Nelaukti kūno pokyčiai po nėštumo. Kaip susigrąžinti turėtas formas?

„Perfectus Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Jonas Drąsutis / Kūno formos / Klinikos ir Shutterstock nuotr.
„Perfectus Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Jonas Drąsutis / Kūno formos / Klinikos ir Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-08-10 08:37
AA

Dažnais atvejais šeimos pagausėjimas atneša ne tik džiaugsmo šeimai, bet ir nelauktų rūpesčių mamai – kūnas pasikeičia taip, kad atgauti turėtą figūrą nebepavyksta net sportuojant ar laikantis specialių dietų.

Plačiau apie moteris neraminančius kūno pasikeitimus ir galimybes susigrąžinti prieš gimdymą turėtas formas pasakoja klinikos „Perfectus Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Jonas Drąsutis.

Su kokiais kūno pokyčiais moterys susiduria po gimdymo?

Įvairiai. Dalis moterų jau po kelių mėnesių atrodo taip, kaip atrodė prieš pastodamos, na o kita dalis susiduria su kiek kitokia realybe – pokyčiais krūtų bei pilvo srityse.

Dėl augančio vaisiaus gimdoje didėja slėgis pilvo ertmėje, tiesieji pilvo raumenys išsiskiria per baltąją liniją (viduryje pilvo). Visų mūsų organizmas skiriasi, tad ir kai kurių moterų raumenys po gimdymo demormuojasi, kartais jie negrįžta į pradinę būseną ir lieka prasiskyrę.

Susiformuoja vadinamoji pilvo raumenų diastazė, kuri juntama tuomet, kai moteris įtraukia raumenis. Jeigu diastazė nedidelė, vizualiai tai nesimato ir moteris dažniausiai nejaučia diskomforto, tačiau jei diastazė yra didesnė nei 5 cm – pilvas jau nebebus plokščias.

Jeigu šalia to yra ir apatinės pilvo dalies odos perteklius, matome šiek tiek pūstą, atsikišusį, kabantį pilvą, dėl kurio ir kompleksuoja dalis moterų.

Krūtys nėštumo metu akivaizdžiai padidėja, o pagimdžius ir baigus žindyti jų tūris gali sumažėti tiek, jog krūtys tampa vizualiai „tuščios“, praranda stangrumą, nukąra.

Kūno pokyčiai / Klinikos nuotr.

Ar sportas ir speciali dieta – tinkamas būdas susigrąžinti turėtas formas?

Nemažai moterų alina save dietomis, gerokai persistengia sporto klubuose, nežinodamos, jog prasiskyrusių pilvo raumenų sportas neatstatys, tai padaryti galima tik chirurgo ir pilvo plastikos pagalba. Tai viena iš kombinuotos operacijos „Mommy makeover“ dalių.

Kas yra „Mommy makeover“?

Jei po gimdymo atsiranda odos perteklius ir (arba) prasiskiria pilvo raumenys, pilvas tarsi išsipučia, atsikiša, o krūtys tampa plokščios ir nukąra, dažnai pagimdžiusios moterys dėl to mažiau pasitiki savimi ir savo kūnu, jaučia diskomfortą dėvėti labiau aptemptus drabužius ar lankytis paplūdimyje, nesijaučia gerai.

Tokiais atvejais moterys ryžtasi kombinuotam gydymui, kurio metu atliekamos pilvo plastikos ir krūtų pakėlimo operacijos, neretai naudojant ir krūtų didinimo implantus.

„Mommy makeover“ – tai maksimalus rezultatas vos per vieną operaciją, vieną bendrinę nejautrą, vieną gijimo laikotarpį ir atsistatymą.

Operacija / Klinikos nuotr.

Papasakokite plačiau, kaip atliekama tokia operacija?

