Neišmeskite nereikalingų pėdkelnių – jos jums pravers namie, sode ir kelyje

Pėdkelnės / Fotolia nuotr.
Pėdkelnės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-09-02 08:28
AA

Kaip sakoma, ūkyje visko gali prireikti. Jūs nustebsite, kaip galima pritaikyti netinkamas dėvėti pėdkelnes. Pateikiame kelis jų panaudojimo būdus, ir tai tikriausiai tik maža dalis jų galimybių.

Svogūnų ir česnakų laikymui

Pėdkelnėse labai patogu saugoti svogūnų ir česnakų galvas. Dėkite į pėdkelnes po vieną svogūno ar česnako galvą ir virš jos užriškite, tada dėkite kitą, ir taip kartokite. Viršuje suformuokite mazgelį ir už jo kabinkite sogūnų ar česnakų „dešrą“ ant vinies.

Dulkių siurblio užvilkimui

Jeigu išbėrėte ant grindų kokių smulkių detalių ar pametėte auskarą, jums puikiai padės pėdkelnės. Jas užtempkite ant siurblio antgalio ir siurbkite namus. Visi smulkūs daiktai atsidurs ant pėdkelnės audinio, ir juos bus lengva surinkti.

Maišeliai su levandomis

Iš pėdkelnių galima pasidaryti kvapiųjų žolelių maišelius, kurie atbaidys kandis. Atkirpkite pėdkelnių gabalėlį, įberkite į jį vaistinių augalų ir užriškite kaip maišelį. Tokie aromatiniai maišeliai ne tik baidys kandis, bet ir suteiks jūsų spintai malonų kvapą.

Kiaušinių dažymui

Su pėdkelnėmis galima sukurti neįprastus piešinius ant velykinių margučių. Ant kiaušinio dėkite kokio nors augalo lapelius, pavyzdžiui, petražolės, ir dėkite kiaušinį į pėdkelnes. Gerai suriškite viršuje, merkite į dažus ar svogūnų lukštų nuovirą ir virkite.

Gėlių vazonėlio dekoras

Jeigu netinkamos dėvėti pėdkelnės turi dekoratyvų raštą, jas galima panaudoti vazonų dekoravimui kaip trafaretą. Keraminį indą aptraukite pėdkelnėmis ir tada kempinėle tepkite dažus. Palaukite, kol jie išdžius ir tada nuimkite „trafaretą“, t. y., pėdkelnes. Štai jums ir neįprastas gėlių vazonas.

Dažų filtras

Ilgiau saugant dažus, ant talpos sienelių ar pačiose dažuose atsiranda sutirštėjusių dažų gumulų. Juos pašalinti padės dažų filtravimas per pėdkelnes. Sukirpkite pėdkelnes, kad būtų lygus stačiakampis ar kvadratas, aptraukite jomis švarią talpą, užfiksuokite ir lėtai perpilkite dažus.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 mados taisyklių, kurias privalote pažeisti

Virvė parišti augalams

Kapronas – labai patvari medžiaga, tad pėdkelnėmis galima parišti sodo augalus ar sodinukus, kuriems reikia atramos.

Medžiaga rankdarbiams

Dėmesio rankdarbių mėgėjos: iš pėdkelnių galima padaryti gražias gėles. Padarykite iš vielos žiedą ir jį aptraukite pėdkelnėmis. Taip jūs gausite gėlės lapelio formą. Surinkite keletą tokių žiedlapių, ir jūs jau turite gėlės žiedą. Tokiu pačiu principu kuriami ir lapeliai. Lapeliams ir žiedams kurti labiau tiktų skirtingos spalvos pėdkelnės.

Gėlių vazonėlio drenažinės ertmės filtras

Visuomet erzina, kai iš gėlių vazono drenažinės ertmės byra žemė. Kad taip neįvyktų, vėl padės pėdkelnės. Persodinant gėles, į vazono dugną įdėkite gabalėlį senų pėdkelnių. Pėdkelnės gerai praleis vandenį, tačiau neleis išbyrėti žemėms.

Kai kai kurie daržininkai pėdkelnėse, pripiltose žemės, net įsigudrina daiginti gėles ar daržoves.

Pėdkelnės – kaip lynas

Jeigu reikia ištraukti automobilį, pėdkelnės taip pat gali padėti – jų tvirtumas tikrai atstos lyną, jeigu šio neturite. Sėkmės!

TAIP PAT SKAITYKITE: Ruošiame rožes žiemai. 13 naudingų patarimų