„Nepatogus kinas“ iki kitų metų atsisveikino su prasmės filmuose ieškančiais kino gurmanais

Žmonės.lt fotomontažas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Žmonės.lt fotomontažas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Spalio 20-sios vakarą į Vilniaus „Vingio“ teatre organizuojamą festivalio „Nepatogus kinas“ uždarymo ceremoniją rinkosi kitokio žanro mėgėjai.

„Nepatogus kinas“ pirmą kartą surengtas 2007 metais. Festivalis „Nepatogus kinas“ šiemet vyksta jau 11-ąjį kartą. Kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, jis kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse. Festivalis kasmet į savo veiklas įtraukia beveik 15 000 žiūrovų visoje Lietuvoje.

„Vingio“ kino teatre vyko kino gurmanams skirtas vakaras
„Vingio“ kino teatre vyko kino gurmanams skirtas vakaras / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose festivalio metu žmonės gali pabendrauti ir susitikti su filmų herojais, aktyvistais kovojančiais už žmogaus teises.

Šiais metais žiūrovų balsai sutapo su komisijos ir geriausiu festivalio filmu buvo išrinktas sirų režisieriaus darbas „Paskutinis žmogus Alepe“. Feras Fayyadas kartu su operatoriais iš Alepo medijos centro dokumentavo „Baltųjų šalmų“ pastangas gelbėti žmones. Juostoje sekamas trijų savanorių likimas. Khaledas, Mahmoudas ir Subhis oro pajėgoms viską naikinant, nepalieka saviškių ir savo miesto, o leidžiasi į griuvėsiais virtusius namus gelbėti vyrų, moterų ir vaikų.

Filme stengiamasi itin jautriai pažvelgti į įvykius Alepe, tačiau taip pat atvirai parodoma žiauri bombarduojamos šalies tikrovė.