Nemalonusis celiulitas: kuo gali padėti eteriniai aliejai?

Eteriniai aliejai / Vida Press nuotr.
Eteriniai aliejai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Celiulito sudarkyta oda nepatinka nė vienai moteriai, tačiau užuot užsimerkus ir nieko nedarius, galima šį procesą pristabdyti ir tam nebūtini drastiški veiksmai, padėti gali ir natūralios priemonės.

Natūralios kosmetikos „Marmozel“ kūrėja Vilma Žmakova ragina anticeliulitinius masažus ir mankštas papildyti aliejiniais mišiniais ir šveitikliais su eteriniais aliejais, kurie aktyvina kraujotaką, limfotaką: padeda išjudinti poodyje susikaupusius skysčius ir toksinus, t.y. esmines celiulito priežastis.

Vilma Žmakova
Vilma Žmakova / Giedrės Stankauskienės nuotr.

„Visų pirma susitarkime dėl terminų, – kviečia V.Žmakova, – Baziniai aliejai yra išgaunami spaudžiant sėklas, riešutų branduolius, vaisių minkštimą. Tai gali būti abrikosų, migdolų branduolių aliejai, sezamo ar saulėgrąžų sėklų aliejai, kokosų ar avokadų minkštimo aliejai ir kiti.“

Tepant drėgną odą aliejumi, ji yra maitinama, drėkinama, raminama ir stiprinama. Oda tampa švelni, gyvybinga, dingsta sausumas, bėrimai, niežėjimas ir kiti nemalonūs pojūčiai. Žinoma, svarbu tinkamai parinkti aliejų pagal odos tipą, ypač jei yra probleminių vietų.

Eteriniai aliejai yra visiškai kas kita. Jie išgaunami distiliavimo būdu iš augalų lapų, žiedų, sėklų, šaknų. „Kosmetikoje eteriniai aliejai lyg prieskoniai maiste – tai veikliosios medžiagos, kurių dedama labai mažai ir gerai žinant, kuri kaip veikia“, – tęsia pašnekovė. Vieni mažina uždegimo procesus, kiti šildo arba vėsina, treti tonizuoja ir atpalaiduoja, gerina kraujo ir limfos cirkuliaciją, skysčių šalinimą iš organizmo, skatina audinių gijimą, odos atsinaujinimą.

Masažas

Masažas su aliejiniais mišiniais ir šveitikliais pastebimai gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą, todėl rezultatą pagreitina ir „įtvirtina“. Svarbu masažą daryti sistemingai, derinant su mityba, treniruotėmis. Pirmą mėnesį celiulito profilaktikai rekomenduojama masažuoti kas antrą trečią dieną, vėliau – kelis kartus per mėnesį. Masažas turi būti giluminis, trukti 15–20 minučių.

Jeigu renkatės masažuotis pati, po rytinio dušo, žinokite, kad masažuojama nuo galūnių į viršų, t. y. nuo pėdų kylama kojomis aukštyn kirkšnių link, nuo delnų pažastų link. Masažuojamas ir pilvas (pagal laikrodžio rodyklę), nes čia gausu limfmazgių. Na, o savęs paplekšnojimas po maudynių duše, ežere yra tiesiog būtinas.

Vilma Žmakova
Vilma Žmakova / Giedrės Stankauskienės nuotr.

Anticeliulitiniai aliejiniai mišiniai

Į 20 ml bazinio aliejaus (pvz., sezamų, migdolų, kokosų, abrikosų kauliukų ar jų derinio) įlašinkite 12 lašų eterinių aliejų, pvz.: 5 greipfrutų, 5 pankolių, 2 morkų sėklų arba 4 kadagio uogų, 4 rozmarinų, 4 citrinų arba 5 šlamučių, 4 juodųjų pipirų, 3 morkų sėklų. Atkreipkite dėmesį, kad, naudojant citrusų eterinius aliejus, 2–8 val. po procedūros nepatartina degintis.

Anticeliulitiniai šveitikliai

Anticeliulitines programas pirmą savaitę galima atlikti kasdien, vėliau kas 2–3 dienas ir retinti iki kelių kartų per mėnesį.

Iš kavos tirščių, druskos, cukraus, maltų apelsino žievelių, sumaišiusios su baziniais ir eteriniais aliejais, galite pasiruošti masažuojamąjį šveitiklį. Masažiniais judesiais nuo galūnių į viršų įtrinkite jį į odą ir po 5–10 min. nuskalaukite vandeniu. Anticeliulitines programas pirmą savaitę galima atlikti kasdien, vėliau kas 2–3 dienas ir retinti iki kelių kartų per mėnesį. Nenaudokite šveitiklių dažniau – saugokite savo odos paviršinį apsauginį sluoksnį, kurio nevalia nugremžti per dažnai.

Vilma Žmakova
Vilma Žmakova / Giedrės Stankauskienės nuotr.

Aliejai ir mankšta

Aliejų mišinius puikiai galima derinti ir su mankšta. Šie mišiniai šildo, tonizuoja raumenis, gerina plastiškumą, audinių tamprumą ir stangrumą po mankštos. Naudoti galima prieš ir po sporto. Tinka čiobrelių, rozmarinų, levandų, pelargonijų, mandarinų, citrinų eteriniai aliejai.

Mankštos aliejiniai mišiniai

Į 20 ml bazinio aliejaus (pvz.: sezamo, migdolų, kokosų, abrikosų kauliukų ar jų mišiniai) įlašinkite 12 lašų eterinių aliejų, pvz.: 4 rozmarinų, 4 levandų, 4 mairūnų, arba 5 čiobrelių, 4 citrinų, 3 juodo pipiro, arba 5 šalavijų, 4 juodųjų pipirų, 3 citrinžolių.

„Išsimaudžius po dušu ar ežere, puikus būdas pamaitinti, sudrėkinti odą, pagerinti kraujotaką ir net paruošti dailiam įdegiui yra lengvai patepti aliejiniu mišiniu. Aliejus tepkite ant drėgnos odos, tik nepadauginkite jo. Lengvai padengsite aliejumi visą kūną, jis greitai susigers ir neteps rūbų“, – rekomendacijomis dalijasi „Marmozel“ įkūrėja V.Žmakova.