Kadangi moterys dažniausiai pageidauja susigrąžinti krūtų formą ir stangrumą, krūtų pakėlimas po gimdymo yra labai populiari operacija. Kai moteris turi nemažas, tačiau nukarusias krūtis, galima atlikti krūtų pakėlimo operaciją, kurios metu spenelis ir areolė (pigmentuota odelė aplink spenelį) yra perkeliami į aukštesnę padėtį, o likusi krūtis permodeliuojama. Atlikus krūtų pakėlimą, krūtų tūris sumažėja, tad norinčioms ne tik daugiau stangrumo, bet ir atgauti turėtą dydį, krūtis tuo pat metu pakeliame ir padidiname implantais.

Kaip jau minėjau anksčiau, po gimdymo daugeliui moterų prasiskiria pilvo raumenys, todėl pilvo plastikos metu juos susiuvame, pašaliname minkštuosius pilvo apačios audinius. Po operacijos moterys gali džiaugtis plokštesniu pilvu, stangresne oda.

Be to, neretais atvejais operacijos metu papildomai atliekame ir riebalų nusiurbimą, kadangi nėštumo metu priaugtas svoris ne visada sumažėja iki norimo. Net ir atsikračius nereikalingų kilogramų riebalinio audinio perteklius juosmens, pilvo, šlaunų ar kitose kūno srityse vis tiek lieka. Tokiu atveju kartu atliekama pilvo plastikos ir riebalų nusiurbimo operacija, kuri padeda susigrąžinti formas bei pagražinti kūno linijas.

Kūno pokyčiai / Klinikos nuotr.

Kokio rezultato galima tikėtis po „Mommy makeover“?

Galima tikėtis akivaizdžių kūno pokyčių: suplokštėjusio pilvo, mažėjusių matmenų, stangresnių krūtų. Dauguma pacienčių po operacijos renkasi papildomas priemones, padedančias greičiau pasiekti išsvajoto rezultato, pavyzdžiui, procedūras su Exilis Ultra 360 – itin pažangia neinvazine aukšto dažnio radijo bangų ir ultragarso technologija, skirta visų tipų odos stangrinimui bei viso kūno celiulito gydymui.

Šios procedūros skatina kraujotaką, kolageno bei elastino gamybą, skaido riebalus, todėl sumažėja apimtys, paryškinamos kūno linijos, oda tampa stangresnė, elastingesnė.

Procedūra su „Exilis Ultra 360“ / Gusto Sčinsko nuotr.

Tačiau svarbiausias pokytis – psichologinė moterų savijauta. Nuostabu matyti, kaip išauga jų pasitikėjimas savimi, atrodo, pasikeičia net laikysena, nuotaika. Galima galvoti, jog plastinė operacija – vien nepageidaujamos išvaizdos bruožų keitimas, tačiau tai – kur kas daugiau.

BTL EXILIS ULTRA 360 – revoliucinis viso kūno stangrinimas, odos jauninimas ir apimčių mažinimas! Unikali technologija, džiuginanti akivaizdžiais rezultatais.

Exilis ultra 360 – analogų neturintis įrenginys, kurio efektyvumu jau įsitikino visame pasaulyje žinomi pramogų pasaulio atstovai, atlieka tris pagrindines funkcijas pasirinktinai: odos jauninimo bei kūno stangrinimo, apimčių korekcijos ir net intymios moters zonos reabilitacijos procedūras.

Aparatu atliekamos procedūros skirtos įvairaus amžiaus žmonėms, tinka visų odos tipų ir kūno masės indeksų pacientams, ypač pamėgtos ir vyrų. O pačios procedūros nekelia nemalonių pojūčių. Procedūros metu aparatas skleidžia skirtingo ilgio radijo ir ultragarso bangas, pasiekiančias pačius giliausius odos audinius ir skatinančias juose regeneracijos procesus, kolageno bei elastino gamybą, aktyvindamos kraujotaką bei skaidančios riebalus.

Procedūrų kursas džiugina rezultatais: jaunesne, elastingesne bei stangresne oda, sumažėjusiomis raukšlelėmis, o procedūrą atliekant kūnui – ryškesniu kontūru, lygesne oda celiulito paveiktose vietose, sumažėjusiomis riebalų sankaupomis probleminėse vietose.