Neįprastos ligos – galvosūkis medikams

Medikai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Medikai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Sakoma, kad šių laikų medicina galinga. Dabar gydytojai gali diagnozuoti net labai sudėtingas ligas. Vis dėlto ir jų kelyje pasitaiko tokių keistų negalavimų, kurie tampa nemenkais galvosūkiais netgi labai patyrusiems...

♦ Morgellons sindromas. Nežinia, kada tiksliai atsirado ši liga, tačiau šiuo terminu ji pavadinta vos prieš dešimti metų. Kuo pasireiškia šis Morgellons sindromas? Žmonėms ima rodytis, kad jų kūną tarsi atakuoja nematomi vabzdžiai: odą gelia, niežti, kutena. Persekioja nuolatinis nenumaldomas noras kasytis. Įdomiausia tai, kad pacientai iš tikrųjų neserga jokia realia liga, po jų oda ar ant jos nėra jokių ligą sukeliančių mikrobų. Specialistų manymu, šis negalavimas tūno ne ant odos, o žmogaus galvoje – tai įsivaizduojama infekcija.

♦ Padidėjusio elektromagnetinio jautrumo sindromas. Tai būsena, kai žmogus išgyvena negalavimus, jo įsitikinimu sukeltus elektromagnetinių laukų. Jam zyzia ausyse, kamuoja galvos skausmai, nemiga, irzlumas ir pan. Ar tikrai elektromagnetiniai laukai gali taip smarkiai veikti žmones? Tikslaus atsakymo nėra. Daugelis oficialiosios medicinos atstovų teigia, esą elektromagnetinio hiperjautrumo kenčiantys žmonės nepajėgia atskirti fiktyvaus ir realaus elektromagnetinių laukų poveikio. Kitaip tariant, visi pojūčiai kyla psichikoje. Kad ir kaip būtų, pastebima, kad žmonių, kenčiančių nuo šio mįslingo sindromo, tolydžio vis daugėja.

♦ Sprogstančios galvos sindromas. Tai būsena, kai žmogus girdi nepakeliamai didelį triukšmą, nežinia iš kur staiga kylantį jo paties galvoje. Garsas būna toks stiprus ir nemalonus, kad žmogus patiria didžiulį šoką. Pastebėta, kad šis negalavimas kur kas dažniau apninka moteris. Sprogstančios galvos sindromo priežastys nėra tiksliai išaiškintos, nors kai kurie mokslininkai įžvelgia šios ligos ryšį su dažnai patiriamu stresu bei lėtiniu nuovargiu.