Nereiklūs kambariniai augalai, kurie išgyvens net ir tamsiausiame namų kampe

Augalai interjere / „Fotolia“ nuotr.
Augalai interjere / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-04-20 15:13
AA

Norite pasipuošti namus žaliaisiais augalais, bet jaudinatės, kad jiems pritrūks saulės šviesos? Yra keletas augalų rūšių, kurioms pakas minimalios priežiūros.

Ištvermingąsias kambarinių augalų rūšis pristato portalas housebeautiful.co.uk.

Kalatėja

Kalatėja / Vida Press nuotr.

Ši gėlė, pasipuošusi nepaprastai įdomiais ir įvairiaspalviais (rožiniais, baltais ar geltonais) raštais ant plačių savo lapų puikiai atrodys bet kuriame interjere.

Tiesa, ji nemėgsta didelių temperatūrų svyravimų ir tiesioginių saulės spindulių, mat jie netgi gali išblukinti gražiuosius gėlės lapus. Kalatėją derėtų stipriai drėkinti, jos žemė visuomet turėtų būti drėgna, tik žiemą laistyti reikėtų kiek mažiau.

Difenbachija

Kalatėja / Vida Press nuotr.

Šviesiai žalų ir plačių lapų difenbachija taip pat nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, tad jei nuspręsite ją auginti, kambaryje būtinai pasirūpinkite užuolaidomis. Tai ypač būtina padaryti pavasarį ir vasarą, kuomet augalas puošiasi švelniais naujais lapais.

Visus metus ją derėtų lieti gausiai, minkštu kambario temperatūros vandeniu, žiemą – kiek mažiau. Vasarą kas savaitę po truputį patręšti. Tiesa, auginantiems šią gėlę, derėtų atminti, kad palietus jos lapus, rankas visuomet derėtų gerai nusiplauti, mat jos sultys gali nudeginti odą. Persodindami naudokite gumines pirštines, o šeimoms su mažais vaikais ar augintiniais šio augalo geriau neauginti.

Drakono medis, arba dracena

Kalatėja / Vida Press nuotr.

Šis smailialapis augalas išties stebina savo grožiu, o ir interjere atrodys jis tiesiog puikiai.

Dracenos gerai auga namuose kambario temperatūroje. Margalapėms veislėms reikia šiek tiek daugiau šviesos, žalialapės augs ir pusiau šešėlyje. Vis tik nė vienų nederėtų statyti prie pietinio lango, kur labai daug saulės, nes gali apdegti lapai.

Dracenos jautrios drėgmės svyravimams. Nuo vandens pertekliaus arba stokos ima kristi lapai. Laistykite šiltu 20–24 laipsnių temperatūros vandeniu, kai tik pradžiūsta žemės paviršius vazone.

TAIP PAT SKAITYKITE: Videopamokėlė: kaip persodinti populiariausias orchidėjas

Kuokštinis chlorofitas

Kalatėja / Vida Press nuotr.

Kuokštinis chlorofitas – dar vienas nereiklus, bet išties naudingas kambarinis augalas. Labiausiai jam patinka augti šviesioje vietoje (tačiau ne ant pietinės palangės), nors iš bėdos jis vešės ir pusiau pavėsyje (kuo šviesiau, tuo greičiau auga, tuo ryškesnė lapų spalva).

Chlorofitas nejautrus temperatūros kaitai ir visgi žiemą temperatūra kambaryje neturėtų nukristi žemiau dvylikos laipsnių. Šis augalas mėgsta vandenį, jei kartkartėmis šiek tiek įmirks, nieko baisaus nenutiks. Geriausia lieti dažnai ir po mažai. Žiemą – dar rečiau (vėsumoje ir drėgmėje netrunka supūti šaknys). Itin karštu oru chlorofitą galima purkšti. Tręšti kompleksinėmis trąšomis nuo pavasario iki rudens. Persodinti kas metus ar dvejus į derlingą, laidžią (nesunkią) žemę.

Filodendras

Kalatėja / Vida Press nuotr.

Šis didelius širdies formos lapus turintis augalas laikomas vienu gražiausių visoje gėlių karalystėje. Gražūs ir visai nereiklūs kambariniai augalai pakenčia paunksnę, gali užaugti labai dideli. Puikiai gaivina namus bei sugeria kenksmingąsias medžiagas (ypač formaldehidą).

Teigiama, kad šis augalas harmonizuoja aplinką, sugeria blogąją energiją ir sukuria aplinkui ramybę… Dar filodendras padės susitelkti – tai kovotojas su chaosu. Šis augalas naudingas žmonėms, kurie imasi mokslinės veiklos – rašo disertaciją ir pan.

Bromelijos

Kalatėja / Vida Press nuotr.

Bromelijos yra puikūs lapuočiai augalai su galąstuvo formos raudonais, žaliais, oranžiniais, violetiniais, geltonais lapais. Šio tropinio augalo spalvų kombinacijos gali būti pačios įvairiausios. Yra ir keli bromelijų pošeimiai – tai tokie augalai kaip ananasas ar ispaniškos samanos. Nesitikėjote šiame sąraše rasti tropinio augalo?

Tiesa, bromelijos mėgsta drėgmę, tačiau saulės šviesa joms nebūtina. Maža to, puikiausiai augti ir suvešėti jos gali net ir vonios kambaryje!

Vėzdūnė

Kalatėja / Vida Press nuotr.

Puošnūs, lengvai auginami ir paprastai prižiūrimi augalėliai, džiuginantys baltais žiedeliais. Puikiai vešės pasodinti ant vakarinės, rytinės ar net šiaurinės palangės, tačiau žiemos metu verčiau perkelkite į šiltesnę pietinę pusę.

Jei ilgiau nepalaistysite, gėlės lapai sukris, nulinks, tačiau užtenka vėzdūnei gauti šlakelį vandens, ir ji iškart atsigauna. Nepamirškite nuskabyti senų, nudžiūvusių augalo dalių, kartais patręškite ir saugokite nuo šalčio bei skersvėjų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sukulentai – idealūs augalai nerūpestingiems šeimininkams

Aglaonema

Kalatėja / Vida Press nuotr.

Difenbachijos giminaitė, tik aglaonema mažesnė ir turi siauresnius lapus. Šis augalas yra krūmo formos, ilgai žydi ir suformuoja vaisius. Vis tik derėtų atminti: nuodingos šio augalo ir sultys, ir uogos. Sultys gali sukelti patinimą, skausmą ar netgi akių konjuktyvitą. Tad po bet kokio kontakto su šiuo augalu, rankas derėtų kruopščiai nusiplauti.

Trijuostė sansevjera

Kalatėja / Vida Press nuotr.

Sansevjera – dar vienas augalas, kurį prižiūrėti sugebės bet kuri šeimininkė. Ar laikysite ją tamsesnėje vietoje, ar ant saulėtos palangės, ji puikiai augs ir per daug nesiskųs. Tačiau jeigu norite ryškesnės spalvos sansevjeros, verčiau leiskite šiai pasimėgauti saulės spinduliais. Kas kelerius metus reikėtų persodinti, kartais patręšti. Ypatinga tuo, kad iškenčia net ir sausą orą, kurio mūsų namai prisipildo tik prasidėjus šildymo sezonui… Neperlaistykite!

Maža to, šis augalas yra tikras energijos ir ryžto užtaisas, tad jei stokojate šių savybių, jūsų namuose šiam augalui bus puiki vieta – vešės ir lapos. Visgi jei ilgėliau užsibuvę šalia jo pasijuntate nepatogiai, nei iš šio, nei iš to kyla pyktis, nemalonių minčių, galimas daiktas, kad trijuostė sansevjera jus atakuoja...

TAIP PAT SKAITYKITE: Tinkamiausios biurui gėlės, kurios stiprina imunitetą