Neramumai prie Malmės arenos: prieš „Eurovizijos“ finalą – įniršę protestuotojai su Palestinos vėliavomis

Protestas prie Malmės arenos / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Protestas prie Malmės arenos / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-11 21:22
AA

Prieš „Eurovizijos“ finalą prie Malmės arenos suplūdo įniršę protestuotojai su Palestinos vėliavomis. Šimtai protestuotojų pasipiktinę dėl Izraelio atstovės Eden Golan dalyvavimo dainų konkurse, tai pat protestuoja ir prieš Izraelio karinius veiksmus Gazos Ruože.

Prie Malmės arenos prieš pat „Eurovizijos“ finalą susirinko įniršę protestuotojai. Apie šimtą žmonių šaukė „Už Palestiną, prieš Izraelį“. Gausios policijos pajėgos bandė juos išvaikyti, tačiau protestuotojai priešinosi, laikėsi susikibę rankomis. Protestuotojai kėlė Palestinos vėliavas, turėjo ir plakatų.

Malmėje dirbanti 15min informavo, kad visas chaosas vyksta prie pat Malmės arenos, kur šiuo metu buriuojasi gerbėjų eilė, norinti patekti į renginį.

Fotogalerija:

Likus valandai iki „Eurovizijos“ finalo prie Malmės arenos policija sulaikė kelias dešimtis Palestinos rėmėjų (65 nuotr.)
+59
Prie Malmės arenos – Palestinos rėmėjų ir policijos susidūrimas (23 nuotr.)
+17

Primename, kad protestas vyko ir ketvirtadienį, prieš pat antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį. Centrinėse Malmės gatvėse užvirė tikras chaosas – susirinko apie du tūkstančius protestuotojų.

Nešini Palestinos vėliavomis, protestuotojai šaukė „Išvaduokite Palestiną“, laikė plakatus su užrašais – „EBU demonstruoja savo rasizmą“, „Nenaudokite „Eurovizijos“ pateisindami Izraelio žiaurumą“. Skambėjo ir kitos pasipiktinimo skanduotės.

Į Malmės gatves suplūdo milžiniškos policijos pajėgos. Prie Malmės arenos, kur šiandien pasirodys Izraelio atstovė Eden Golan, taip pat sustiprinta apsauga.