Nelly Paltinienės rūbų ir aksesuarų kolekcija perkelta į ypatingą vietą: galės pamatyti visi

L. ir P.Kazlauskai bei Nelly Paltinienė / Kęstučio Vanago ir organizatorių nuotr.
L. ir P.Kazlauskai bei Nelly Paltinienė / Kęstučio Vanago ir organizatorių nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-10-16 16:28
AA

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia visuomenę prisidėti prie aktualios istorijos įamžinimo. Muziejui perduota įspūdinga Nelly Paltinienės koncertinių rūbų ir aksesuarų kolekcija, kuri svariai papildė didžiausią šalyje Lietuvos istorinio kultūros paveldo saugyklą. Ateityje muziejus suteiks galimybę visiems pamatyti šiuos išskirtinius objektus, svarbius Lietuvos muzikos istorijai.

Perduodami daiktus muziejui, dainininkai Liveta ir Petras Kazlauskai sakė: „Mes jaučiamės atsakingi už a. a. Nelly Paltinienės padovanotus asmeninius koncertinius rūbus ir daiktus, buvome Nelly šeimos draugai. Kai buvome pakviesti atvykti į Nelly ir Arvydo Paltinų namus Vilniuje, Nelly, nors ir sunkiai sirgdama, viską mums pati aprodė. Perduodamoje kolekcijoje yra koncertinių suknelių, batukų, papuošalų, kuriais ji puošėsi per savo koncertus. Esame laimingi, kad visa tai liks Lietuvoje, nes ji labai mylėjo Lietuvą ir visus žmones. Ji – mūsų, Lietuvos muzikos istorija.“

Liveta ir Petras Kazlauskai / Lietuvos nacionalinio muziejaus nuotr.

Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijos rinkinių skyriaus vedėja Giedrė Milerytė-Japertienė šia proga priminė, kad tokie daiktai prisideda prie aktualios istorijos įamžinimo. „Tikriausiai būtų nelengva Lietuvoje rasti žmogų, nežinantį legendinės dainininkės Nelly Paltinienės. Ji scenoje praleido daugiau nei šešis dešimtmečius, o 2009-aisiais netgi buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai dainuojanti solistė“, – sakė muziejaus atstovė.

Nelly Paltinienės daiktų kolekcija / Lietuvos nacionalinio muziejaus nuotr.

Muzikinę karjerą N. Paltinienė pradėjo 1951 m. Klaipėdoje, Ryšių darbuotojų profsąjungos ansamblyje, atliko operečių arijas, populiarias dainas. Nuo 1961-ųjų dainavo vėliau vyru tapusio Arvydo Paltino ansamblyje „Kopų balsai“, sukūrė duetą su Eugenijumi Ivanausku.

Nuo 1982 m. N. Paltinienė gyveno Manheime, 1989-aisiais grįžo į Lietuvą, čia tęsė koncertinę karjerą. Nepriklausomybės metais kartu su vyru gyveno ir Vokietijoje, ir Lietuvoje.

Be kitų apdovanojimų, N. Paltinienė yra pelniusi Antano Šabaniausko premiją, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi. Už tai, kad koncertus pradėdavo malda Švč. Mergelei Marijai, apaštalinį palaiminimą jai yra suteikęs popiežius Benediktas XVI.

Nelly Paltinienės daiktų kolekcija / Lietuvos nacionalinio muziejaus nuotr.

Per ilgą savo muzikinę karjerą ji yra išleidusi keliasdešimt muzikinių albumų, visa Lietuva žino jos hitus „Atleiski, mama“, „Tu ateik į pasimatymą“, „Tango“ ir kitus.

Lietuvos nacionalinis muziejus – didžiausia istorijos ir kultūros paveldo saugykla – saugo daugiau nei pusantro milijono eksponatų ir vienija vienuolika padalinių.

Liveta ir Petras Kazlauskai muziejui perdavė Nelly Paltinienės daiktus (6 nuotr.)