsparumą tokiu sunkiu gyvenimo laikotarpiu buvo tikras įkvėpimas.“

Michaelas Jordanas / „Scanpix“ nuotr.

Jo daugiamilijoninė auka bus panaudota kuriant fondą, kuris ateityje padės tenkinti sunkiai sergančių vaikų ir jaunuolių norus.

M.Jordanas laikomas vienu geriausių istorijoje krepšininku, pelniusiu šešis NBA finalo MVP apdovanojimus bei čempionų žiedus.

Per 1984–2003 metais trukusią karjerą jis taip pat pelnė penkis naudingiausio sezono žaidėjo apdovanojimus ir 14 kartų dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.