Dovilė Filmanavičiūtė: „Jei juodą juoką pasakei, tai tu vulgari, stačiokė, plevėsa“

Dovilė Filmanavičiūtė / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Dovilė Filmanavičiūtė / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-11-06 13:38
AA

Ar pavyzdinė moteris yra ta, kuri neišneš šiukšlių nepasidažiusi lūpų? Ar ta, kuri, vos pasvajojus vyrui, patiekia garuojančią vakarienę? O gal šiais laikais labai moteriška iki vėlumos užsisėdėti darbe, tačiau namo grįžti su solidžiu atlyginimu?

Neseniai mama tapusi ir net tūkstantį mergaičių savo baleto akademijoje elegancijos ir baleto meno mokanti Neli Beliakaitė pačia nemoteriškiausia savybe įvardija moterų konkurenciją. Savo karjeroje moteris matė net baleto bateliuose įbestą adatą, kurią aptiko prieš vieną itin svarbų konkursą Paryžiuje.

„Adata buvo įbesta iš vidinės batų pusės. Paprastai šildau batelį prieš dedama ant kojos – pučiu karštą orą. Jei būčiau to nedariusi, adata būtų įsirėžusi tiesiai į mano pirštus. Labai daug moterų yra balete, visos kovoja už pirmą vietą”, – laidoje „XXI amžiaus laidoje“ per LNK kalba Neli Beliakaitė.

Neli Beliakaitė / Tomo Adomavičiaus/„Laima“ nuotr.

Dovilė Filmanavičiūtė pasisako ir apie tai, kad moterys šiandien sulaukia per daug priekaištų. „Savo nuomonės neturėk, juokauti aštriau negalima, jei juodą juoką pasakei, tai tu vulgari, stačiokė, plevėsa. O kai vaiko susilauki, toks jausmas, kad turėtum kaip musulmoniškose šalyse apsidangstyti save, kad tik akys matytųsi”, – šypsosi Dovilė.

Moteris atvira – kalbėdama ir apie karjerą, kas, kitų akimis, taip pat nemoteriška. „Mergaitės nuolat  – svajoklės ir durnelės, o berniukai – išradėjai, mokslininkai ir pasaulio keitėjai. Kol mes nesukursim kultūros, nieko ir nebus. Vis tiek visiems atrodys, kad bobos kojos trumpesnės yra dėl to, kad ji prie orkaitės arčiau galėtų atsistoti. O čia bando vadovauti ir siekti kažkokių aukštumų”.  

Dovilė Filmanavičiūtė / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Dovilė atvirai kalba ir apie kitą, ypač viešojoje erdvėje pastebimą problemą. „Vis grįžtam į tai, kad tavo užpakalio centimetrai yra svarbiau negu smegenų vingiai. Man atrodo priešingai. Mane pradėjo užknisti pasakoti visiems apie tai, kaip aš gerai jaučiuosi savo kūne. Aš noriu skaniai valgyti ir neskaičiuoti kąsnių burnoje. Man daug svarbiau, kad šalia manęs yra sąmoningas, atsakingas, mane mylintis vyras, daug svarbiau, kad aš mėgstu skaityti knygas ir nuėjus į bet kokią kompaniją, galiu kalbėti bet kokiomis temomis. Man daug svarbiau, kad man nereikia išgyventi, jog aš kažko nežinau.” 

Kokiu geros laikysenos triuku pasidalins Juozas Statkevičius? Kodėl gaminti nemėgstančioms moterims Dovilė pasiūlys nesiversti per galvą? Ir dėl ko „XXI amžiaus laidoje“ pasisakantis vienuolikmetis Vytis moterims patars jokiu būdu nepasiduoti vyrams? Visa tai – šį šeštadienį 17:25 per LNK „XXI amžiaus laidoje“ su Simona Albavičiūte – Bandita.