Nedraugiški mados išradimai, pridedantys svorio
Tikriausiai turite ne vieną palaidinę, kurią vengiate dėvėti, nes ji jus... storina? Vizualiai proporcijas didinančių drabužių sąrašas gali būti ilgas: storų siūlų megztiniai, stambių raštų marškinėliai... Tačiau ar žinote, kad yra dar daugybė tokių, kuriuos moterys dėvi pačios to kartais nežinodamos?
Tai nereiškia, kad turėtumėte vengti mėgstamų ilgų suknelių. Tačiau, prieš pirkdamos naują drabužį, žinokite, kokie mados pasirinkimai rizikingi, ir atidžiau rinkitės prieš pasipuošdamos stilingu, bet klastingu pirkiniu.
► Žemę siekianti suknelė
Kad ir kokios patogios, nepakeičiamos vasarą būtų suknelės, ir šios turi vieną trūkumą. Platus suknelės audinys, pūpsantis kaip maišas, siluetą paverčia stačiakampiu, o jei jūsų ūgis nedidelis, tokia suknelė sukurs įspūdį, jog esate dar žemesnė.
Amerikiečių dizainerė ir stilistė Rachel Zoe renkasi žemę siekiančias sukneles, kad maskuotų per didelį savo lieknumą. Ko ieškoti, jei norite atrodyti grakščiai? Ogi vienspalvio silueto ir kokybiškos medžiagos.
► Horizontalios linijos
Visi žino, kad vertikalės ilgina, o horizontalės platina. Kuo platesni dryžiai, tuo ryškesnis efektas! Dabar, kai vasarą dryžuotos suknelės, palaidinės ir netgi kelnės įsisuko į mados populiariausiųjų viršūnes, šviesių it su liniuote subraižytų audinių itin norisi. Geriausia rinktis švelnias, ne per daug kontrastingas dryžių linijas, šaunančias audiniu žemyn vertikalėmis.
► Tamprės
Nors tamprės yra vienas patogiausių išrastų drabužių (jos nesiglamžo, neišsitampo ir nesmukčioja nuolat kaip kelnės), vis dėlto kelnių iškeisti į jas nevalia. Įsivaizduokite, kad jos tik pagalbinis drabužių elementas, kaip ir pėdkelnės. Juk neįprasta gatvėje taip rodytis? O jei dar tamprių medžiaga plonesnė... Turbūt supratote, kad dienos šviesoje persišviečia apatinis trikotažas.
Kokia spalva lieknina? Žinoma, kad juoda ir visos tamsios. Todėl galite įsivaizduoti, kad baltai šviečiantis drabužis optiškai stambina. Nesakome, jog nėra stilingų aprangos variantų, kuriuos galima sukurti su tamprėmis, tačiau jei dvejojate, ar rinktis jas prie suknelės ar tunikos, prisiminkite, kad jos tarsi „nukerta“ kojas ties čiurnos kauliuku ar blauzdomis. Taigi pirmenybę geriau teikite pėdkelnėms.
► Koljė vėriniai
Visi vėriniai ir pakabukai, tvirtai apglėbiantys kaklą, kaipmat vizualiai sutrumpina jį. Todėl jūsų veidas atrodo platesnis, o kaklas tarsi nupjautas. Be to, jei dar turite nedidelį pagurklį koljė kaklui, deja, nepridės grakštumo.
► Pūstas sijonėlis
Klosčių krioklys, krintantis nuo liemens, anaiptol tinka ne kiekvienai figūrai – jis storina. Taigi geriau rinkitės sijoną, kurio modelis seka moters kūno linijomis ir pabrėžia jas. Tokį variantą galima keisti kitu klostuotu drabužiu: čia puikiai tiktų aptemptas ties liemeniu ir klubais ir tik po to klostėmis išplatėjantis ilgesnis A formos sijonas.
► Raukiniai ir plunksnos
Visos papildomos detalės – raukiniai, plunksnos, net pernelyg daug kišenių ar užtrauktukų – traukia akis ir drabužiui suteikia nereikalingos apimties. Tad jei norite maskuoti platesnius pečius ir masyvesnę viršutinę kūno dalį, eksperimentų su originaliais marškinėliais bei liemenėmis teks vengti. Tą patį galima taikyti ir bet kurioms kitoms probleminėms kūno vietoms. Norisi išsiskirti? Pasitelkite į pagalbą spalvas ir originalius raštus.
► Apsmukę ir per dideli drabužiai
Apsmukę drabužiai gali simbolizuoti kasdienį ar hiphopui prijaučiantį stilių, tačiau aišku viena – moterims jie tinka kur kas prasčiau nei savo dydžio apdarai – ne per platūs, bet ir ne per daug aptempti, o akcentuojantys ir pabrėžiantys kūno formas. Jei esate stambesnė – platūs drabužiai tai tik pabrėš, jei labai smulki – atrodys, kad skęstate juose.
Tekstas Akvilės Lesauskaitės