„Mados infekcija“ 2015: Dueto „Boom Studio” kolekcija „Woman of forest”
Žmonės.lt pristato paskutiniąją kolekciją, kurią žiūrovai išvys ant šiųmečio festivalio „Mados infekcija“ podiumo. Tai svečių iš Vokietijos, dueto, pasivadinusio, „Boom Studio”, kūryba. Šiais metais festivalyje, vyksiančiame kovo 27-28 dienomis, dar išvysime ir svečių iš Latvijos, Rusijos, Prancūzijos bei Belgijos darbus.
Abu jaunieji Vokietijos dizaineriai - kinė Jing Jing Qi ir Robin Rau - šiais metais baigė mados studijas taikomųjų mokslų ir menų universitete „Hochshule Hannover”. Mados dizaino katedroje jie ne kartą dirbo akademiniais asistentais, organizavo mados konkursus ir parodas. Jing Jing Qi dalyvavo dvejuose konkursuose, kuriuose puikiai pademonstravo savo gabumus.
„MODEPREIS Hannover” konkurse jos kolekcija buvo pripažinta kaip geriausia kolekcija, o tarptautiniame konkurse „Woolmark Prize” jai atiteko „Best Wool Outfit” titulas. Tuo tarpu Robin Rau po studijų kūrė kostiumus filmui „Skyshark”, tačiau savo jėgas konkursuose jis buvo išbandęs jau anksčiau – 2012-aisiais vaikinas laimėjo 1-ąją vietą „YCC Award 2012” mados kategorijoje. Jing Jing Qi ir Robin Rau taip pat yra dirbę Londone pas kitus dizainerius.
Apie kolekciją „Woman of forest”
Šventė. Vestuvės. Puota kitokioje visuomenėje. Kitaip tariant, ši kolekcija tai trumpa istorija apie dirbtinos moterų kultūros egzistavimą miškuose. Jos švenčia gėjų vestuves. Jos kuria savo tradicijas, kurios remiasi stereotipais, supuvusia elegancija, meile ir tuo, kas liko iš gyvenimo priemiesčių kultūroje. Gal jos yra tai, kas liko iš skaitmeninio pasaulio? Atrodo, kad ši moterų visuomenė apsirengia viską, ką randa.
Kolekcijoje vyriškų drabužių siluetai byloja apie emancipatiją. Šilko kostiumai ir kailiniai transliuoja žinutę apie moteriškumo galią ir grožį. Klasikinis siuvimas atitinka miško estetiką. Naudojami audiniai – nuo tradicinių, kaip vilna ir šilkas, iki aukštųjų technologijų.
Šia kolekcija autoriai siekia parodyti skirtingų lyčių saviraiškos, emancipacijos ir gėjų teisių svarbą.
Jing Jing Qi ir Robin Rau teigimu, tai yra pasyviai agresyvi kolekcija, kuri atskleidžia tokių technikų kaip siuvinėjimas ar mezgimas universalumą. Šia kolekcija autoriai siekia parodyti skirtingų lyčių saviraiškos, emancipacijos ir gėjų teisių svarbą. Pats jaunųjų dizainerių duetas save įvardina kaip tuos, kurie siekia sugriauti tradicinio mąstymo rėmus.