Nelegaliai statybose dirbančio Tado norai: „Minimalus atlyginimas turi būti 1700 eurų“

Laidos herojus Tadas
Laidos herojus Tadas
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-09-19 12:00
AA

Antradienio pavakarę LNK laidoje „Yra, kaip yra“ politikai, verslininkai ir eiliniai žmonės bandys atsakyti, kodėl Lietuvoje gyventi blogai? Vieni teigia, kad didžiausia problema – alkoholizmas, antri – nepagarba žmogui ir maži atlyginimai.

Laidoje dalyvavęs Tadas sakė, kad minimalus atlyginimas turėtų būti 1 700 eurų. Vyras šiuo metu oficialiai nedirba bei sako, kad ir nesiruošia to daryti ateityje.

Tadas laidoje pasakojo, kad anksčiau yra dirbęs ir Anglijoje, ir Norvegijoje, ir ten per dieną uždirbdavo apie 150 eurų. Vyras pasakojo, kad užsienyje visai kitoks požiūris į darbuotoją, o Lietuvoje – tik žeminimai ir išnaudojimai.

Šiuo metu vyras dirba nelegaliai statybose ir per mėnesį uždirba apie 1000 eurų, bet mokesčių nemoka, kadangi iš valstybės jis nieko nesitiki, bet ir pats sako, kad Lietuvai nieko nesiruošia duoti. Dabar Tado pagrindinis tikslas – susitaupyti pinigų ir kartu su šeima emigruoti, kur geriau.

Laidoje dalyvausiantis Seimo narys Ramūnas Karbauskis įžvelgia kelias problemas – alkoholizmą bei regioninės politikos stoką. Politikas sako, kad savivaldybės turi daug aktyviau pritraukti verslą bei sudaryti geresnes sąlygas žmonėms įsikurti kaime, auginti vaikus bei gyventi.

R. Karbauskis sako, kad kita didelė problema – alkoholizmas. Anot politiko, šiuo metu Lietuvoje problemų su alkoholiu turi daugiau kaip 100 tūkst. žmonių, o gydytis nuo šios priklausomybės vienu metu gali vos 500.

Kitas laidos dalyvis – verslininkas Gintaras, kuris pasakojo, kad turi 3 mažas parduotuves Jurbarke. Vyras sakė, kad alkoholio pardavimai sudaro apie 40 proc. Verslininkas atviras – jeigu valdžia uždraus prekiauti alkoholiu, visas jo verslas bankrutuos. Gintaras guodėsi, kad mažos parduotuvės neturi tokių sąlygų kaip didieji prekybos centrai, kurie gali gauti prekes mažesnėmis kainomis, tuo metu smulkūs verslininkai jas perka brangiau, todėl dažnu atveju ir kainos mažose parduotuvėse būna didesnės nei didžiuosiuose prekybos centruose.

Seimo narė Aušra Maldeikienė laidoje sakė, kad mokytojai ir gydytojai dabar turėtų uždirbti bent 1000 eurų. Be to, politikė teigė, kad darbo Lietuvoje yra, tik žmonėms neapsimoka dirbti, kadangi žmogui geriau gauti pašalpą ir niekur neiti, nei važiuoti į darbą ir dirbti.

Visą diskusiją žiūrėkite šią antradienio pavakarę laidoje „Yra, kaip yra“, 17 val. 35 min. per LNK.