„Mados infekcija“ 2015: Sandros Straukaitės kolekcija „6 POJŪTIS”

Sandros Straukaitės kolekcija „POJŪTIS“ / Pauliaus Gasiūno nuotr.
Sandros Straukaitės kolekcija „POJŪTIS“ / Pauliaus Gasiūno nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
2015-03-25 15:26
AA

Vieni jos kūrybą dievina, kiti – aršiai kritikuoja griežtą būdą ir drabužių be dydžio koncepciją, bet faktas, jog Sandra Straukaitė – viena ryškiausių ir ideologiškai stipriausių mados kūrėjų Lietuvoje. Žmonės.lt pristato jos kolekcijos, kurią šiemet pamatysime „Mados infekcijoje“, koncepciją bei fragmentus.

Sandra Straukaitė nemėgsta skandalistės etiketės, nors jos profesinė karjera prasidėjo būtent nuo skandalo, kai 1989 metais komisija atsisakė prileisti ją prie stojamųjų egzaminų į Vilniaus dailės akademiją. Po Sandros apeliacijos kaip kortų namelis subyrėjo visa sustabarėjusios kostiumo dizaino katedros piramidė, o naujoji studentė ketverių metų kursą eksternu baigė per trejus.

Nenuostabu, kodėl Sandra vienu iš svarbiausių lūžių gyvenime ir kūryboje vadina Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. Būtent šia tema, o ne apie madas, ji diskutavo ir su Vivienne Westwood, kai dalyvavo Alternatyvios mados savaitėje Maskvoje. 

Sandros klientai yra tik jos bičiuliai: muzikantai, režisieriai, menininkai, aktoriai, architektai – laisvi pasaulio piliečiai, kurie vertina madą kaip meną, tik amžinai neturi pinigų. 

Dizainerė Sandra Straukaitė / Pauliaus Gasiūno nuotr.

S. Straukaitės kūriniai netelpa į jokius standartus ar klišes. 2011 metų rudenį jos šou Talino madų savaitėje estų juvelyras Tanel Veenre pavadino kelione į kitą dimensiją, kurioje egzistuoja tik Sandrai būdingas erdvės ir laiko pajautimas. Dizainerė kryptingai nagrinėja drabužio konstrukcijos rebusą ir drąsiais eksperimentais kuria erdvines kompozicijas, drabužius-transformerius, kurių panaudojimo būdą leidžia susigalvot dėvinčiajam, o modulinių kompozicijų begalė. Būtent už tai „Baltic Fashion Award“ 2010 metų konkurse Sandra Straukaitė apdovanota už konceptualumą ir inovatyvumą.

Dizainerė vertina viską, kas tikra: konstruktyvius kirpimus, natūralias medžiagas, patogumą, o svarbiausia – idėją. 

Dizainerė vertina viską, kas tikra: konstruktyvius kirpimus, natūralias medžiagas, patogumą, o svarbiausia – idėją. Nenuostabu, kodėl ji tiesiog neapkenčia dirbtinumo: nuo birbizėlių iki priklijuojamų nagų ar pripučiamų kūno dalių. 

Visada, ant podiumo ir kurdama kostiumus spektakliams, Sandra maksimaliai reikalauja iš kitų, bet dar daugiau - iš savęs pačios. Po netradicinio pasirodymo per „Mercedes-Benz Berlin Fashion week 2011“ vokiečių mados kritikė ir profesorė Martina Glomb pripažino, kad ši dizainerė visada pasiekia savo. Nors organizatoriai bandė įtikinti, kad visus Sandros modelius parodyti ir perrengti tiesiog nebus laiko, galiausiai manekenės podiumu bėgo. Nenuostabu, kad šis parodymas įstrigo ir „Euronews“ kanalo žurnalistams, kurie Sandrą įvardijo kaip vieną įdomiausių naujų vardų ant Berlyno podiumo. Pačiai dizainerei tai buvo puiki proga atsidurti profesionaliai sustyguotos madų savaitės užkulisiuose ir pažvelgt į mechanizmą iš vidaus. 

Sandros Straukaitės kolekcija „6 POJŪTIS” (5 nuotr.)
Pauliaus Gasiūno nuotr.
+2

Apie kolekciją „6 POJŪTIS”

v y r a i m o t e r y s ● drabužiai - hibridai
komplektacija klasikinė, proporcijos NEW.
svarbu pajausti, kuo nori būti TA medžiaga:
paltu, treningu ar suknele. maža juoda jau yra.
●●●●●nė, ne undinė. bet moteris su sijonu ●