Neįtikėtina mažos virtuvės sename daugiabutyje transformacija
Virtuvė, kurioje vos gali apsisukti, o stalas tokio dydžio, kad vietos užtenka tik dviem lėkštėms – įprasta situacija senų daugiabučių namuose. Dar blogiau, kai virtuvė remonto nemačiusi kelis dešimtmečius, o ribojant biudžetui, nežinia net nuo ko pradėti. Tačiau IKEA interjero dizainerė pademonstravo, kad net maža ir apleista virtuvė gali atgimti be didelių išlaidų.
Neseniai kartu apsigyvenusios jaunavedžių poros virtuvė būtent tokia – jos dydis vos 6 kv. m., neremontuota ji kelis dešimtmečius, o maisto gaminti neįmanoma, nes trūksta vietos ir neveikia viryklė.
Pora draugavo aštuonerius metus, bet, dėl tradicinių pažiūrų, kartu apsigyveno tik po vestuvių. Kurdami savo namus jie suprato, kad didžiausias iššūkis – virtuvės atnaujinimas. Čia jau seniai laikas keisti ir buitinę techniką, ir baldus bei jų išdėstymą.
IKEA interjero dizainerės Kristinos Tamašauskaitės laukė nelengva užduotis – itin mažoje virtuvėje sutalpinti visą reikalingą buitinę techniką ir dar padaryti ją patogia bei jaukia.
„Norėtųsi didesnio stalo, nes ant dabartinio telpa tik dvi lėkštės. Taip pat, būtų gerai daugiau spintelių, gartraukis, nes dabar, kai jo nėra, gamindami, atidarome langą. O svajonė – kad būtų baro stalas“, – svajonių virtuvę apibūdino namų šeimininkė Božena.
Tačiau interjero specialistei didžiausias iššūkis buvo net ne mažas virtuvės plotas, o dujų skaitliukas ir kreivos sienos, prie kurių teko derinti sprendimus šioje erdvėje. „Pirmas įspūdis įėjus į virtuvę šiek tiek išgąsdino – maža virtuvė atrodė chaotiškai. Šeima beveik negamindavo, nes neveikė sena viryklė, nebuvo vietos, kur pasidėti daiktams. Kadangi trūko gartraukio – virtuvėje buvo prisikaupę dulkių ir purvo“, – sako IKEA dizainerė.
Jaunavedžių pora virtuvėje taip pat norėjo turėti stalą, prie kurio abu susėdę galėtų patogiai vakarieniauti. Tad interjero specialistė mažoje erdvėje pritaikė netipinį sprendimą – pusbarį.
„Dažnai įsivaizduojama, kad norint turėti pusbarį reikalinga didelė virtuvė. Tačiau pademonstravau, kad tereikia tinkamai suplanuoti erdvę, o jam įrengti – stalviršio ir sieninių laikiklių. Dabar čia patogu ne tik niekur neskubant prie stalo valgyti dviems, bet net ir dirbti kompiuteriu“, – sako K. Tamašauskaitė.
Daiktams radus savo vietas, virtuvė tapo harmoninga ir jauki. Nors daiktų kiekis iš esmės nepasikeitė, teisingai juos sudėliojus visa erdvė įgavo visai kitokį vaizdą.
„Dažnai susiduriu su įsitikinimu, kad namų atnaujinimas kainuos daug laiko, pinigų, kad reikia išskirtinių žinių apie virtuvės baldų montavimą. Tačiau atnaujinimo darbus galima atlikti etapais: pirmiausia įsigyti pastatomas spintelės ir kaitlentę su plautuve, vėliau pakabinamas spinteles, po to išklijuoti plyteles, galiausiai įsigyti valgomojo stalą ir kėdes, o galutinius akcentus ir aksesuarus pasilikti pabaigai. Tačiau jų nereikėtų užmiršti, nes nedidelės detalės ir apjungia visą erdvę“, – šypsosi interjero dizainerė.
Kaip 6 kv. m. virtuvėje dizainerei pavyko be stalo dviems rasti sprendimų ir vietos maisto gaminimui bei daiktų laikymui paliekant erdvės ir laisvai judėti, pamatykite jau šį penktadienį 17.55 val. per TV3 laidoje „Namų idėja su IKEA“.