Neįgalieji laužo grožio standartus: manekenai Ciuricho parduotuvės vitrinoje šokiravo praeivius

Akcijos akimirka / Youtube.com stop kadras
Akcijos akimirka / Youtube.com stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-12-14 16:01
AA

Visi žinome, kad tobulai nulieti manekenai, žvelgiantys į praeivius iš parduotuvių vitrinų, anaiptol nėra tikrasis mūsų visų atspindys. Neįgaliųjų organizacija „Pro Infirmis“ sukūrė manekenų seriją, kuri atspindi žmonių turimas negalias, rašo huffingtonpost.com.

Buvo nulietas manekenas su stuburo iškrypimu, kurį turi Jasmine Rechsteiner, taip pat manekenas paliestas trapių kaulų negalios, kuri kamuoja aktorių Erwiną Aljukićių.

Projektas, pavadintas „Because who is perfect? Get closer.“ (liet. „Nes kas yra tobulas? Įsižiurėkite.“), buvo nufilmuotas (įrašą rasite žemiau).

Vaizdo siužete užfiksuotos modeliais tapusių žmonių reakcijos pirmąkart pamačius pagal jų kūnus sukurtus manekenus. O vėliau šie manekenai iš tiesų atsidūrė parduotuvės vitrinoje Ciuricho senamiestyje, Šveicarijoje. Taip buvo paminėta žmonių su negalia diena.

Akcijos akimirka / Youtube.com stop kadras

„Pamatyti tai gyvai yra pakankamai šokiruojantis dalykas“, – kalbėjo vienas iš akcijos dalyvių. Toks ir buvo šios akcijos tikslas.

Diskusijos, kuriomis siekiama kelti suvokimo apie žmones su negalia lygį, ypač pasitelkiant mados pasaulį, jau prasidėjo – siekiama, kad kolekcijų pristatymuose podiumais žengtų skirtingų kūno sudėjimų, fizinių būklių ir rasių modeliai, norima sulaukti žiniasklaidos dėmesio. 

Prie tokios iniciatyvos prisideda ir žinomi modeliai – BBC realybės šou „Britain‘s Missing Top Model“ nugalėtoja Kelly Knox or „Nordstromo“ reklaminėje kampanijoje įsiamžinusi Angela Rockwood.

Dalis drabužių parduotuvių, reaguodamos į šią akciją, pasistengė savo reklamose taip pat atspindėti žmonių su negalia grožį – įamžino juos reklaminėse fotosesijose, plakatuose. 

Nors prekybininkai vis dar nesiryžta savo vitrinose statyti netobulų formų manekenų, Šveicarijoje įgyvendintas projektas „Because who is perfect? Get closer.“ įrodo, kad „gražus“ nereiškia „tobulas“ ir atvirkščiai.