Nenorite lankytis psichologo kabinete? Griebkite knygą!

Moteris skaito knygą / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kiekvienas turime savo problemų, visada yra progų pasijusti vienišam, nesuprastam, nelaimingam. Tačiau problemas gali išspręsti tinkama knyga. Štai 6 knygos, kurias šiuolaikiniam žmogui rekomenduoja psichologai.

Nerimas tapo kasdiene mūsų būsena. Dabartinis žmogus nerimauja dėl daugelio dalykų: ateities, vaikų, darbo, namų, pasaulio... Nuolatinis noras būti pripažintiems, daug pasiekti, užkariauti pasaulį gali netgi susargdinti.

Gary Chapman „Penkios meilės kalbos. Kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą“. Dažnai net jei mylime, nemokame šio jausmo parodyti ar pasakyti, ką patys jaučiame. Dėl to gali kilti nemažai problemų. Kiekvienas mūsų meilę išreiškiame ar ją priimame skirtingai. Vieniems svarbu išgirsti palaikymo žodžius ar kuo daugiau laiko praleisti kartu su mylimu žmogumi, pramogauti, kitiems norisi dovanų, rodomo rūpesčio ar prisilietimo. Visa tai – penkios meilės kalbos. Gary Chapman ne tik patars, kaip jaustis mylimiems, bet ir išmokys mylėti. „Penkios meilės kalbos“ – neabejotinai pakeis jūsų santykius su mylimu žmogumi.

Finn Skårderud „Nerimas. Klajonės po modernųjį aš“. Nerimas tapo kasdiene mūsų būsena. Dabartinis žmogus nerimauja dėl daugelio dalykų: ateities, vaikų, darbo, namų, pasaulio... Anot knygos autoriaus, mus kamuoja kūno, proto, dvasios, tarpusavio santykių nerimas. Nuolatinis noras būti pripažintiems, daug pasiekti, užkariauti pasaulį gali netgi susargdinti. Ši knyga – tai visuomenės ir kiekvieno mūsų sielos analizė, paremta autoritetais bei autoriaus pacientų išgyvenimais. Nerimo gelmė – kaip ant delno. Tad jei jus kamuoja nerimas, bent pavartykite šią knygą.

Dalai Lama „Išmintis kiekvienai dienai“. Daugelio kasdienybėje trūksta vilties, įkvėpimo, džiaugsmo. Jei ir jums taip atrodo, tuomet knyga „Išmintis kiekvienai dienai“ – puikus pasirinkimas. Joje yra net 365 patarimai ir įžvalgos, skirtos kiekvienai dienai. Pamąstyti tikrai bus apie ką: meilę, šeimą, priešiškumą sau, religingumą ir kita. Kasdien po prasmingą mintį – ir pasaulis nušvis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Laiškų terapija gali padėti labiau, nei manote

Židinys / „Fotolia“ nuotr.

Mark Gungor „Per juokus į geresnę santuoką. Gyvenimo, meilės ir santuokos paslaptys“. Psichologai patarinėja, kaip išspręsti įvairiausias sutuoktinių problemas, o jų būna pačių įvairiausių.

Jei žmonės norėtų kelių ieškoti patys, būtų paprasčiau. Garsus amerikiečių pastorius Markas Gungoras dirbo su daugybe porų, todėl knygoje dalijasi savo patirtimi. Jis sako, kad į įvairias situacijas, kurios mums atrodo tragiškos, galima pažvelgti su humoru – tada ir pasaulis, ir santykiai nušvis kitomis spalvomis.

Francine Jay „Laimė turėti mažiau“. Knyga tikrai skirta jums, jei nuolat negalite atsispirti daiktų magijai, jei negalite nepirkti ir numoti ranka į viliojančias akcijas. Tai – minimalistinio gyvenimo būdo vadovas, nes knygoje išdėstyti konkretūs žingsniai, ką turite daryti, kad išsivalytumėte nuo savo daiktų. Knyga padės išlaisvinti iš daiktų kalėjimo, džiaugtis didesne namų erdve, sutaupyti pinigų. Autorė teigia, kad susimažinusi savo didelius poreikius, 80 tūkst. dolerių namo paskolą grąžino per trejus metus. Įkvepia, ar ne? Atsikratykite daiktų ir džiaukitės gyvenimu!

Ronald D. Siegel „Sąmoningumo ugdymas. Mindfulness“. Daugelis žmonių jaučiasi tarsi išsibarstę, neatradę savęs, nesuvokia, dėl ko gyvena, nuolat jaučia nerimą ir aplinkos spaudimą. Ronald D. Siegel knyga padės ištverti nemalonius jausmus, sustiprinti ryšį su sutuoktiniu, geriau išmokti atsipalaiduoti, atsikratyti žalingų įpročių, nuvyti šalin nerimą, įveikti nemigą. Jei ieškote kelio į visavertį gyvenimą, ši knyga kaip tik jums.

TAIP PAT SKAITYKITE: Testas: ar jums reikia antrosios pusės?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau