Nepažįstamiems mes komplimentų nedalijame. O jei viską apverstume aukštyn kojomis?

Projekto „More/Than/A/Wo/Man“ pristatymas viešbutyje „Comfort Hotel“ / Pauliaus Peleckio nuotr.
Projekto „More/Than/A/Wo/Man“ pristatymas viešbutyje „Comfort Hotel“ / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Kamilė Karpalovaitė šeštadienį pristatė projektą „More.Than.A.Wo.Man“, kurio metu menininkė Monisha tapė su projektu susijusį piešinį, pasirodė grupė PAI X ir buvo pasakojama apie jo idėjas.

Kamile, kur šiuo metu gyvenate, ką veikiate?

Kelionė į JAV buvo gyvenimiška patirtis – planavau važiuoti tik dviems mėnesiams, tačiau visai neseniai, vos tik grįžusi į Lietuvą, buvau ir vėl pakviesta, tad manau, kad mano kelionė ten dar tikrai nebaigta.

Mane labiausiai įkvepia žmonės ir jų emocijos. Esu itin linkusi į žmonių analizavimą, tad žavi bendravimas su žmonėmis. Kiekvieną dieną vis išmokstu kažką naujo vien bendraudama. Augant nebuvo visada lengva, o dabar mano praeitis mane įkvepia, kaip ir kasdienybė bei visos mažos detalės mūsų gyvenimuose – viskas yra įkvėpimas.

Šiuo metu gyvenu Lietuvoje. Iš JAV grįžau prieš du metus, suvokusi, kad yra be galo daug dalykų, su kuriais dar nesu susitaikiusi: šeimos nuoskaudos, nepasitenkinimas savimi bei depresija. Tad nusprendžiau grįžti atgal ir pradėti analizuoti save, savo praeitį ir ieškoti atsakymų. Esu šokėja, tad didžiąją mano gyvenimo dalį sudaro šokis, taipogi užsiimu tokiomis veiklomis kaip motyvacinės kalbos, padedu kitiems atrasti save per judesį, esu labai stipriai pasinėrusi į kultūrinius projektus, renginių organizavimą ir savo projekto auginimą.

Jūsų projektas gimė Niujorke?

Su žmonių palaikymu, pasitikėjimu savimi ir visata, sugebėjau apkeliauti šešias valstijas. Kiekvieną žmogų, pas kurį apsigyvendavau, matydavau pirmą kartą, ir dar dažniausiai likdavau pamaitinta. Taip Niujorke ir padėjau savo projektą, vaikščiodama tolimus atstumus (pinigų traukiniui neturėjau), pagalvojau, ar visi šitie žmonės pro kuriuos praeinu, bent žino, kokie jie gražūs, ar kokie jie ypatingi? Ar jie sulaukia ačiū už tai, kad dirba, prasčiausiose, kitų akimis, darbo vietose? Tad pradėjau sakyti žmonėms komplimentus, juos fotografuoti ir kelti į savo naują „Instagram“ puslapį.

Kiekvienas jūsų herojus nufotografuotas, gavęs komplimentą, o ką reiškia pats pavadinimas?

Kodėl More.than.a.wo.man? Wo / Man – Moteris / Vyras. Mes esame daugiau nei tik moterys ir vyrai, mes esame žmonės, o tai dažnai pamirštam. Ir mes pamirštame įvertinti bei pasidžiaugti savimi.

Sakote, kad esate laimingesnė nei dauguma žmonių?

