Neištikimybės ženklai: į ką reikėtų atkreipti dėmesį
Jūsų vyras ar žmona staiga pradeda grįžti vis vėliau? Nepaleidžia iš rankų telefono, o gal kaip tik atvirai juo leidžiasi naudotis jums? Santykių ekspertė April Masini sako, kad tam tikri pokyčiai santykiuose gali būti susiję su slepiama neištikimybe. Į ką verta atkreipti dėmesį?
Pasimatymas paskutinę akimirką iškeičiamas į susitikimą su draugais
Kai paskutinę akimirką jūsų sutuoktinis išnyksta ir tai kartojasi vis dažniau, gali būti, kad jis tikrai ne su draugais lošia pokerį. Pasak santykių ekspertės April Masini, patyrę neištikimybės puoselėtojai pažada savo antrajai pusei gražų vakarą, tačiau dažniausiai jį tenka iškeisti į netikėtas darbe nutikusias problemas ar susitikimą su draugais, kuris užsitęsia iki išnaktų.
Jis neleidžia rūpintis jo skalbiniais
„Kai jūsų sutuoktinis ar sutuoktinė nebenori, kad rūpintumėtės jo skalbiniais, gali būti, kad įsivėlėte į neištikimybės istoriją“, – tikina A. Massini. Tai gali būti susiję su tuo, kad drabužiuose dažnai lieka tam tikrų įrodymų, todėl neištikimasis mano, kad kur kas paprasčiau yra rūpintis savo apranga pačiam, kad neįkliūtų. Santykių ekspertė sako, kad reikėtų atkreipti dėmesį tada, jeigu sutuoktinis sako, jog daro jums paslaugą, mat ta paslauga skirta labiau jam pačiam.
Slapta kreditinė kortelė
Jeigu santykiai šeimoje darnūs, finansinius reikalus sutuoktiniai sprendžia kartu – planuoja biudžetą, ką pirks, kam skirs pirmenybę ir pan. Tačiau atradę netikėtų išlaidų, slaptas kreditines korteles ar skolas turėtumėte sunerimti ir išsiaiškinti, kas už to slypi.
Galite tikrinti telefoną, kiek tik norite...
Daugelis moterų mano, kad jeigu vyras užmezgė romaną, tuomet jis pradeda slapstyti savo telefoną. Tačiau patyrę sukčiautojai dažniausiai turi antrą telefoną, kad galėtų susirašinėti ir kitaip palaikyti ryšį su savo meilužiu ar meiluže, mano psichiatras Scotas Haltzmanas, knygos „The Secrets of Surviving Infidelity“ autorius.
... arba negalite prie telefono net prisiliesti
Helen, ištekėjusi moteris pasakojo, kad jos sūnus dažnai žaisdavo su vyro telefonu, tačiau staiga vyras nusprendė jį apsaugoti slaptažodžiu, kurio neišdavė net žmonai. „Kažkas tikrai ne taip“, – sako porų konsultantė Laurie Puhn, knygos „Fight Less, Love More: 5-Minute Conversations to Change Your Relationship without Blowing Up or Giving In“ autorė. Nors kiekvienas turi teisę į savo privatų gyvenimą, neprivalo išduoti pasirinktų slaptažodžių, staigūs pakitimai elgesyje, ypač, jeigu vyras ar žmona anksčiau noriai dalindavosi savo asmeninėmis paslaptimis ir slaptažodžiais, turėtų būti atsargiai įvertinti ir stebimi.
Santuoka be sekso
„Kai sutuoktinis nebenori sekso arba jo nori kur kas mažiau nei įprastai, gali būti, jog į santykius įsisuko trečias asmuo“, – tikina L. Puhn. Žinoma, priežasčių gali būti visokių – nemiga, problemos darbe, šeimos sveikatos bėdos ir pan., todėl apie sekso trūkumą kalbėti reikia šiltai ir taktiškai. „Leiskite jam pajausti, ko jums trūksta, pasitikite mylimą žmogų šiltumu, šypsena, apkabinimais ir stebėkite, ar jis jums taip pat atsiveria“, – sako santykių ekspertė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip atsikratyti pavydo? 10 patarimų pavydžioms moterims
Netikėtos dovanos
Kartais dovanos, kurios įteikiamos itin dažnai ir be progos būna susijusios su išdavusiojo kaltės jausmu, kurį jis stengiasi užgniaužti netikėtu savo dosnumu. Todėl džiaugdamiesi maloniais siurprizais atsargiai pasidomėkite, su kuo tai susiję? Galbūt puikiai sekasi darbe, o gal priežastys kur kas gilesnės?
Feisbuko draugai ir draugės
Kai Nicole prisėdo prie kompiuterio ir jai prieš akis iššoko pikantiška žinutė, ji liko labai nustebusi: „Negaliu nustoti galvoti apie tave, kada vėl pasimatysime“, – štai kaip rašė jos vyrui nepažįstama moteris. Vertėtų žinoti, kad „tik“ draugai taip nesielgia. „Daugelis apgaudinėtojų yra užklumpami socialinėje erdvėje“, – pastebi santykių ekspertė Rachel Russo, sakanti, jog įrodymais tampa žinutės, fotografijos ar skambučių istorija.
Dingimai
„Tai periodai, kai jūsų antra pusė dingsta ir jūs nežinote, kur jis ar ji yra, negalite susisiekti, o vėliau negaunate paaiškinimo, kur jie buvo dingę ir ką veikė, kodėl neatsiliepė į telefono skambučius“, – sako A. Masini. Parašyti žinutei reikia vos kelių minučių, o jei dažni dingimai tampa kasdienybe be galimybės susisiekti, metas apie tai pasikalbėti su antrąja puse.
Jie laiką su vaikais nustumia į šoną
„Kai sutuoktinis nusisuka nuo jam svarbiausių žmonių, kuriems anksčiau teikė pirmenybę, tai gali būti priežastis sunerimti“, – sako santykių ekspertė Amy Spencer. Kiekvienas žmogus yra unikalus tuo, kaip jis tvarkosi su šeimos ir darbo reikalais, tačiau jeigu pastaruoju metu visos šeimyninės šventės ir buvimas kartu iškeičiami į „netikėtus darbo reikalus“, tuomet sunerimkite. Ypač, kai tai kartojasi nuolat.
TAIP PAT SKAITYKITE: Nebėra sekso: paprasti patarimai, kaip sugrąžinti dingusį potraukį
Hobiai, kuriuose jūs nepageidaujami
Labai svarbu suprasti, kad asmeninė erdvė mums reikalinga visada, todėl skirtinga sutuoktinių veikla yra visiškai normali ir priimtina. Tačiau jeigu į hobį neriama stačia galva arba ta veikla atima visą mylimojo laiką, pasikalbėkite apie tai. Įtarti, kad kažkas ne taip galite tuomet, kai jūs norite prisidėti prie tos veiklos, sužinoti savo artimo žmogaus pasiekimus, o jis kategoriškai tam prieštarauja arba apie tai kalba neaiškiai ir puse lūpų.
Tiesa, į situaciją žiūrėkite blaiviai, įvertinkite mylimo žmogaus gyvenime vykstančius pokyčius, o ne skubėkite kaltinti nebūtais dalykais.