Ne kartą sakęs „I‘ll be back“ Arnoldas Schwarzeneggeris tesi savo pažadą sugrįžti
Įsikandęs kubietišką cigarą ar įsikibęs į stambaus kalibro ginklą – tokį Arnoldą Schwarzeneggerį esame pratę matyti ekranuose. Šiais metais aktorius nė nemano bėgti nuo savo įvaizdžio. Užsitęsus dviem Kalifornijos gubernatoriaus kadencijoms, kurių metu į politiko vaidmenį įsijautęs aktorius žiniasklaidoje sumirgėdavo nebent pasipuošęs kaklaraiščiu, gerbėjai spėjo pasiilgti tokio A. Schwarzeneggerio, prie kurio yra labiau pratę. Netrukus jie turės net kelias progas pamatyti aktorių įprastiniame savo amplua.
Balandžio 25 dieną kino teatruose pasirodys veiksmo trileris „Sabotažas“, kuriame Holivudo galiūnas kovos su nuožmiais narkotikų karteliais. Rugpjūčio pabaigoje į kino sales aktorius grįš su nesunaikinama komanda. Šį kartą „Nesunaikinami 3“ kūrėjai, tarp kurių ir naujas režisierius, žada pranokti abu filmo pirmtakus, o pats A.Schwarzeneggeris apsiėmė suvaidinti didesnį vaidmenį nei pirmose dviejose „Nesunaikinamų“ dalyse.
Arnie‘ui, kaip sutrumpintai vadinamas A.Schwarzeneggeris (nors daugeliui lietuvių jis kaip buvo, taip ir liks Švarcu), šiuo metu yra šešiasdešimt šešeri. Vėl pradėjęs filmuotis gubernatoriavimo laikotarpiu šiek tiek prarastą formą aktorius turėjo atstatyti. Nesename interviu jis teigė, kad šiuo metu kasdien, mažiausiai pusvalandį, kilnoja svarmenis. Šioje srityje jis turi nepranokstamos patirties.
Europos vyrų kultūrizmo čempionate Mr. Europe (Misteris Europa) pirmąja vietą Arnie‘is laimėjo dar būdamas devyniolikos. Po to sekė nenutrūkstamų pergalių serija pasauliniuose kultūrizmo turnyruose. Būtent ši sėkmė ir suteikė šansą būsimai žvaigždei iš Austrijos išvykti gyventi į išsvajotą Ameriką, į kurią ištrūkti jis troško dar būdamas vaikas.
Aktoriaus karjerą A.Schwarzeneggeris pradėjo 1970 metais, kuomet buvo atrinktas į vaidmenį filme „Heraklis Niujorke“. Tuomet prodiuseriai jam bandė prilipdyti Arnoldo Strongo (Arnoldas Stiprusis) pseudonimą. Austriška aktoriaus pavardė, o ypač jos rašyba, amerikiečiams pasirodė per sudėtinga.
Vis tik, kol tapo pasaulinio garso veiksmo filmų žvaigžde, aktorius turėjo palaukti bent dešimtį metų. Filmai, su kuriais jis tapo žinomas ir sužavėjo ne tik laisvo Vakarų pasaulio piliečius, bet ir visus be išimties Rytų Europos šalių jaunuolius, buvo sukurti devintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Galima drąsiai sakyti, kad Švarcas stipriai prisidėjo prie „štanginių“ kultūros suklestėjimo ir tuometinio jaunimo supratimo apie tai, kas yra kietas vyrukas.
Daugelis dabartinių trisdešimtmečių ir keturiasdešimtmečių su nostalgija gali prisiminti pritemdytose video salėse žiūrėtas abi „Konano Barbaro“ dalis, „pirmą“ ir „antrą“ „Terminatorių“, „Komando“, „Grobuonį“, dabartines „Bado žaidynes“ įkvėpusį „Bėgantį žmogų“ ir visas kitas kultines juostas, sudariusias savotišką žanrą, kaip anuomet būdavo sakoma – „filmus su Švarcu“.
Būtent šie legendiniai filmai padarė A.Schwarzeneggerį kažkuo daugiau nei paprasta žvaigžde. Pats nebūdamas tikras amerikietis, jis tapo Holivudo simboliu, amerikietiškos svajonės nešėju ir amerikietiškos šypsenos puoselėtoju.
Tapęs Kalifornijos gubernatoriumi A.Schwarzeneggeris nesifilmavo net aštuonerius metus. Nuo 2004 iki 2012 metų jis nepasirodė nė viename filme, kol galų gale „terminatorius“ neatsilaikė įkalbinėjimams suvaidinti visas garsiausias veiksmo žvaigždes surinkusiame filme „Nesunaikinami“. Dabar filmavimai vėl įsibėgėja. Planuojami keli nauji projektai, tarp kurių ir dar vienas „Terminatoriaus“ tęsinys, turintis išeiti 2015 metais.
Tačiau artimiausias Švarco pasirodymas jau čia pat, veiksmo trileryje „Sabotažas“. Šiuolaikiškas ir tuo pačiu nostalgiškas (nes perėmęs geriausią, ką turėjo senieji veiksmo filmai), įtaigiai nufilmuotas ir tvirtai sukaltas, be to, tam laikui, kurį trunka filmas, garantuojantis visišką atjungimą nuo išorinio pasaulio. „Sabotažas“ – kovinę dvasią bent keletui dienų pakylėsiantis filmas.