Neišsikapstote iš užburto ligų rato? Užduokite klausimą gydytojai Jelenai Tulčinai
„Kasdien dirbdama ir bendraudama su įvairių negalavimų kamuojamais pacientais, matau nedžiuginančią situaciją: žmonių sergamumas didėja, o šiuolaikinė medicina labai mažai dėmesio skiria ligų priežastims nustatyti ir šalinti“, – tvirtina gydytoja Jelena Tulčina.
Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos 2013 metų duomenimis, tūkstančiui Lietuvos gyventojų tenka 243 kvėpavimo sistemos ligomis sergantys suaugusieji ir net 655 vaikai. Odos ligomis serga 78 iš tūkstančio gyventojų. Šie skaičiai kasmet grėsmingai auga.
„Statistika gąsdina, o į mano kabineto duris beldžiasi vis daugiau ir vis jaunesnio amžiaus pacientų, kankinamų kvėpavimo takų ir nosiaryklės negalavimų, bronchinės astmos, sinusito, lėtinės slogos, atopinio dermatito, žvynelinės. Ypač jaudina tai, kad daugėja sergančių vaikų. Tikrai liūdna, kad, artėjant šaltajam sezonui ir prasidėjus naujiems mokslo metams, mažųjų pacientų bus tik daugiau“, – teigia gydytoja J. Tulčina.
– Kodėl dažnai sergame kvėpavimo takų, odos, kitomis lėtinėmis ligomis?
2–3 mėnesius laikantis tinkamos mitybos režimo, organizmas išsivalo, ligos dingsta, o gyvenimo kokybė labai pagerėja. Tai jokiu būdu nereiškia, kad teks badauti.
– Savo pacientams visada užduodu klausimą: ar jie susimąsto, kodėl juos puola šios ligos? Juk nuolat užsikimšusi nosis, kosulys, dusulio priepuoliai ar išberta oda smarkiai blogina kiekvieno mūsų gyvenimo kokybę. Klystame manydami, kad nosies varvėjimas, paburkusi gleivinė ar odos bėrimas yra būtent to organo bėda.
Pacientai man pasakoja, kad nuskubėję pas gydytoją visi be išimties gauna antihistamininių, kai šie nebepadeda – hormoninių vaistų receptą. Ir toliau gyvena suvokdami, kad šiuos vaistus turės vartoti nuolat, o šalutinis jų poveikis užprogramuos dar didesnes sveikatos problemas ateityje. Tai siaurėjančios kraujagyslės, net uoslės netekimas... Ir galbūt niekada gyvenime nebepajaus artimo žmogaus bučinio saldumo...
Taip pat skaitykite: Gydytoja Jelena Tulčina: „Sveikas gyvenimas be antsvorio – įmanomas“
– Kaip sau padėti?
– Jokios paslapties čia neatskleisiu, galiu tik pakartoti vieną visiems žinomą, tik primirštą tiesą – mes esame tai, ką mes valgome. Privalu suprasti, kad tik mityba ir gyvenimo būdas lemia ligas, kuriomis sergame. Pamanysite, kad dėl visko kaltas nekokybiškas maistas, kurį šiais laikais mums grūste grūda prekybininkai? Ne tik tai.
Mokslininkų nustatyta, kad kiekvienas turime slaptą uždelstą alergiją tam tikram maistui, o jį vartodami silpniname savo imuninę sistemą, todėl ir sergame. Žmonės nelinkę to sureikšminti, bet tikrai veltui. Pati esu patyrusi, ką reiškia kurį laiką valgius netinkamus produktus, paskui ilgai ir kantriai kovoti su pasekmėmis: išberta oda, lėtine sloga... Lėtinės ligos yra organizmo pagalbos šauksmas, kad jį išgirstume ir nustotume kenkti savo imuninei sistemai.
Privalu suprasti, kad tik mityba ir gyvenimo būdas lemia ligas, kuriomis sergame. Pamanysite, kad dėl visko kaltas nekokybiškas maistas, kurį šiais laikais mums grūste grūda prekybininkai? Ne tik tai.
O ką darome mes? Vartojame simptomus malšinančius vaistus ir taip tik nutildome organizmą, o ligos toliau ūmėja. Nesuvirškintas netinkamas maistas pūva žarnyne, į kraują patenka toksinai, griaunantys mūsų organizmo apsaugą.
Pavyzdys: toksinų negalintys perfiltruoti inkstai vaikams duoda signalą ausų problemų pavidalu, odos bėrimu, varvančia nosimi, o iš tikrųjų jau motinos įsčiose šio vaiko imunitetas buvo silpninamas, nes jo mama nėštumo ir žindymo metu valgė viską iš eilės. Liūdna, kai sužinai, kad jau 2 savaičių kūdikis serga atopiniu dermatitu.
– Ką turėtume daryti, kad nesirgtume?
– Vienintelė ir teisinga išeitis – išsitirti, koks maistas jums tinka. 2–3 mėnesius laikantis tinkamos mitybos režimo, organizmas išsivalo, ligos dingsta, o gyvenimo kokybė labai pagerėja. Tai jokiu būdu nereiškia, kad teks badauti. Mityba tiesiog tampa sveika ir subalansuota kiekvienam individualiai, kad nustotume kenkti savo imunitetui.
Mūsų medicinos centre naudojama unikali gydymo metodika – maisto netoleravimo tyrimas PRIME TEST parodo, kuriuos maisto produktus žmogaus organizmas toleruoja, o kurių – ne. Tai yra pirmas ir esminis žingsnis į sveiką gyvenimą. Šį tyrimą atliekame jau daug metų, o gydymas pagal jo rezultatus veiksmingas ir efektyvus.
PRIME TEST mūsų pacientams ne tik padeda kovoti su ilgai varginusia liga, pavyzdžiui, alergine sloga, bet tuo pačiu, sutvarkius mitybą, jiems pavyksta atsikratyti ir antsvorio bei kitų jo gyvenimą lydinčių negalavimų. Sumažėja dusulio priepuolių, oda tampa lygesnė, nebevargina atopinis dermatitas ir žvynelinė, virškinamojo trakto bėdos ir daug kitų sveikatos problemų.
Daugiau informacijos – naturalimedicina.lt
Turite klausimų gyd. J. Tulčinai? Rašykite redakcijai el. paštu ji24.lt@ji24.lt ir gydytoja jums atsakys. Atsakymų ieškokite portale Ji24.lt.