Labai daug dirbu su savimi, tad išmokau ne tik mylėti save ir džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, bet ir atsisakyti streso bei neigiamos energijos. Tačiau aplink save nuolat matau daugybę žmonių, kuriuos vis dar kankina blogos emocijos – tą pakeisti yra itin sunku. O aš, nors ir mokausi bei dirbu su savimi kiekvieną dieną, galiu drąsiai teigti, kad esu laimingesnis žmogus nei dauguma. Tad man nusišypsoti, pasakyti komplimentą ar tiesiog ištiesti pagalbos ranką, kai to reikia – tikrai nesunku. Nes tikiu, kad tai gali duoti daug. Taip pat mane ėmė stipriai erzinti socialinių tinklų judėjimas. Internete viskas gražu, viskas tobula – jo dėka didėja spaudimas tiek paaugliams, tiek ir absoliučiai visiems socialinių tinklų vartotojams. Ypač sunku yra nelabai savimi pasitikinčioms asmenybėms. Tad projekto tikslas ir pagrindinė idėja – rodyti realybę socialiniuose tinkluose. (Instagram @more.than.a.wo.man) . Visam tam pinigų nereikėjo.

Kam skyrėte parodą?

Paroda „Comfort Hotel“ viešbutyje yra skirta papasakoti apie tai, kaip gimė projekto idėja ir pasidalyti jo tikslais. Šis projektas - tai lygybės iškėlimas, priminimas, kad kartu mes galime daugiau nei atskirai. Visi mes žmonės, ir visi turime svajonių. Kalbėdami garsiai mes galime jas pasiekti greičiau.

Kaip planuojate savo veiklą vystyti toliau?

Dabar turime tikslą kiekvieną mėnesį suorganizuoti po renginį, kuriame bus tiek šokis, tiek skirtingos meno šakos. Visi pinigai, surinkti už renginius, bus taupomi „More.Than. A.Wo.Man“ trijų dienų festivaliui, vyksiančiam 2019 metais. Jo tikslas – duoti kuo daugiau už kuo mažiau.

Turime galimybę už 100 eurų per tris dienas aplankyti daugiau nei 20 seminarų, pamatyti įkvepiančių parodų ir pasirodymų, augti ir patirti nuostabius dalykus kartu.

Taip pat yra ir kitas fondas, jis renkamas iš mano kurtų marškinėlių pardavimo lėšų – tas fondas yra skirtas padėti benamiams, kurie neturi finansinių išteklių nusipirkti maisto, ar tiesiog kažkieno svajonei įgyvendinti. Sukauptą sumą tikimės pasidalinti festivalio metu kitais metais.

Viską darau iš savo kišenės, o joje nėra tiek jau daug pinigų, tad kartais tenka prašyti ir kitų pagalbos. Gaunu tikrai didelį palaikymą iš aplinkinių, taip pat ir iš pačio „Comfort Hotel“ viešbučio. Jeigu ne jie, net nežinau, ar galėčiau išsinuomoti tokias patalpas šiuo metu.

Tikiuosi, kad žmonės, išgirdę projekto tikslus, noriai prisidės ir parems. Žmonių, turtingų pinigine prasme, tikrai nepažįstu daug. Bet tikrai pažįstu daugelį, turtingų širdimi – o aš tikiu, kad viskas, kas nuoširdu ir tikra, ras savo kelią. Taip pat, kaip ir šis projektas.

Kasdienė mano darbo diena kupina veiksmo, judesio ir bendravimo. Šoku, kuriu, organizuoju įvairiausias veiklas ir tikrai nesiruošiu sustoti. Galiu drąsiai teigti, kad didžiąją savo gyvenimo dalį esu apsupta žmonių – tiek treniruotėse, tiek renginiuose ar kituose kūrybiniuose procesuose. Taip pat daug laiko skiriu ir kalbėjimui apie realius bei svarbius dalykus savo socialiniuose tinkluose, tad esu nuolatiniame dalijimosi procese. Žinoma, stengiuosi kiekvieną dieną rasti pakankamai laiko ir sau – pabūti su savimi, savo emocijomis bei mintimis. Tai yra be galo svarbu – jeigu neskirčiau pakankamai laiko sau, nemanau, kad galėčiau tiek duoti kitiems ir greičiausiai neturėčiau tiek palaikymo iš visų aplinkinių.