Nelaimingų žmonių įpročiai: ar esate vienas iš jų?
Daugybė tyrimų parodė, kad neigiamos emocijos turi tiesioginį poveikį žmogaus sveikatai, jo laimei ir apskritai gyvenimo kokybei. Yra žmonių, kurie visada, nepriklausomai nuo to, kas vyksta, jaučiasi nelaimingi. Psichologai teigia, kad tokie žmonės turi tam tikrų įpročių, kurie ir įsuka juos į amžiną nelaimingumo būsenos ir nesėkmių ratą.
Kokie tai įpročiai? Galbūt tokių įpročių turite ir jūs? Jeigu taip, pasistenkite kuo greičiau jų atsikratyti.
Taip pat skaitykite: 6 amžinai nelaimingų žmonių įpročiai: kaip išlipti iš nesėkmių rato
Netikėjimas savimi
Nuolatinės abejonės savimi pakerta tikėjimą mūsų jėgomis ir galimybėmis. Tokiu būdu mes patys užprogramuojame save nuolatinei nesėkmei. Ar norėtumėte, kad kas nors jums nuolat kartotų, kad jūs nieko nesugebate, esate kvailas ir niekam tikęs? Žinoma, ne. Todėl nebūkite pats sau priešas ir nustokite abejoti savo sugebėjimais.
Neigiamos prielaidos
Psichologai šį mąstymo būdą vadina „stiklinė yra pusiau tuščia“. Žinoma, gyvenime būna situacijų, kuriose nėra nieko teigiamo, ir jūs jau nieko negalite pakeisti. Tačiau tokiose situacijose, kur dar neaišku, koks bus rezultatas, nenusistatykite iš anksto neigiamai ir priešiškai.
Savęs lyginimas su kitais
Tai vienas paprasčiausių ir labiausiai paplitusių būdų užtikrinti sau blogą nuotaiką. Nelyginkite savęs su kitais žmonėmis. Dažniausiai žmonės yra linkę lyginti save su tais, kurie yra sėkmingesni, gražesni, turtingesni ir įdomesni. Kai jūs tai darote, jaučiate pavydą ir žeminate savo savivertę, o tai sukelia stresą ir chronišką baimę. Lyginkite dabartinį save su vakarykščiu savimi.
Neigiamas požiūris į praeitį
Mes turime mokytis iš praeities, bet ne likti joje. Jokie praeities įvykiai neturi jums trukdyti optimistiškai žvelgti į ateitį. Atminkite, neįmanoma pakeisti to, kas jau įvyko, ir nėra nieko svarbesnio už dabartį. Nesigailėkite dėl praeities, verčiau susikoncentruokite į tai, ką darote šiandien.
Taip pat skaitykite: Ką apie jūsų sveikatą atskleidžia muzikinis skonis?
Įprotis kaltinti kitus
Kai kurie žmonės dėl savo nesėkmių kaltina tėvus, draugus, gimines, socialinę ir ekonominę šalies padėtį, politikus ir dar daugelį kitų aplinkybių, bet tik ne save. Žinoma, kai kurie žmonės ir situacijos turi įtakos mūsų gyvenimui, bet tai nereiškia, kad jie yra tiesiogiai atsakingi už mūsų nesėkmes. Turite suprasti, kad už savo gyvenimą atsakingas esate tik jūs.
Nesugebėjimas atleisti
Klaidos – neišvengiama gyvenimo dalis. Klysti žmogiška. Jeigu negalite atleisti sau už padarytas klaidas, jūs niekada negalėsite judėti į priekį. Įpraskite pripažinti, kad suklydote ir atleiskite sau už tai. Klaidos tikrai nėra jūsų asmenybės atspindys, jos neapibūdina jūsų kaip žmogaus. Klaidos – tai tik gyvenimo akimirka. Net jeigu kažkada buvote neteisus, tai nereiškia, kad esate blogas žmogus.
Taip pat skaitykite: 7 laimingų žmonių įpročiai
Baimė patirti nesėkmę
Nesėkmės baimė yra susijusi su perfekcionizmu. Kai kurie žmonės mano, kad nesugebės ko nors padaryti. Tokiu būdu jie žlugdo save ir atbaido galimą sėkmę. Žinoma, dideli tikslai stimuliuoja kai kuriuos žmones veikti, tačiau, anot psichologų, per aukštai iškelta kartelė gali sukelti nesėkmės baimę. Daug protingiau, jeigu tikslo link eisite mažais, bet užtikrintais ir logiškais žingsniais.
Taip pat skaitykite: 7 dalykai, kurių nereikėtų tikėtis iš kitų žmonių